Author Topic: UTFB (bar utility) by Cincinnati!  (Read 27922 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #60 on: 17/May/2012 »
Ne znam sta da ti kazem, ako si po svaku cenu hteo na brod trebao si da prihvatis. Malo iskustva na brodu (bilo koja pozicija) ne moze da skodi.
Why Always Me?

Offline ratborn

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #61 on: 18/May/2012 »
Poz matori, vidim pise u profilu Slot Attendant. Kako si upao tu, sto pobeze od bara? :D Ja inace imam finalni sl. nedelje za bar utility.

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #62 on: 18/May/2012 »
Pozdrav,

naveo sam vise puta da mi je bar bila samo 'ulaznica' za brod, od pocetka sam jurio poziciju na kojoj cu moci da zaradim pristojan novac ali i da vidim nesto od tog putovanja, kazino je prava stvar iz razloga sto si slobodan kad je brod uplovi i onda imam vise vremena za obilizak mesta, posecivanja raznih tura koja se nude za goste itd. Svako ima neke svoje ciljeve, ako ides zbog novca i hoces da odradis vise ugovora onda je bar zakon zbog samih promocija, bartender na princessu u zavisnosti od broda dobija izmedju 2000-3500$ ali ces  pored 70% Filipinaca morati krvavo da se izboris za tu promociju, takodje ni serveri nisu losi sto se zarade tice. Ali opet ponavljam svako ima neki svoj prioritet. Javi se privatnom porukom ukoliko ti treba neka pomoc oko dokumentacije (tipa editovanje CV-ja, preporuke), svima sam rekao pa kazem i tebi jer znam kako je meni bilo kada sam poceo da jurim.

Sto se slot att. tice prosao sam intervju preko skype-a o tome vise u temi kazino, pisao sam tamo sve da ne bi mesali babe i zabe ovde :)
Why Always Me?

Offline internet

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #63 on: 29/August/2013 »
Cincinnati reci mi kad je loading pica na brod iz luke  jel to samo Bar utility ubacuje? Cuo sam da se za jedan loading  ubaci i do 1000 kutija pica na brod(samo za jednog bar utility)jel to istina?

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #64 on: 30/August/2013 »
Odgovoriću ti Ja,jer sa kolegom imam podjednako iskustvo.Loading ti je dan D za nas.Svaki turnaround daz kad stari odlaze a novi gosti dolaze radi se taj prokleti loading.Stigne piće i hrana za 7,12,14 dana kruza i to treba sa drvenih paleta prebaciti u hladnjače na prohromske palete.Sad sve zavisi od menadymenta na prvom brodu kad sam bio Bar je radio samo ono što se tiče Bara,znači tridesetak paleta piva i par paleta alkohole.A na drugom brodu smo pomagali dishwasherima sa hranom,tj.bili smo zaduženi za sve što ulazi na brod pa tako3'4 sata pretovaram kutije sa po5 lubenica joj teške li su Isukrsta ti,pa onda ananas,dinje,mango,limun,itd pa u medjuvremenu i ono što se tiče Bara.Objasniću ti,približiti ovako.Nas 15'20 smrtnika smo na decku 3 i čekamo liftove da se spuste sa decka4 a tamo su otvorena vrata i uspostavljena veza sa kopnom a na kopnu 5'6'7 šlepera se istovara.I to mora da se odradi kako bi brod isplovio.Vrlo je*en dan,ali opet na razne načine sam pokušavao da to izbegnem i pravo da ti kažem polazilo mi je za rukom.U početku sam šljakao kao i ostali,posle sam sređivao sa šefom da me stavlja na wheelchair u slobodnom prevodu bakice koje su u invalidskim kolicima treba izvesti sa broda jer im se završio kruz pa se odabere par ljudi polože test wheelchair assistance i jbg onda bolje gurati bakice u neki port tipa LA,Sijetl,itd nego istovarati gajbe + bude i bakšiša.Onda kad sam poludeo od toga i rekao ma idem raditi podele nas u dve grupe prva grupa loadinga od8do11 ujutro a druga od 11dok ne završe obično1500 ili1530,a loading obično počinje oko 10.Što znači da od 8do10 ne radi se ništa i onda se odradi sat vremena i gas a dalje implicira slobodnim rečima da je druga grupa naje*ala,pogađaj u kojoj sam bio grupi.Toliko o tome,nadam se da sam bar malo razjasnio.Uzdravlje.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline internet

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #65 on: 30/August/2013 »
Super i detaljno objasnjeno.Samo mi reci ovo za  test wheelchair assistance.

Znaci ja se mogu dog. sa sefom da me uvek stavlja da radim   wheelchair assistance,a  da  ne radim loading? A taj test kad se proverava i kako?

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #66 on: 30/August/2013 »
Mora se potrefiti da ti je supervizor zadužen za to.A i ako nije dade se srediti,što znači da ti čini uslugu a na brodu je to retka pojava,moraćeš mu se odužiti nekako.Npr. Ja sam radio u crew baru i kad supervizor dođe može piti koliko hoće i kad hoće i častiti 10 ljudi,ali neće platiti jer je on meni učinio uslugu a dalje je moja stvar kako rešiti taj minus.Trebaju te dobro zgotiviti (par supervizora) i odlučiti da si njihov čovek za mafiju,onda je to taj popularni ``easy life``,onda zaboraviš na crew mess jer klopaš isključivo iz Sabatinija ili Crown Grilla,a to su jedini restorani gde putnici plaćaju klopu,(hrana je inače free za goste) a onda moraš biti dobar i sa kuvarima koji tamo rade,tj. ti im daješ alkohol oni tebi daju klopu.Velika paukova mreža,a na tebi je oćeš li znati plivati i kako.A test se odradi na kompu u internet sobi za pr minuta na sajtu PrincessU.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #67 on: 22/September/2013 »
Loading sad traje od 9 do 14h, s tim da nikad ne krene pre 11 i ne zavrsi pre 3, radi nas 5-10, ubacujemo samo bar artikle i za sad ih nema puno, uvek mozes da zbrises i slicno, a imas i vecu pauzu odma posle. Celar Master je dobar lik i radi barabar s nama uvek.

Offline internet

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #68 on: 11/October/2013 »
Mlw mozes li nam opisati malo tvoj radni dan i kad i koliko imas free time za izlazak, out from ship?         Thanks

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #69 on: 30/October/2013 »
sad u calypso baru krecem od 6, zavrsim oko 9, 10 i slobodan sam do 4, 5... uvece zavrsim oko pola 12, 12... imam vremena za napolje uvek, i za spavanje. Od sledeceg kruza sam unkru baru pa cu videti kako ce biti, pisacu ako neko hoce detaljnije kad imam vise vremena, mada su ljudi vec pisali... i da to zavisi sve mahom od supervizora i kako pravi rasporede...