Author Topic: Interview 28.29. Jul 2011  (Read 5645 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ratborn

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Interview 28.29. Jul 2011
« on: 21/July/2011 »
Interview agencije Kouzon bice odrzan 28 i 29 jula u Beogradu. Da li ide neko?

Offline Foto4U

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Interview 28.29. Jul 2011
« Reply #1 on: 22/July/2011 »
Za koje pozicije?

Offline Komikaya

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 215
    • View Profile
Re: Interview 28.29. Jul 2011
« Reply #2 on: 22/July/2011 »
Za koje pozicije?



RCCL:

Assistant Waiters sa znanjem ENG i jednog EU jezika
 
RCCL, CCL, Azamara Club Cruises:
       
Stage Staff
Sound Technicians
Sport Staff
Broadcast Technician
GSO reception russian speaking
 
LOUISE CRUISE LINE:

Gift Shop Assistants
What goes around comes around

Offline Foto4U

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Interview 28.29. Jul 2011
« Reply #3 on: 22/July/2011 »
Zar intervju za te pozicije nije trebao da bude 6-9 jula u Skoplju?

Offline ratborn

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Interview 28.29. Jul 2011
« Reply #4 on: 22/July/2011 »
Ovo sam dobio na mail:



Postovani,

    Obavestavamo vas da ce se prezentacija programa i sledeci preliminarni intervju za rad na turistickim brodovima odrzati 28. I 29. Jula 2011. godine u Beogradu sa pocetkom u 10:00 u zgradi opstine Novi Beograd, sala br 1, adresa je Bulevar Mihajla Pupina 167, kao i obuka za kandidate koji uspesno prodju preliminarni razgovor 30. i 31. Jula na istom mestu.
Povodom toga (ako to do sada niste ucinili) molimo vas da nam svoj CV na engleskom jeziku (sa svim licnim podacima, informacijama o obrazovanju i radnom iskustvu, nivou znanja engleskog i eventualno nekog drugog jezika, kao i o poziciji za koju ste zainteresovani) posaljete na nasu email adresu serbia@kouzon.com.mk.  Prvi razgovor sa Agencijom I savetovanje su besplatni.
  Pre glavnog intervjua, a nakon preliminarnog ako udjete u dalju proceduru,  uplacuje se kotizacija u iznosu od 3540 RSD ( sa PDV) na ziro racun agencije, br 160-256063-30.
Obuka za pozicije u kuhinji, hotel departmentu I ostale pozicije  traje 2 do 3 dana.
  U daljem tekstu dostavljamo vam kraci pregled
podataka u vezi zaposlenja na turististickim brodovima kako biste se detaljnije upoznali sa procedurom.

  Uslov za rad na brodu je poznavanje engleskog jezika  i eventualno nekog drugog evropskog jezika (predstavlja prednost u ovom trenutku za Royal Caribbean) na nivou
komunikacije i da je kandidat od 21 do 32 godina starosti ( za kuhinju do 45). Poslovi za koje mozete aplicirati su: konobar, pomocnik konobara, sommelier, hostese, bar server, bartender, room service, buffet steward/stewardess, mesar, pekar, kuvar, pomocnik kuvara, poslasticar, prodavac u gift shopu, fotograf, cleaner, housekeeping, front desk officer, youth staff, stage staff, A/V technician.....
  Procedura otpocinje obavljanjem preliminarnog intervjua putem koga se proverava
znanje engleskog  jezika i profesionalnog znanja I iskustva, posle cega Vam dajemo preciznu informaciju za koji posao mozete aplicirati i koja je visina plate kao i uslovi rada.
  Nakon intervjua mozete raditi i dvodnevnu pripremu, odnosno obuku za odgovarajucu oblast. Obuka je organizovana za ljude kojima je potrebno usavrsavanje engleskog jezika vezanog za radnu poziciju i koji nemaju iskustva u ugostiteljstvu, a zele da rade u restoranu ili baru ili iskustvo koje imaju nije u skladu sa medjunarodnim standardima. Obuka je sastavljena iz dva dela.  Prvi je profesionalni deo i odnosi se iskljucivo na samu radnu poziciju (konobar , room service, buffet steward/stewardess ili bar server/tender, gift shop...). Drugi deo je simulacija glavnog intervjua sa obradom pitanja koja se javljaju na tom razgovoru za posao I nakon obuke ste potpuno spremni da prodjete intervju. Priprema ima za cilj da poveca kvalitet kandidata i omoguci  bolju startnu poziciju ( bolju platu) u kompaniji vec od momenta intervjua.
Cilj je selekcija pravih ljudi za posao na brodu. Slabi duhom I neodlucni nisu za posao na brodu.
Priprema u trajanju od jednog dana za radne pozicije u housekeeping-u, hotelskom delu broda, kuhinji, kao I staff pozicije (youth staff, sport staff, technical staff, reception…) košta 60 eur.
Priprema u trajanju od  dva do tri dana za radne pozicije u restoranu, baru, sommeliere (F&B Department) – tips pozicije, košta 120 eur.

  GLAVNI INTERVJU mozete ocekivati u toku avgusta i septembra 2011. godine za brodske kompanije MSC, Princess Cruises, Royal Caribbean ,Celebrity Cruises , Azamara Cruises, posle cega pocinje procedura za dobijanje americke pomorske vize i lekarskog pregleda. Takodje u Avgustu (08. Avgusta)  ocekujemo veliki intervju za kompaniju Qatar Luxury Group – Doha, Qatar. Vise o ovome u posebnom tekstu.

  Ukupno troskovi cele procedure zaposlenja na brodu (zajedno sa obukom) vas mogu kostati oko  600 - 1000 eura , dok su povratna avio karta, zdravstveno osiguranje, smestaj I hrana besplatni tj. obezbedjuje  ih kompanija.
Ukoliko imate pitanja slobodno nas kontaktirajte na 018/523374 ili 018/257413 svakog radnog dana od 10 do 17h.

  U prilozenom tekstu imate listu dokumenata
koja trebate pripremiti za proceduru apliciranja za posao na brodu:

 1. Dve kopije CV-a na engleskom
 2. 4 fotografije 3,5 x 4,5 cm (kao za stari pasos)
 3. dve fotokopije pasosa
 4. kopije appraisal-a, evaluation form I vazece C1D vize – vazi samo za kandidate koji su vec radili na brodu

Ukoliko naša komisija proceni u toku razgovora sa Vama da postoji odgovarajuća radna pozicija za koju možete aplicirati, biće Vam objašnjena vrsta posla, dužina trajanja ugovora I visina plate. Ukolik ste saglasni sa predlogom nastavljate procedure I za glavni intervju sa poslodavcem je potrebno jos:

 4.Aplikacija za program 3540 RSD koja se placa nakon preliminarnog intervjua na ziro racun agencije.
 5. uverenje da niste osudjivani iz suda + prevod na engleski kod
 prevodioca
 6. kopija diplome srednje skole + prevod na engleski (moze i slobodan prevod)
 7.preporuka prethodnih poslodavaca iz oblasti za koju se aplicira na engleskom

 Za preliminarni intervju sve sto je potrebno da ponesete je CV na engleskom, 2 kopije pasosa i 4 fotografije pasoskog formata (3,5 x 4,5 cm), appraisal form, kopija C1D vize – vazi samo za kandidate koji su vec radili na brodu I portfolio – vazi samo za fotografe.

NAPOMENA:  Za pozicije u kuhinji se radi samo priprema za intervju ne I strucna obuka jer se traze kandidati sa strucnom spremom ili iskustvom. Plate se krecu od 1000 USD za pomocnika kuvara, 1500 USD za poziciju 3rd  cook I 1800 USD za  2nd cook. Ista klasifikacija se odnosi I na pekare, mesare I poslasticare. Pizza majstori imaju 1900 USD. Ukupno ulaganje kandidata za kuhinju ne moze preci 650 eur .


 Veliki pozdrav,
 AGENCIJA KOUZON
 Milan Stankovic, Kouzon Manager in Serbia
 http://www.kouzon.com.mk
 e mail: serbia@kouzon.com.mk
 TPC Dusanov Bazar - Kula lok.105
 18000 Nis
 018 523 374,  018 257 413


Offline Foto4U

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Interview 28.29. Jul 2011
« Reply #5 on: 22/July/2011 »
Hvala  oT

Offline leydon

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Interview 28.29. Jul 2011
« Reply #6 on: 22/July/2011 »
Ja sam ljudi isto to dobio,ali neznam za taj preliminarni interview,i nisam cak raspolozen pogotovo oni koji imaju iskustva sa prethodnih brodova,najbolje bi bilo bez toga preliminarnog,samo da se ode na glavni,pozz :uzdravlje:

Offline Antic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 80
  • Što mi veliš nek mi bude, što mi želiš nek ti bude
    • View Profile
Re: Interview 28.29. Jul 2011
« Reply #7 on: 28/July/2011 »
Ajmo narode, da cujemo kako ste prosli danas?!
(Sem onog akademskog kasnjenja od skoro 2h) koji su utisci, sta vam je rekla Limba?!
Ne znam čime ste ovo zaslužili ali znam da ste zaslužili!

Offline Foto4U

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Interview 28.29. Jul 2011
« Reply #8 on: 29/July/2011 »
Ajmo narode, da cujemo kako ste prosli danas?!
(Sem onog akademskog kasnjenja od skoro 2h) koji su utisci, sta vam je rekla Limba?!

Prosao prelim. intervju, preko skajpa. Sad cekam sledeci...

Offline ratborn

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Interview 28.29. Jul 2011
« Reply #9 on: 29/July/2011 »
Evo moje price, pa vi ocenite da li je to nice way to say piss off ili ipak ne. Inace ja jos nisam napunio 21 god, to ce biti za mesec dana.

Dakle aplicirao sam za shop, i posle nekih 20 minuta razgovora sa Limbom rekla je:"Ok, engleski je odlican i vidi se da imas iskustva u prodaji, ali moracu da napisem NOT AT THIS TIME, to ne znaci da nisi prosao, nego na glavnom intervjuu moras imati 21, ali i tada retko primaju u shop. Odradi trening, mozes sad(u subotu), a mozes i kasnije kad bude, i onda cemo ti javiti kad bude intervju za neku kompaniju koja trazi GS Assistant-e, najverovatnije za MSC, cao."

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Interview 28.29. Jul 2011
« Reply #10 on: 29/July/2011 »
Evo moje price, pa vi ocenite da li je to nice way to say piss off ili ipak ne.

mislim da su problem samo godine, drži se ti te priče, moglo bi nešto biti od toga, jasno, još trebaš proći glavni intervju (kada dođe vrijeme)
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline zokibgd

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 121
    • View Profile
  • Country: Belgrade, Serbia
  • Company: Carnival, Royal Caribbean, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Invermore Shipping, Kouzon, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Assistant, Waiter, Waiter
Re: Interview 28.29. Jul 2011
« Reply #11 on: 29/July/2011 »
Ja sutra krecem na obuku! Da li mi neko moze reci rec, dve o tome? Hvala unapred
Carnival Elation 2004/2005 - Liberty of the Seas 2011/2013 - Royal Princess 2018/2019 - Regal Princess 2019 - ...