Author Topic: UTFB (bar utility) by Cincinnati!  (Read 27915 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #45 on: 18/April/2012 »
Quote
Sta trebas raditi za finalnu ocjenu recimo very good.

Napisah gore vec, najbolja solucija je 'da se das' supervisoru ili jos bolje menadzeru.  :haha:
Ili da budes taster, ali tasteri na brodu prolaze isto kao i u zatvoru.

@Sefe i meni je taj aprasail potpuna glupost tj ni blizu kao sto bi trebao da bude. 7 meseci sam gulio i u commentu sam dobio nesto najnegativnije iz celog ugovora.
Ali sta da se radi.
Why Always Me?

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #46 on: 18/April/2012 »
 :haha:

A dobro moras li bas u toku smjene ici u crew bar  :D :party:
\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #47 on: 19/April/2012 »
Mora samo da se umre ali cigara u toku smene priceless.  oT
Why Always Me?

Offline IVAN87

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #48 on: 20/April/2012 »
Pozdrav kakva su pitanja na finalnom intervju za bar utilly i dali treba znati dobro engleski,posto i ja misli za tu poziciju

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #49 on: 20/April/2012 »
Kako se zoves, gde si radio, odakle si, koja pica si sluzio i to je to verovali ili ne, 5 minuta sam bio unutra. Engleski nije toliko bitan, za mesec dana na brodu ce biti mnogo bolji a kompanija je svesna toga.

p.s - ako nekome nisam odg na privatnu poruku neka posalje opet (slucajno sam obrisao sve) ali je bolje da ovde pita jer dobijam ista pitanja svakodnevno. Cisto zbog razvoja foruma neka bude ovde i da ne bih isao istu stvar vise puta, sto se tice preporuka to moze privatnom porukom, samo mejl ostavite a mozete mejl ostaviti i ovde. No hard felling.
Why Always Me?

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #50 on: 20/April/2012 »
Kako se zoves, gde si radio, odakle si, koja pica si sluzio i to je to verovali ili ne, 5 minuta sam bio unutra. Engleski nije toliko bitan, za mesec dana na brodu ce biti mnogo bolji a kompanija je svesna toga.

p.s - ako nekome nisam odg na privatnu poruku neka posalje opet (slucajno sam obrisao sve) ali je bolje da ovde pita jer dobijam ista pitanja svakodnevno. Cisto zbog razvoja foruma neka bude ovde i da ne bih isao istu stvar vise puta, sto se tice preporuka to moze privatnom porukom, samo mejl ostavite a mozete mejl ostaviti i ovde. No hard felling.

Jesi li upoznao kojeg Bartendera, kakva je situacija opcenito za tu poziciju?? Ja aBd uskoro idem na Cel. kao bartender, a na forumu ima ocajno malo iskustava s te pozicije, pa bi mi bilo kakav inside dobro dosao ;)

Pozzzz

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #51 on: 23/April/2012 »
Andrej, sta te zanima konkretno oko pozicije bartendera na Celebrity-ju? Budi konkretan, molim te.

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #52 on: 24/April/2012 »
Andrej, sta te zanima konkretno oko pozicije bartendera na Celebrity-ju? Budi konkretan, molim te.

Poslao sam ti P.M. Hvala unaprijed na odgovoru!

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #53 on: 24/April/2012 »
Evo decko ce da ti pomogne. Ja ti mogu pricati o bartenderima na princessu ali pretpostavljam da je drugacija situacija u drugoj kompaniji.
Uopsteno imaju oko 2500 zavisi od kruza ali nemaju bas nesto slobodnog vremena sem kada dobiju day off. E sad zavisi da li si otisao samo da radish ili i da vidis nesto.
Ja sam imao srecu zato sto je moja pozicija 'under the radar' ali se definitivno vise ne vracam u bar department, jurim kazino na koji sam i ciljao kada sam kretao na brod ali nedostatak engleskog jezika mi je bio jedini problem.
Why Always Me?

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #54 on: 24/April/2012 »
Odgovoricu ovde da svi vide, trebace jos nekom.

1. Odmah ides da radis, cim dodjes. Head bartender ce te sacekati kad udjes na brod, dace ti kljuc od kabine, odvesce te tamo, ostavices kofere itd. pokazace ti gde je crew mess, gde je uniform store, uzeces uniformu i blago meni na posao.

2. Verovatno ces prvih par kruzeva raditi u staff baru, crew baru i nekom servisnom baru gde nema toliko posla da bi mogao da se priviknes na sistem u kome nemas osnovna sredstva za rad. Ali ne brini, navici ces se.

3. Prodaja ide u zajednicki dzep (tih 15 posto gratuity-ja) pa se deli na ravne casti a baksis koji dobijes u kesu i na "papiru" tj. racunu ide samo tebi. Zato plata bartenderima varira. Nemaju istu platu brt koji radi u npr. glavnom restoranu u servisnom baru i brt koji radi u Passport baru ("front" bar u lobby-ju, uvek je "busy"). Ocekuj da ti plata bude oko 2000. Dok te neko ne uputi kako da sitnim trikovima zaradis vise. Otom potom.

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #55 on: 24/April/2012 »
Hehehe, hvala puno druzeeeeee!

Odgovorio si na goruca pitanja, znaci odmah te bacaju u vatru, to je odlicno!

A dobro, svakako se treba boriti da se dobije dobro mjesto u dobrom baru, pa da tipsa bude više, uglavnom plata ide i kad radiš u nekom service baru...

Hvala jos jednom, pozzzzz!

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #56 on: 25/April/2012 »
Quote
("front" bar u lobby-ju, uvek je "busy")

Joj ne podsecaj me na lobby bar, prava nocna mora poslednja 3 meseca  no;;;
Why Always Me?

Offline IVAN87

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #57 on: 15/May/2012 »
cao,et sam o da kazem da nisam prosao preliminarni intervju za bar utility,jer mi je po njihovim rijecima engleski broken,iako nije tako jer sve sto me je pitaoo sam razumio i odgovarao bez zastajkivanja ,jer sam se pripremao po pitanjima,a to me je i pitao.
Pitanja su bila:
Kako se zovem,odakle sam,gdje sam radio,gdje se nalazi mjesto gdje sam radio,sto sam ja odgovarao bez problema,nekazem da mi je engleski dobar bas,al sam znao odgovorit na ovakva pitanja.

Isto tako jedan od razloga sto nisam prosao je to sto nisam znao nositi tanjire u ruci ako sam za bar utility sto nema veze sa nosenjem tanjira,nego smeca i donosenje pica,stvarno smjesno,izgleda da je to nosenje tanjira presudilo.

Eto sad idem da zavrsim neki fakultet engleskog jezika da bi mogao govoriti tecno i onda cu se prijaviti za bar utility mozda i prodjem :).





Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #58 on: 16/May/2012 »
Rekli su ti odma da nisi prosao ili si saznao kasnije kada su svi kanditati prosli?
Why Always Me?

Offline IVAN87

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #59 on: 17/May/2012 »
Rekli su ti odma da nisi prosao ili si saznao kasnije kada su svi kanditati prosli?

Rekli su mi kasnije,kad su svi prosli,cekao sam jedno pola sata nakon mog intervjua da mi saopste.
To da nisam prosao mi je saopstio covjek iz agencije i reko mi da mogu za utility cleaner,sto sam ja odbio,al sad mi je krivo trebao sam to prihvatiti,iako misli da mi engleski nije broken i da znam barem one basic stvari.