Author Topic: UTFB (bar utility) by Cincinnati!  (Read 27698 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« on: 13/July/2011 »
Dobro veče (ovde je 21:30h).

Evo čisto da se i ja javim i prenesem utiske sa broda.
Ovde sam 3-4 dana (izgubićete i vi pojam o vremenu kad dođete) i mogu vam reći da je baš onako kako sam očekivao.
Mnogo se radi, noge ubijaju, radite sve i svašta, nema ono "PA TO NIJE POZICIJA" itd itd. Ako ste nekad gledali emisiju o pčelama u košnici i ako ste gledali kako to izgleda to je KRUZER.
Većina ljudi radi tu i po 15 godina i to poslove koje čovek ne može ni da zamisli. Samo jedu, spavaju i rade. (jako malo spavaju) ali su navikli. To su uglavnom Filipinci, Indijci itd itd.
Život u njihovim zemljama nije bajan, 10 puta gori nego nama na Balkanu. (eto bar u nečemu nismo najgori).
Što se pozicije UTFB tiče, u prevodu potrčko. Nosite stvari, pomažete u baru itd itd. Sečete voće, perete čaše.
Kasnije očekujem da ću moći i da prodajem, pa je time i plata veća. Reći ću vam samo da je moguće da UTFB ima veću platu nego bar server (waiter), koliko god čudno zvučalo, tako je.
U kabini sam sa dečkom iz Indije koji tuče oko 1300$ svaki mesec dok prosečan konobar ima 900$ (sve zavisi od kruza i broda naravno).
Život na brodu je jako specifičan, ali ko se pronađe u njemu, na konju je. Da se radi, radi se, ali samo mislite pozitivno i nema nazad. Nema povlačenja, nema predaje kako god da je.
Koliko god mi je teško, samo se setim na ljude koji rade po 15-20 ugovora, pa nisu oni bolji ljudi od nas Balkanaca pobogu.

Poz i javljam se čim budem u mogućnosti, net je skup tako da svo vreme koristim da se čujem sa bližim ljudima. Razumite me.
Ako neko ima pitanja neka napiše pa ću rado odgovoriti, ali molim vas nemojte postavljati pitanja na koja se odgovori već nalaze na forumu. Imajte razumevanja.

Toliko od mene.
Pozdrav sa Aljaske.  :plovim:
Why Always Me?

Offline Antic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 80
  • Što mi veliš nek mi bude, što mi želiš nek ti bude
    • View Profile
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #1 on: 13/July/2011 »
Pozdrav i mirno more  :uzdravlje:
Ne znam čime ste ovo zaslužili ali znam da ste zaslužili!

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #2 on: 22/July/2011 »
zaboravih da napisem nesto o radnom vremenu i pauzama, ja sam odgovoran za dva bara na open decku (za sad), pocinjem u 9 ujutro, zavrsavam u 00 sa pauzama izmedju, tipa od 9 do 2 pa pauza od 2 do 5, pa od 5 do 9 pa pauza do 22 i onda zavrsavam u 00... Zvuci lose ali nije lose uopste, ovde pocnete da cenite vreme pa vam je i sat vremena extra! Inace kruzevi su mi po 7 dana do oktobra, i jako brzo mi prolaze (bar ova dva koliko sam imao). Vidimo se, cekam da uplovim u Victoriu, British Columbia!  :rolleyes:
Why Always Me?

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #3 on: 23/July/2011 »
hvala ti puno na informacijama, radno vrijeme se cini ok posto po ovome imas 8 sati za spavanje nocu i ove cisto dovoljne pauze za obroke.... iznenadilo me da bar waiter zaraduje 900 dolara, moze bit da se ne trudi previse???

samo hrabro i daleko ces dogurati, mi Balkanci smo tvrdoglavi pa nas to drži na životu i kad je najgore :D

Lijep pozdrav i mirne vode :plovim:
Once a sailor, always a sailor.

Offline Walter_SA

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #4 on: 30/September/2011 »
Bar waiteri, ne zaradjuju 900 usda no;;;, mozda na kruz da ali na mjesec nikako, na kratkim kruzovima  od 7 dana prosjek je 1600 usda pa do preko 2000 hiljade, doduse moze se desiti da se zaradi i manje od 900 to je obicno kad se radi crossing iz amerike u evropu, ili obratno kad su na brodu najveci chipatonci, ali standardni normalni kruzevi bar waiter u biti trabo bi da ima ne manje od 1400 usd ;)

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #5 on: 06/February/2012 »
Zavrsih ugovor bez warninga, problema i sa jakom dobrom preporukom (iskreno ni sam ne znam kako  :rolleyes:).
Razlog mog nedolazenja na forum nije nista drugo osim skupe internet konekcije na brodu i nedostaka vremena u portovima, nisam od onih koji napustaju forum posle dobijanja posla na brodu, sad kada sam ovde pomoci cu rado svima jer sad tek shvatam koliko mi je ovaj forum pomogao i koliko me je psihicki pripremio za posao na brodu. Sto se moje pozicije tice (a vidim da ima sve vise zaintresovanih) sva pitanja mozete postavljati ovde u ovoj temi rado cu odg i pomoci. Trenutno pisem malo opsirniji tekst pa cu ga za koji dan postaviti u ovoj temi, generalno o mojoj poziciji i opis od prvog dana do dana kada sam 'ispekao' zanat i dozivljavao EASY LIFE (popularna recenica na brodu). U zdravlje!

@Sto se plate bar waitera tice veruj(te) mi da moze biti i 900$ mesecno pogotovo na kruzu L.A-Hawaii (14 dana) ali o tome mozda na nekoj drugoj temi ne ovde, da ne bih skretali sa imena teme.
Why Always Me?

Offline alkalone

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #6 on: 24/February/2012 »
pozz
mozes li da napises svoje prijasnje iskustvo,prije odlaska na brod,da li si imo nekog iskustva kao konobar?..i mozes li u kratkim crtama napisati svoj radni dan i obaveze?  :hmm:

Offline DaChaS

  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #7 on: 24/February/2012 »
kad ce taj tekst cekamo  :smack:

Offline Karaburac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 92
    • View Profile
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #8 on: 24/February/2012 »
I mene zanima posto sam resio na kraju da odem kao bar utility, mada u principu je dosta receno.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #9 on: 25/February/2012 »
Kakve veze ima iskustvo el covik radio ko konobar kad ne radi ko konobar na brodu.

Bar utility nije konobarenje nego pomaganje pravim konobarima i barmenima. Odrzavanje bara u funkciji i cao.

Promociju nema sanse da dobijete prvi ugovor tako da shta pitate gluposti nije mi jasno.

I shto se tice konobara. Pa ko da zivite na aljasci, nebi da niko nikad nije oso u kafic na kavu ili u nocni klub itd, da si nemozete neku sliku stvorit o tome nego pitate vamo na forumu shta je radio prije broda covik, da opise radni dan, mislim koje gluposti. Shta se sa vama desava ljudi moji, bash postajmo ko amerkanci pravi, iz dana u dan gluplji i gljuplji nebi prstom mrdnuli. Sam vi cekajte, naceka cete se. :)

Offline DaChaS

  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #10 on: 25/February/2012 »

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #11 on: 26/February/2012 »
Kakve veze ima iskustvo el covik radio ko konobar kad ne radi ko konobar na brodu.

Bar utility nije konobarenje nego pomaganje pravim konobarima i barmenima. Odrzavanje bara u funkciji i cao.

Promociju nema sanse da dobijete prvi ugovor tako da shta pitate gluposti nije mi jasno.

I shto se tice konobara. Pa ko da zivite na aljasci, nebi da niko nikad nije oso u kafic na kavu ili u nocni klub itd, da si nemozete neku sliku stvorit o tome nego pitate vamo na forumu shta je radio prije broda covik, da opise radni dan, mislim koje gluposti. Shta se sa vama desava ljudi moji, bash postajmo ko amerkanci pravi, iz dana u dan gluplji i gljuplji nebi prstom mrdnuli. Sam vi cekajte, naceka cete se. :)
Stvarno 'natal', svi mi nekad pretjeramo ali ti "burazeru" svaki put pretjeras.

Jesi ti neki pedagog ili sl kad tako pricas, ili ti je ego toliki da izgubis pojam o svemu dok si iza ekrana.

Oladi' malo, niko na ovom forumu ne treba tvoje kritike nego savjet ako ga imas. A citajuci sve sto si ti napisao, ne bih se pouzdao u tebe osima ako mi ne treba neka i***tska bezvezna kritika.

Svi smo mi ljudska bica, i ako neko pita nesto sto je za tebe glupost mozda to isto za neke nece biti glupost.

Ja te molim, ustvari preklinjem te, nemoj ovako i***tski kritizirati ljude koji hoce nesto saznaju na forumu.

Ako imas neke frustracije, ispucaj ih na vreci za boks ili obliznjem zidu od betonskih blokova.  :nokti:

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #12 on: 26/February/2012 »
Stvarno 'natal', svi mi nekad pretjeramo ali ti "burazeru" svaki put pretjeras.

Jesi ti neki pedagog ili sl kad tako pricas, ili ti je ego toliki da izgubis pojam o svemu dok si iza ekrana.

Oladi' malo, niko na ovom forumu ne treba tvoje kritike nego savjet ako ga imas. A citajuci sve sto si ti napisao, ne bih se pouzdao u tebe osima ako mi ne treba neka i***tska bezvezna kritika.

Svi smo mi ljudska bica, i ako neko pita nesto sto je za tebe glupost mozda to isto za neke nece biti glupost.

Ja te molim, ustvari preklinjem te, nemoj ovako i***tski kritizirati ljude koji hoce nesto saznaju na forumu.

Ako imas neke frustracije, ispucaj ih na vreci za boks ili obliznjem zidu od betonskih blokova.  :nokti:


Pozdravljam...(najbolji je kad kaže pomaže pravim konobarima...)Ugl. Oladi malo buraz,ak nemaš odgovor nemoj radije ništa napisati,pusti nekog tko zna složiti nezavisno složenu rečenicu.. ""]]
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #13 on: 26/February/2012 »
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: UTFB (bar utility) by Cincinnati!
« Reply #14 on: 26/February/2012 »
Stvarno 'natal', svi mi nekad pretjeramo ali ti "burazeru" svaki put pretjeras.

Jesi ti neki pedagog ili sl kad tako pricas, ili ti je ego toliki da izgubis pojam o svemu dok si iza ekrana.

Oladi' malo, niko na ovom forumu ne treba tvoje kritike nego savjet ako ga imas. A citajuci sve sto si ti napisao, ne bih se pouzdao u tebe osima ako mi ne treba neka i***tska bezvezna kritika.

Svi smo mi ljudska bica, i ako neko pita nesto sto je za tebe glupost mozda to isto za neke nece biti glupost.

Ja te molim, ustvari preklinjem te, nemoj ovako i***tski kritizirati ljude koji hoce nesto saznaju na forumu.

Ako imas neke frustracije, ispucaj ih na vreci za boks ili obliznjem zidu od betonskih blokova.  :nokti:


Slazem se u potpunosti da moj post nije na mjestu u jednu ruku, dok opet u drug jest, ali jako tesko mi je da ne kazem nist kad procitam tako neshto, neki dan sam procito na forum post od jedne cure koja je svoju zemlju opisala ovim rijecima "ova zemlja je fuj, ovdje sve smrdi, ovdje su ljudi zli", tako nekako, sad vi meni recite da je normalno da to neko napise za svoju zemlju, zemlja je ljudi koju ju cine iz cega bi se dalo zakljuciti da je ona ta u kojoj je problem, uglavnom poanta je da tesko tolerisem ajmo reci kad ljudi pisu "gluposti".

Pa shta ti onda nisi napisao shta radi konobar ili u kratkim crtama tvoje duznosti i obveze prije nego si otisao na brod. Kako ti zapocinje dan, kako si ga zavrsio, zasto nisi malo deckima objasnio nego tu kritizirash mene koji sam im ako nist drugo bar u jednu ruku objasnio.
Primjetio sam da me ajmo reci nevolish i vidim da me prozivash malo malo i gledo sam da ne komentiram osim na onom jednom postu di si stavio da me ajmo reci "znash". Uglavnom nema smisla da se svadjamo ovdje i prepiremo pa cu ja zavrsit ovu prepirku ne odgovaranjem na provociranje.

Kolko ljudi se svaki dan loga na forum, kolko ljudi svaki dan baci pogled na ovu temu a svi znaju da su vecina konobari na brodu i niko se nije udostojio da nesh napise. Pitam se zashto i kad ja dam konstruktivnu kritiku onda sam ja taj koi nevalja.