Author Topic: Prijedlog da se otvori topik bez suvisnih postova  (Read 3292 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dariola

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Dugo sam korisnik foruma koji ne bas cesto postavlja postove, vecinom proucavanje, jer za skoro svako pitanje u vecini slucajeva postoji i odgovor na forumu, tako da nema potrebe da se postavlja pitanje, samo je potrebno pronaci odgovor na forumu.

Ali takodje imam i jedan prijedlog koji bih predpostavljam olaksalo korisnicima foruma sve na jednom mjestu.

Prijedlog je da se otvori topik bez suvisnih postova, recimo samo informacijama o kompanijama, o brodovima i njihovim rutama, kuda najvise plovi jedan brod tokom godine, mozda neke slike o rutama kao sto sam vidio jednu vec sliku na forumu, ili mozda sve slike postaviti na jedno mjesto.

Ako mi jos nesto padne na pamet nadovezacu se na ovaj topik...

Offline beast_basic

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Prijedlog
« Reply #1 on: 05/July/2011 »
Dugo sam korisnik foruma koji ne bas cesto postavlja postove, vecinom proucavanje, jer za skoro svako pitanje u vecini slucajeva postoji i odgovor na forumu, tako da nema potrebe da se postavlja pitanje, samo je potrebno pronaci odgovor na forumu.

Ali takodje imam i jedan prijedlog koji bih predpostavljam olaksalo korisnicima foruma sve na jednom mjestu.

Prijedlog je da se otvori topik bez suvisnih postova, recimo samo informacijama o kompanijama, o brodovima i njihovim rutama, kuda najvise plovi jedan brod tokom godine, mozda neke slike o rutama kao sto sam vidio jednu vec sliku na forumu, ili mozda sve slike postaviti na jedno mjesto.

Ako mi jos nesto padne na pamet nadovezacu se na ovaj topik...

Pozdrav... recimo da prijedlogi stoji i ne stoji  :nono:, neznam koliko će se bossu dat raditi svaki dan update po par puta  -()-. Ali ak te to zanima, imaš masu stranica sa rutama ucrtanim i godinu dana unaprijed, trenutne lokacije, opisi broda itd.

Evo ti jedna od:
http://www.seascanner.com/    doslovno sve imaš tu, a da ne duljim, za dalje se potrudi  :sprda:
Will I, succeed, paranoid from the weed, hocus pocus try to focus but I can't see

Offline Dariola

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Nije ni ova losa, hvala na adresi :D

Offline beast_basic

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Nije ni ova losa, hvala na adresi :D
NP plaćaš  :uzdravlje:
Will I, succeed, paranoid from the weed, hocus pocus try to focus but I can't see

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
@ Šef:

Mozda bi bilo dobro da se napravi tema FAQ (kao sadrzaj na prvoj stranici neke knjige) i da se u njoj napravi sadrzaj po abecednom redu i da svaki naslov ima link i to npr ako ima 2-3 dobre teme o jednoj stvari numerisati : Odabir agencije 1,Odabir agencije 2,Odabir agencije 3 ...  i sl.

Verovatno bi se moglo staviti preko 200 pojmova ali opet je to daleko bolje od postavljanja istih pitanja milion puta... i onda bi se teme na za koje postoji pojam u tzv ''sadrzaju foruma'' odmah brisale i trebao bi se slati PM (kao autoreply ili vec poruka koja moze da se kopira sa malim izmenama) tom korisniku sa upozorenjem da procita pravila i sa linkom teme gde je FAQ lista tj ''sadrzaj foruma''.   

Ako pak pojam ne postoji a interesantan je , trebao bi se dati odgovor a zatim se FAQ lista (sadrzaj foruma) updateovati.

Mozda bi onda trebao da bude neko ko je non stop tu na forumu i ko je zainteresovan da bude Mod i da sve te teme preceslja i daje banane i salje PM kao sto je gore predlozeno.


Nadam se da je ideja dobra ?  :D   :uzdravlje:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
odlična ideja.
razmišljam kako to izvesti.
mislim da ću napraviti FAQ na posebnoj stranici www.inoz-posao.com/faq sa linkovima gdje se šta nalazi

opet, radije bi to prepustio moderatoru , može se FAQ sa linkovima postaviti i na samom forumu

ima zainteresiranih?
po mogućnosti netko tko je često na forumu
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dariola

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile

mislim da ću napraviti FAQ na posebnoj stranici www.inoz-posao.com/faq sa linkovima gdje se šta nalazi

opet

Dobro, to je bio samo prijedlog, nisam mislio da se mora otvoriti nova stranica a pogotovo nisam mislio nikoga uvrijediti ili da mora neko visiti non stop na forumu da sve to uredjuje.
Samo sam mislio da je dobra ideja da se ne bih uvijek ista pitanja ponavljala iznova i iznova.
Meni licno ne smeta iscitavati forum i smatram da je jako koristan sto se tice informacija rada na brodu.

Jos jednom se izvinjavam ako sam koga uvrijedio :D