Author Topic: koliko je potrebno dobro znati engleski jezik?  (Read 7472 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jungo_1

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Pozdrav svima. Novi sam na ovom forumu pa nisam znao gdje da stavim topic pa ako sam stavio krivo premjestite  ???
Ovako, imam jedino pitanje u vezi znanja englekog jezika potrebnog da se prođe taj test to jest da se dobi posao na kruzu?
Zanima me koliko je potrebno dobro znati engleski jezik ( sam rječnik , gramatika ...itd) pa ako neko ima iskustva nek me uputi jer sam novi..a htio bih se prijavt za brod. Hvala
....Life is like a box of Chocholate and you never know what you gonna get :)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: koliko je potrebno dobro znati engleski jezik?
« Reply #1 on: 04/August/2011 »
Imas ovde nesto slicno tom testu, isto neka verzija Marlinsa, samo drugacija malo. CES ti ne treba za sada. Prelistaj sekciju ENGLESKI JEZIK , imas tu dosta odgovora.  Test generalno nije tezak, ne znam bas koliko je potrebno minimum, mislim da preporucuju bar preko 60. Znam da je za Staff za Princess bilo preporuceno preko 85.

evo linkovi:

http://torrentz.eu/f9a68783d910398a8fffb2bf89f34f1b1ec3a951  ili   http://thepiratebay.org/torrent/5294001 
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline NightWolf

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: koliko je potrebno dobro znati engleski jezik?
« Reply #2 on: 04/August/2011 »
Ako znam skroz tecno engleski, koja je najbolja pozicija koju mogu dobiti bez radnog iskustva?  :rolleyes:

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: koliko je potrebno dobro znati engleski jezik?
« Reply #3 on: 04/August/2011 »
Ako si dovoljno glup da kazes da nemas iskustva, a vec imas tecan engleski, onda budi cistac ili Assistant buffet ...   Ako se malo pripremis, sredis neke preporuke i malo se organizujes bolje, mozes ici na koju god hoces poziciju.
Preporucujem sa tecnim engl staff pozicije JAP, Gift Shop, Youth, Photo...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: koliko je potrebno dobro znati engleski jezik?
« Reply #4 on: 04/August/2011 »
Ne moj previse da si umisljas oko jezika ja sam se iznenadio ,kad sam dosao na brod sreo sam ljude koji uopste ne razumiju engleski .Cak i u foto departmentu imam kolega koje ne razumjem zbog loseg engleskog ,glavu gore imas sansu za naj nizu poziciju sto ti ne bih bas preporucijo ciljaj na vise shop itd good life . Pozdrav   CCL splendor mexico . :rolleyes: :rolleyes:

Offline NightWolf

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: koliko je potrebno dobro znati engleski jezik?
« Reply #5 on: 05/August/2011 »
Ako si dovoljno glup da kazes da nemas iskustva, a vec imas tecan engleski, onda budi cistac ili Assistant buffet ...   Ako se malo pripremis, sredis neke preporuke i malo se organizujes bolje, mozes ici na koju god hoces poziciju.
Preporucujem sa tecnim engl staff pozicije JAP, Gift Shop, Youth, Photo...


Pa to se podrazumeva da se max pripremim + preporuke  ;) necu sigurno ici za cistaca lol

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: koliko je potrebno dobro znati engleski jezik?
« Reply #6 on: 06/August/2011 »
Pa to se podrazumeva da se max pripremim + preporuke  ;) necu sigurno ici za cistaca lol

upravo tako! Ako ti je engl dovoljno dobar da mozes da isfoliras da imas iskustvo, udri! Biraj poziciju koja ti se svidja i smisli pricu, ionako nema prakticne provere :) ..
Ako se odlucis za Princess i za JAP poziciju, javi, mogu ti dati koji savet, pogotovo ako ides preko SAFE-a. 
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced