Author Topic: Princess, assistant buffet steward ili gift shop?  (Read 2637 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mornarac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 113
    • View Profile
Ćao svima, evo mog prvog topica  ;D

Dakle, interesuje me vaše mišljenje za koju se poziciju odlučiti aplicirati izmedju gore navedenih?
Činjenica je da su to potpuno dva različita departmenta, ali su oba slično plaćena.
Prelistao sam gotovo ceo forum i došao do nekog svog zaključka da ass waiteri puno više "rmbače"
za iste/slične pare, ali opet imaju mogućnost napredovanja i dobivanja većeg tipsa  ;D
Ako grešim neka me isprave iskusni, svaki savet dobrodošao.

Što se mog nekog iskustva tiče, ono je vezano više za trgovinu (butik, trenutno zaposlen) nego za restoran, tečno parlam i razumem engleski,
doduše nisam radio sa parfemima, pićem...ali to se nauči, nije problem naučiti.

Opet, s druge strane stičem utisak da nema neke tražnje za giftom u poslednje vreme, da se mnoogo više traže konobari i sl.

Aplicirao bih za Princess, preko SC agencije (manji troškovi, brži odlazak na brod), pa me zanimaju iskustva sa tih brodova
prvenstveno, naravno nije na odmet ni porediti iskustva sa brodova drugih kompanija  :uzdravlje:

Hvala unapred svima i za Šefa jedno veliko BRAVO, sjajan forum, pun korisnih info-a   =""
Yesterday is history, tomorrow is a mystery...
But today, today is a God's gift, that's why we call it
the present :))

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Mislim da se trebas odluciti koliko brzo zelis otici.

gift shop - bolji posao, manja lova, spor odlazak
assistant waiter - tezi posao, veci prospekt za zaradu, brzi i jeftiniji odlazak

Ako si se unaprijed odlucio za kompaniju na kojoj zelis raditi i agenciju preko koje zalis ici, mogucnosti su ti mnogostruko ogranicene. U tom slucaju ti je najbolje otici u tu agenciju koju si odabrao i pitati gdje te mogu poslati, jer sumnjam da imas kvalifikacije kojima ti njima mozes nesto uvjetovati.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mornarac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 113
    • View Profile
Hvala Šefe!

Pazi ja bih voleo što pre, al mi opet nije urgentno jer imam posao ovde (mada toliko "dobro" plaćen da je dovoljan za život
"od danas do sutra" :nono:).

A što se agencije tiče, pošto sam iz Beograda izbor je pao na Safe Cruise i Sea Agency, logično najbliže su  mi hehe, a opet
Safe Cruise radi sa Princessom koji plaća povratnu kartu pa je tu ušteda dodatna oko 400-500e  :).

Za kfalifikacije si u pravu, za koju god se poziciju odlučim moram da učim, to mi ne gine,
ali želja za odlaskom tamo i boljom zaradom je jača od svega, tako da problema takve prirode nema i ne bi smelo da bude.

Otići ću do njih tokom nedelje, pa ćemo da vidimo "šta kažu knjige"  :)
Yesterday is history, tomorrow is a mystery...
But today, today is a God's gift, that's why we call it
the present :))