Author Topic: Agencije u Srbiji  (Read 3730 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Photographer

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Agencije u Srbiji
« on: 13/July/2011 »
Zanima me da li postoji agencija u Srbiji koja radi sa Uniworld-om,Scylla-om i slicnim kompanijama, za rad na brodu?

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Agencije u Srbiji
« Reply #1 on: 17/July/2011 »
Ocigledno nisi ni pogledao  forum  :waiting:
 A kad bi samo pogledao Scyllin sajt video bi da oni imaju nesto sto se zove 'Job Application'
pa mozes direktno njima da se obratis za posao. Znaci popunis job application, attach CV i oni ti odgovore u roku od par dana da li imaju slobodno radno mesto za tebe ili ne . Scylla nije jedina kompanija koja na svom sajtu ima Job Application za popuniti !
A odgovor na pitanje : jedino River Advice iz Zagreba

Offline Photographer

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Agencije u Srbiji
« Reply #2 on: 17/July/2011 »
Jesam, pregledao sam ga ali nisam nigde nasao podatak da se u Srbiji moze konkurisati za recni brod.
Sto se tice on-line aplikacija-poslao sam na nekoliko adresa ali nema nikakvog odgovora.
Mozda gresim ali mislim da se preko agencije brze dobija posao.

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Agencije u Srbiji
« Reply #3 on: 17/July/2011 »
Treba im nekoliko dana da ti odgovore, nekima i po mesec dana od dana poslate online aplikacije ali to ne znaci da ces preko domace agencije dobiti brze posao. Ako ti se zuri da dobijes posao onda bolje idi na okeanski, njima svaki cas treba a za recni mozes cekati i po godinu dana i cak i vise !
Problem kod recnog je sto su to mali brodovi od po 50-ak  ljudi radne snage kojima je ocigledno dobro tu gde su jer retko ko daje otkaz. Ja sam poslala na nekoliko mesta a odgovore sam dobila posle 3 dana, 5 dana 14 dana , 25 dana ! Taj odgovor koji sam najduze cekala rezultirao je pozitivno. Ostali odgovori su bili da su za ovu sezonu popunjeni ali ako iskrsne nesto pozvace me.
Sad je pre 4-5 dana otisao jedan momak na Scyllu kao kuvar preko online aplikacije ! I ustedeo je sebi i vremena i novca.
 
Ja sam bila u feb. na intrvjuu u Zagrebu i jos uvek nisam pozvana na brod a kako stoje stvari pre cu otici solo nego preko agencije jer ni same agencije ne rade sa svim cruise kompanijama. Neke kompanije cak imaju obicaj da zaobilaze agencije jer zele da smanje troskove regrutacije ! A agencija nista ne uradi za tebe sto ti  i sam ne mozes uraditi za sebe - ionako svu papirologiju i kontak odradjujes posle sam i ni 'a' ne cujes od agencije a traze da im kesiras lovu za usluge.