Author Topic: River Queen  (Read 3684 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Sofiii

  • Registered
  • *
  • Posts: 51
  • I love Vlatko Stefanovski
    • View Profile
River Queen
« on: 01/August/2011 »
:-) Ajde, lijepo. :-) Nema brige. U Passau bih trebao biti sutra. Nadam se da će brod sutra biti u luci u Passau, da ne bih bez veze bauljao tamo. Vlak mi danas kreće u 23:40 za Zg, oko 05:00 sam u Zg, te zatim u 06:45 imam vlak za Muenchen. Pa opet, vlak za Passau. Tako da bih trebao biti u Passau predvečer, ili u noćnim satima.

ajde ajde pozuri, nije nam zanimljivo bez tebe na River Queen

Prvo ne kuzim cemu odgovor na cirilici, drugo ja sam napisala svoje misljenje, jer je rijec o rijecnim brodovima a ne o radu na grckim otocima. Ko voli nek izvoli.

jao jaoj....nije nista sestro na nacionalnoj osnovi, pisala sam na jednom sajtu cirilicom pa se nisam prebacila na latinicu ovde na hr.forumu..zapravo mrzelo me za jednu recenicu...eto to je

zdravo drugari,

meni je na river queen okey,ok je ovde skroz,koliko sam cula na ostalim brodovima se radi do pola 3, ovde je radno vreme od 8 do 1 i uvece od 7 do pola 9. nema toliko socijalnog zivota, nema izlasaka uvece toliko,svi su premoreni pa svi samo spavamo, uglavnom...:)
u pocetku je tesko otpada kicma dok misici ne ojacaju pa je sve posle lakse...smile

ja sam vec bila na drugom odmoru, treci mi je u septembru...

pitajte sta vas zanima!!!

lepo je biti kuci nakon jedan ili dva meseca..
ajte ljudi, drzite se i begajte na sljaku van Balkana.

Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
River Queen
« Reply #1 on: 01/August/2011 »
Pa tebi je izgleda banja,radis samo 6-7 sati dnevno,ides cesto na odmor.
Ognjen je tek posle 3 meseca dobio odmor,valjda to ide od broda do broda i zavisi koji posao radis.
Kako si zadvoljna gostima i zaradom i koja ti je ploveca ruta?
Ti bese cabin stewardess?

Jedino te zeza taj socijalni zivot,sta ces kad taj dishwasher ne shvata tvoje signale.  :-*

Offline Sofiii

  • Registered
  • *
  • Posts: 51
  • I love Vlatko Stefanovski
    • View Profile
River Queen
« Reply #2 on: 02/August/2011 »
Pa tebi je izgleda banja,radis samo 6-7 sati dnevno,ides cesto na odmor.
Ognjen je tek posle 3 meseca dobio odmor,valjda to ide od broda do broda i zavisi koji posao radis.
Kako si zadvoljna gostima i zaradom i koja ti je ploveca ruta?
Ti bese cabin stewardess?

Jedino te zeza taj socijalni zivot,sta ces kad taj dishwasher ne shvata tvoje signale.  :-*

on tek ima 21 godinu sestro-brate hehehe

sha ima kod tebe, vas? jesam,ao cabin stewardess sam, radi se kratko ali jako brzo brzo sobe moraju da se srede, imas 15min fore i to je to....da,zavisi od posla izgleda, raditi kao konobar je stvarno tesko zaista i svaka cast konobarima.
ljudi su okey, nisu toliko zahtevni, ne do Bog da su nam Balkanci gosti, zalili bi se na svaku sitnicu smile

Ameri su gosti najvise, Novo Zelandjani, Kanadjani, Australijanci i svi su okey skroz, Ameri su mi najgotivniji i znaju da ostave extra tip..

Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: River Queen
« Reply #3 on: 03/August/2011 »
A kolika je zarada ako nije poslovna tajna?  :rolleyes:

Offline Sofiii

  • Registered
  • *
  • Posts: 51
  • I love Vlatko Stefanovski
    • View Profile
Re: River Queen
« Reply #4 on: 06/August/2011 »
A kolika je zarada ako nije poslovna tajna?  :rolleyes:

pa to nije tajna, svi znaju da je plata 750e za cabin stjuardese i stjuarte;p

Offline Aleks of the Seas

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: River Queen
« Reply #5 on: 18/August/2011 »
o, Ameri su mi najgotivniji i znaju da ostave extra tip..
oh, to je prava stvar... cestitam
Mnogi ljudi kukaju na Amere. Moje iskustvo je da su tiperi i ako se malo oko njih potrudis i pokazes zanimanje, znas nesto o drzavi iz koje dolaze, poneku foru da izvalis, znaju to da cene i ostave dobar tip i good comment. Na stranu to sto pojma nemaju o opstoj kulturi. Oni su tamo da se zabave a tvoje da im se posvetis i uzmes tips. Secam se anegdote o dva brata konobara iz Tunisa na razlicitim brodovima. Jednom od njih sam bio asistent kad je gost posle prepoznavanja prezimena jednog od brace i citave ujdurme, prokomentarisao "Your brother on the Oasis running for extra tips like a hell !!! "  ::yes::

Offline Sofiii

  • Registered
  • *
  • Posts: 51
  • I love Vlatko Stefanovski
    • View Profile
Re: River Queen
« Reply #6 on: 31/August/2011 »
oh, to je prava stvar... cestitam
Mnogi ljudi kukaju na Amere. Moje iskustvo je da su tiperi i ako se malo oko njih potrudis i pokazes zanimanje, znas nesto o drzavi iz koje dolaze, poneku foru da izvalis, znaju to da cene i ostave dobar tip i good comment. Na stranu to sto pojma nemaju o opstoj kulturi. Oni su tamo da se zabave a tvoje da im se posvetis i uzmes tips. Secam se anegdote o dva brata konobara iz Tunisa na razlicitim brodovima. Jednom od njih sam bio asistent kad je gost posle prepoznavanja prezimena jednog od brace i citave ujdurme, prokomentarisao "Your brother on the Oasis running for extra tips like a hell !!! "  ::yes::


hahaha nemoj da zezas....pa tako su Ameri shvatili a ja se stvarno zanimam za goste jer su ipak toliko kilometara prosli da bi dosli na nas brod i jos kad mi na kraju kruza ostave tips ja kazem ma nemojte, niste trebali...cast mi je bila da vas sluzim...;p