Author Topic: UTFB (bar utility) by Cincinnati!  (Read 27917 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lapidus

  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Pozdrav cincinnati
« Reply #30 on: 28/March/2012 »
Cincinnati hvala ti na postu koji si napisao u vezi utilty,e sad me interesuje jos jedna stvar u vezi te pozicije.

Npr.kad je brod u luci da li onda imam free time,jer ipak gosti onda izlaze u port i manje je posla?

Znaci napisao si da je pauza obicno od 2 do 5,e sad da li si tu uracunao kad je brod u luci ili svaki Bar utility boy dobije tad free time?

Objasni nam malo u vezi toga kad brod uplovi u luku sta se onda  desava,jer fakticki znaci samo mozes izaci sa broda
u vremenu od 2 do 5,ili je moguce izaci i kad nema gostiju na brodu.(kad je u portu)

                                                                                                Hvala
.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #31 on: 28/March/2012 »
Lapiduse, Bog te maz'o, pa ti još nisi otišao na brod? Čovječe, ja sam mislio da si već pred penziju, a ti se još raspituješ :pad:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #32 on: 06/April/2012 »
Poceo sam da radim kod nas dok cekam datum ukrcaja pa nemam bas vremena da taj tekst da zavrsim, planirao sam poveci tekst ali za sad nista od toga, sto ne znaci da necu da pomognem, sve do detalja mogu da odgovorim samo napisite sta vas zanima.

@Lapiduse kada je brod u luci vecina je napolju i supervisor ti onda stavja pauze, sve je to relativno i fleksibilno, sve se moze dogovoriti, ja sam imao zajednicki jezik sa seficom tako da sam video sve i svasta i imao sam dosta vremena. Tipa ako imate zajednicki jezik mozete da se dogovorite da ti produzi pauzu za sat, dva a ti da odradis posle u nekoj tvojoj pauzi, tebi je dobro jer ces ici napolje a njoj je jos bolje sto ces biti tu za vreme pauze dok su gosti na brodu (kad brod isplovi). Opet ponavljam sve je relativno i veoma fleksibilno jer je ta pozicija ipak 'under the radar' u odnosu na druge. Kazem, ne zalim se uopste sto se free time-a tice dok je brod u luci. Sto se ostalih bar utilityja tice ti nemas veze sa njima, oni imaju drugog sefa i on odlucuje o tome, da li mu je poseceniji bar od tvoga pa ima vise posla itd itd. Ako jos nesto treba tu sam
Why Always Me?

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #33 on: 06/April/2012 »
edit:

Imao sam par privatnih poruka sa pitanjem oko plate. Fiksna zarada za ovu poziciju je 610$ (princess cruises). Ova cifra vam je zagarantovana e sad koliko cete nakupiti preko zavisi od bartendera, supervisora, bara u kojem radite i vas samih. Naime vi secete voce koje stjuarti i bartenderi sluze ali u opisu posla to nije vas zadatak vec zadatak bar steward-a, samim tim nepisano pravilo je da vi to radite iz razloga sto vas oni caste, tipa 20-30$ po kruzu. Ako radite u baru u kojem je vise od jednog stjuarta imate lepu svotu novca. Tu je i turnaround day (dan ukrcavanja) gde vi na decku prodajete tzv 'coke stickere', male nalepnice koje se lepe na platnu karticu svakog putnika, sa tom nalepnicom oni imaju 'flat' pice tipa koka kola, sprite, gingarel, bezalkoholne koktele itd itd. Cene su u zavisnosti od duzine kruza, ja sam na goldenu radio Aljasku i Havaje, Aljaska je 7 dana kruz i nalepnica kosta oko 60$ a za 14 dana Havajski kruz oko 100$... Vi od toga imate 15% zarade pa racunajte koja para je u pitanju, moj cimer je na Aljasci tukao 2500$ za koju stotinu manje od samog bartendera ali kazem sve zavisi od vas koliko uspete da prodate jer ima mnogo ajkula oko vas u vidu vasih kolega. Te stickere takodje prodaju i bar stewardi ali njihova zarada ide u pool sto je veelika razlika u odnosu na nas utility boys-e. To je bila politika ljudi u vrhu bar departmenta na goldenu.

Mala napomena: Ovo sve vazi za golden princess brod, cuo sam da na drugim brodovima situacija nije ista, naime svaki sticker ide u pool koji se deli na sve zaposlene u bar departmentu sto je dooosta manje nego 15% koliko ste mogli da uzmete na goldenu, kakva je situacija na drugim brodovima ne znam, takodje ne znam da li je na goldenu ista situacija kao kad sam ja bio, da ne bude da pricam prazne price, svako ko je na goldenu bio izmedju jula 2011 i januara 2012 potvrdice pricu.

Why Always Me?

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #34 on: 06/April/2012 »
Cincinnati da te ja pitam  :run:

Kako ljudi (mislim na zaposlenike) govore Engleski jezik oko tebe,bez obzira na poziciju.Jel to sve onako fluent kako se zahtjeva ili ipak malo drugacije...  :uzdravlje:

\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #35 on: 07/April/2012 »
Ma koji fluent, average 90%. Jedino mozda kapetan i ekipa govore fluent, ovo ostalo niski average :)
Ja sam se neprijatno iznenadio kada sam video gde sam ja dosao zbog mog engleskog jezika (mislim na entry level poziciju) a pricao bolje od vecine supervisora.
Why Always Me?

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #36 on: 07/April/2012 »
Ma koji fluent, average 90%. Jedino mozda kapetan i ekipa govore fluent, ovo ostalo niski average :)
Ja sam se neprijatno iznenadio kada sam video gde sam ja dosao zbog mog engleskog jezika (mislim na entry level poziciju) a pricao bolje od vecine supervisora.

 :uzdravlje:
\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline lapidus

  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #37 on: 09/April/2012 »
Hvala Cincinnati you rocks

E sad mi samo reci koliko je taj free time kad je brod u luci npr. koliko je tebi bio 3-4 sata?

I ako nam mozes reci jel moze Bar utility da ima 1.200$ tj. znaci oko 650$ je zagarantovana a koliko je onda sa tim baksisom?

                                                                                                    Sea regards   :google!:
.

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #38 on: 10/April/2012 »
Hvala Cincinnati you rocks

E sad mi samo reci koliko je taj free time kad je brod u luci npr. koliko je tebi bio 3-4 sata?

I ako nam mozes reci jel moze Bar utility da ima 1.200$ tj. znaci oko 650$ je zagarantovana a koliko je onda sa tim baksisom?

                                                                                                 

 :neee: :neee:

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #39 on: 10/April/2012 »
Hvala Cincinnati you rocks

E sad mi samo reci koliko je taj free time kad je brod u luci npr. koliko je tebi bio 3-4 sata?

I ako nam mozes reci jel moze Bar utility da ima 1.200$ tj. znaci oko 650$ je zagarantovana a koliko je onda sa tim baksisom?

                                                                                                    Sea regards   :google!:

@lapiduse citaj temu molim te da ne bih pisao dva puta istu stvar, pisao sam gore oko plate a sto se tice slobodnog vremena takodje sam rekao da je fleksibilno i relativno.. JA licno sam svaku luku imao 5 sati minimum ali sam takticki sve odigrao tako dami nije bio problem, pod taktickim mislim fore koje ces skapirati na brodu da ne pisem detalje. Sve ce doci na svoje nista nemoj da brines, sve se moze srediti uz dobro ponasanje bez kojeg sigurno neces uspeti ni u jednoj sferi na brodu.
Why Always Me?

Offline kikiman

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #40 on: 11/April/2012 »
Hej cincinnati, dali je moguce u prvom ugovoru tj. tih 6 meseci, napredovati i dobiti poziciju bar steward, ukoliko tvoji super vizori, vide da ti sve znas, sto bi jedan bar steward trebao da zna, i ako dobro pricas engleski?
Ukoliko nije moguce, zanima me kada znas dali si za sledeci ugovor dobio promociju, na kraju prvog ugovora ili tek kad odes drugi put, i od cega zavisi hoces li dobiti ili ne?

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #41 on: 17/April/2012 »
Naravno da je moguce ali promocija ne zavisi samo od tebe vec od celog menadzmenta, nekoliko kockica mora da se slozi da bi je dobio na prvom ugovoru. Npr. da neki bar steward iz nekog razloga ode pre vremena a da je kompaniji potreban steward hitno, u tom slucaju daju promociju i biraju osobu koja se najbolje pokazala do tog trenutka ali kazem, mnogo kokckica treba da se poklopi, na goldenu nije bilo toliko posla pa je kompanija posle vanrednog odlaska stewarda sacekala da se drugi ukrca jer nije bilo potrebe za promocije iz razloga sto nije bilo mnogo posla pa im taj jedan nije toliko znacio. Takodje moram da napomenem da je do promocije najlakse doci preko kreveta, surovo ali istinito, price o trudu i angazovanju na poslu ne piju vodu uvek.

Sto se mene tice ja nisam dobio promociju na papiru, moracu da pocnem kao bar utility pa se nadam promociji direktno na brodu ukoliko ne promenim department kao sto sam planirao. Sama promocija zavisi od ocene koju dobijes na kraju ugovora u preporuci, a kako izlgledaju preporuke mozete pogledati dole, tzv apraisal.







p.s - summary comment morate procitati obavezno :D hteo je da kazem da mnogo bezim u crew bar na kafu i cigaru (u toku smene) :)
Why Always Me?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #42 on: 17/April/2012 »
Provedeš 6-8 mjeseci na brodu i dobiješ jednu rečenicu u polju Summary Comments.  oT

Kod nas se moralo napisati barem 10.

A ako si dobar sa šefom, šef ti dopusti da si sam napišeš šta hoćeš.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #43 on: 17/April/2012 »
Meni nesto nije jasno  ""]]

Recimo always remains engaged through completion of service to statisfy every passenger.

I na kraju ocjena GOOD.

Pa ako je "always remains engaged" zar nebi trebalo biti very good.Sta onda trebas uraditi za "VERY GOOD" ocjenu.

Sorry ali bas ne kontam...

I jos jedno pitanje...

Sta trebas raditi za finalnu ocjenu recimo very good.

 :uzdravlje:
\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Performance Evaluation by Capt. Mickey Mouse
« Reply #44 on: 17/April/2012 »
Kod Mikija imaš još 2 levela iznad Good.



Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)