Author Topic: Kod ku?e me do?ekala hrpa uplatnica!? koj ja to k* uop?e i pla?am?  (Read 3597 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline RoadRunner1987

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Ovako vratio sam se prije tri dana sa broda nadajuci da cu se napokon odmoriti i uzivati ALI me ko kuce docekala hrpa uplatnica koje je poslalo minstarsvo financija porezna uprava i u njima cifri i stavki ko u prici i zbrojene su mi kamate zato sto nisam platio uplatnice iz 3. i 4. mjeseca.
To sve skupa kad se zbroji ima za platiti oko 9000 kn a ja sam se sa broda vratio sa 5000$ i jos moram vratit 2000$ koje sam posudio za odlazak na brod:  :nono:
Šta da ja sada radim jer ja to moram platit?
Uostalom koj ja to k* uopce i placam? ... zdravstveno? pa nisam ni bio tu! mirovinsko? ali ja nisam radio u hrvatskoj nego u americi na brodu koji je plavio pod panamskom zastavom kako onda ja podljezem tim zakonima nema nimalo logike. Zanima me kako su ostali rijesili tu zavrzalamu jeste li placali a ako niste koje su posljedice zato koliko vidim ovi nemilosrdno lupaju kamate i ne zanima ih koliku sam ja imao placu na brodu

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Stvar je u principu jednostavna.

Da radiš za hrvatsku firmu ti iznosi bi ti se odbili automatski prije plaće, pa ne bi imao o čemu razmišljati.
Ovako, imaš prostora za pokušaj izbjegavanja plaćanja poreza.
U US bi zbog toga završio u zatvoru.  no;;; ... i mislim da utaja poreza kod njih kazneno djelo koje ne zastarjeva.
Ovdje si vjerovatno sitna riba da bi se trošilo vrijeme na tebe, ali ...  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
ova drzava je u toliko losem stanju da ni sitne ribe vise ne zaboravljaju.

zaboravi da ce ti to oprostiti ili da ce otici u zastaru.. ako ne platis uskoro, platit ces i kamate, pa ti vidi..

dobra stvar je sto se drugi ugovor ne moras prijavljivati ako neces.