Forum
20/Travanj/2014 *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length

eXTReMe Tracker

News:
Follow Sef_Foruma on Twitter  Follow Šef Foruma on Facebook  Follow Šef Foruma on YouTube  Follow Me on Pinterest 

Home   Help Search Login Register  

Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Kod kuće me dočekala hrpa uplatnica!? koj ja to k* uopće i plaćam?  (Read 1583 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
RoadRunner1987
Registered
*

Country: Croatia
Hire Agency: EP

View Profile
« on: 30/Lipanj/2011 »

Ovako vratio sam se prije tri dana sa broda nadajuci da cu se napokon odmoriti i uzivati ALI me ko kuce docekala hrpa uplatnica koje je poslalo minstarsvo financija porezna uprava i u njima cifri i stavki ko u prici i zbrojene su mi kamate zato sto nisam platio uplatnice iz 3. i 4. mjeseca.
To sve skupa kad se zbroji ima za platiti oko 9000 kn a ja sam se sa broda vratio sa 5000$ i jos moram vratit 2000$ koje sam posudio za odlazak na brod:  nono
Šta da ja sada radim jer ja to moram platit?
Uostalom koj ja to k* uopce i placam? ... zdravstveno? pa nisam ni bio tu! mirovinsko? ali ja nisam radio u hrvatskoj nego u americi na brodu koji je plavio pod panamskom zastavom kako onda ja podljezem tim zakonima nema nimalo logike. Zanima me kako su ostali rijesili tu zavrzalamu jeste li placali a ako niste koje su posljedice zato koliko vidim ovi nemilosrdno lupaju kamate i ne zanima ih koliku sam ja imao placu na brodu
Forum
« on: 30/Lipanj/2011 »

CEO
Administrator
Registered
*

Country: Croatia
Occupation: Forum Administrator

Chief Executive Officer

sef.foruma Sef_Foruma
View Profile
« Reply #1 on: 30/Lipanj/2011 »

Stvar je u principu jednostavna.

Da radiš za hrvatsku firmu ti iznosi bi ti se odbili automatski prije plaće, pa ne bi imao o čemu razmišljati.
Ovako, imaš prostora za pokušaj izbjegavanja plaćanja poreza.
U US bi zbog toga završio u zatvoru.  nowink ... i mislim da utaja poreza kod njih kazneno djelo koje ne zastarjeva.
Ovdje si vjerovatno sitna riba da bi se trošilo vrijeme na tebe, ali ...  kafa
Forum
« Reply #1 on: 30/Lipanj/2011 »

Nera
Cruise Ship Veteran
Registered
*

Country: Hrvatska
Company: Carnival
Hire Agency: EP
Occupation: Youth Staff
Ship: Spirit

View Profile
« Reply #2 on: 01/Srpanj/2011 »

ova drzava je u toliko losem stanju da ni sitne ribe vise ne zaboravljaju.

zaboravi da ce ti to oprostiti ili da ce otici u zastaru.. ako ne platis uskoro, platit ces i kamate, pa ti vidi..

dobra stvar je sto se drugi ugovor ne moras prijavljivati ako neces.
Forum

Pages: [1]
  Print  

Jump to:  

Pun pristup forumu omogucen samo veteranima