Author Topic: Što mislite o ovoj poziciji? group service coordinator  (Read 4586 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Piccolina

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Pozdrav svima!
Ispričavam se ako ovoj temi nije mjesto ovdje.

Nakon razgovora s jednim prijateljem na temu rada na brodu, počela sam razmišljati o odlasku na brod.
Iako, čini mi se da će još dosta vremena proći do tog pothvata, ali ne škodi početi sakupljati informacije što ranije, čisto da steknem dojam vrijedi li se upuštati u sve ovo.
Zasad sam pregledala dosta pozicija, a za oko mi je zapela jedna o kojoj ništa ne mogu pronaći na forumu - group service coordinator.
Koliko sam shvatila ova pozicija spada pod "hotel department", ali ni tamo nisam pronašla ništa o njoj, ispričavam se ako mi je možda nešto promaklo.

Čini mi se da ovaj posao nije lako dobiti. Jedino što znam je da se radi o promociji i prodaji ekskurzija, izleta i da se treba znati više jezika, barem 3.
Bila bih vam jako zahvalna za svaku informaciju, tako da znam trebam li eliminirati ovu poziciju sa svog popisa.
Sve pohvale za ovaj forum. Unaprijed hvala!  :uzdravlje:

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Što mislite o ovoj poziciji?
« Reply #1 on: 03/July/2011 »
Na mom brodu je GSC bila jedna devojla iz Srbije, Jasmina Milisavljevic.
Nikad je nisam pitao sta je tacno njen posao ali koliko sam mogao da primetim, njen posao je bio da prima grupe posetilaca koji dolaze na brod.
Te grupe su npr. bili predstavnici nekih turistickih agencija, jednom su bili gradonacelnik mesta i njegovi ljudi...
Takodje je bila angazovana i na recepciji u vreme kad nije radila sa grupama, bila je angazovana i pri organizaciji grupa koje idu na ekskurzije... ...

Nisam bas mnogo rekao ali eto toliko sam se setio

A moje misljenje o samoj poziciji je da  trazi visok nivo organizovanosti.

Offline Piccolina

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Što mislite o ovoj poziciji?
« Reply #2 on: 03/July/2011 »
Hvala ti puno na odgovoru. Znači da taj posao nije baš proširen, tako sam i mislila, a i google mi baš puno ne pomaže.

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Pa ne znam. Sad sam se setio da je jednom organizovala neku prezentaciju, jurila projektore, stolove, stolice...

Poslao sam Jasmini poruku da mi ukratko da neki opis posla pa kad mi odgovori ja cu preneti ovde. Jedini problem je to sto ce ti tad mozda biti kasno jer sam je ja zadnji put video on line jako jako davno.

Offline Piccolina

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
U svakom slučaju, bitna je dobra namjera. Tako da, hvala ti puno još jednom.

Ono što me još zanima, a vjerujem da ti znaš, je neki posao sličan ovome. Možeš li mi neki preporučiti?

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Pa na Royalu je bio takozvani exploration desk. to je dosta slicno

exploration desk organizuje ture (ekskurzije) u gradovima gde brod pristaje, itd. RAde na procenat ali ima plata zna biti oko 1500$. Toliko znam da je jedan Slovenac na nasem malenom brodu imao. Mislim da je ovo jedan od laganijih poslova.

Mislim da je dosta tesko otici na ovu poziciju. + nigde nisam video oglas gde traze nekog za ovu poziciju. Mislim da ljude za ovu poziciju nalaze medju radnicima koji su vec na brodu.


Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
ovak, na CCL-u po brodu imas samo jednu osobu koja je Groups Coordinator. Njena duznost je dakle "upravljati" grupama ljudi koji organizirano dolaze na brod (mi smo npr. imali bingo grupu, square dance group i nemali broj drugih...), zaduzena je za organizaciju loungeva i sve potrebe i zahtjeve koje grupe mogu imati idu preko nje. zaduzena je za vjencanja, obnavljanje zavjeta i sl. u stalnom je kontaktu s grupama, ali i s drugim odjelima na brodu, npr. sa chefovima koji spremaju delicije za dogadjanja ili sa shore-excursions. Buduci da svaka grupa ima svog group leadera koji predvodi grupu, moze se reci da je groups coordinator poveznica izmedju group leadera (koji onda prenosi sve info grupi) i svega sto se moze dogadjati na brodu.
Naravno, groups coordinator je dio Guest services officea te sudjeluje u nekim sporednim duznostima ureda, npr. kod nas je bila zaduzena za vip goste, a imala je obavezu i dva sata dnevno nekoliko dana u tjednu raditi na telefonskim linijama.
Nadam se da sam ti bar malo pomogla, bilo bi dobro kad bi se javio netko tko zaista radi ovaj posao da te jos bolje uputi...
e da, placa je na CCL-u $1500 i ne moras znati neki drugi jezik osim engleskog, ali ti je naravno plus ako znas.
pozdrav!
Labor improbus omnia vincit.

Offline Piccolina

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Hvala ti puno na opsežnom odgovoru! Ove informacije mi mogu potvrditi da je ovaj posao jaaako teško dobiti, s obzirom na količinu ljudi koji ga obavljaju.
Sve u svemu, jezici mi ništa ne znače kad ne traže ljude za tu poziciju.  :rofl:

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
pa uvijek imas opciju da odes kao guest services, a onda se na drugom ugovoru prebacis na groups coordinator, to ne bi trebao biti problem ;)
Labor improbus omnia vincit.

Offline aleksije d krejzi

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Group service coordinator se na carnivalu zove Shore Excursion manager/ asst. manager. Ukratko - prodajes ekskurzije.
Groups coordinator je ono sto je Iza-oblaka rekla. Bio sam dobar sa coordinatorkom na mom brodu... Saljes mailove i ides na njihove skupove, organizujes... Desi se pa i dobijes tip, jednom se desilo i 500 dolara, mada ne racunaj na to...

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Koliko mi se cini, na Princessu to spada pod Pursers department, JUNIOR ASST PURSER radi i shore excursions...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced