Author Topic: Naftne Platforme - Radim kao ET (Electronics Technician)  (Read 121681 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Slijedece su iskustva decka iz Srbije koji se u moru laznih ponuda docepao teskog ali dobro placeno posla na naftnoj platformi u kraljevstvu nafte - Saudijskoj Arabiji.


Pozdrav ljudi, ovo vam pisem direktno sa ENSCO 76 naftne platforme u Persijskom zalivu, Saudijska Arabija.
Firma za koju radim je americka, radim 28 dana potom sam kod kuce 28 dana, firma placa povratnu kartu
BG-Frankfurt-Dammam, boravke u hotelima, strucne kurseve po svetu, dok sam na platformi naravno nemam nikakvih troskova.
Radim kao ET - Electronics Technician, odrzavam automatiku, elektroniku i racunare.
Zavrsio sam elektro faks u Srbiji, radio 9 meseci neke glupe poslove kod nas apsolutno van struke i onda nasao ovo. Plata je odlicna, i vise nego odlicna.
Posao sam nasao preko coveka koji radi u toj firmi, odnosno moj rodjeni brat ga je upoznao u Dubaiu, savetovao mi je da posaljem svoj CV i kopiju diplome njihovom HR departmentu sto sam i uradio.
Proces slanja dokumenata (na moju srecu iskljucivo putem email-a, jer ne bih mogao da platim FEDEX ili DHL) je trajao neka 2.5 meseca i onda su me samo obavestili da sam primljen.
Just like that.

Poslali su mi ponudu o zaposlenju (offer of employment) gde je bilo naznaceno sve ono sto oni nude, i kao ako prihvatam da potpisem i da im posaljem nazad. Razmisljao sam mozda 0.000001 sekundu i potpisao.
Nije bilo ni intervjua za koji sam se pripremao, odnosno intervju je bio kasnije gde su me samo informisali o uslovima rada.
Mislim da sam imao srece jer na platformama generalno zaposljavaju ljude koji imaju prethodnog iskustva u poslu, odnosno one koji su vec radili na platformama. Ja ne samo sto nisam radio na platformama vec mi je to prvi posao u opste!
Ali eto, ovo mi je vec cetvrta tura na platformi i OK se snalazim, sve vise ulazim u tematiku svog posla i nacina funkcionisanja platforme generalno.

Na platformi, verovao ili ne, nema ljudi sa fakultetom.
Na platformi na kojoj ja radim ja sam jedini sa faksom, ostali jedva imaju srednju skolu zavrsenu.
Kad kazem ostali mislim i na OIM-a (Offshore Instalation Manager) koji je glavni na platformi i
zaradjuje $120.000 godisnje ladno! Na platformu, u 99% slucajeva, ljudi ulaze na pocetne pozicije (roustabout) rade tako neko vreme (6 meseci-godinu dana), zatim postaju roughnecks i tako rade 1-2 godine, zatim idu na ili assistant driller, assistant mechanic, motorman, assistant electrician, oni koji su driller-i postaju tool pusher-i, odatle OIM-ovi i po neki postane rig manager, ide na kopno i odatle upravlja platformom. ET (electronics technician) je zanimljiva pozicija jer ipak gledaju da stave nekog malo obrazovanijeg, ali cesto samo unaprede elektrician-a.

U principu, u firmi u kojoj ja radim ne verujem da im treba masinski inzenjer, ali se nikad ne zna, mozes pokusati, ima puno drilling contractor-a. Jedino mesto na kojem bi ti mogao raditi je mesto mechanic-a, sto rade ljudi sa 10 godina skole - naravno svi oni imaju 10 godina iskustva tako da izgleda da znaju sta rade.
Ne sumnjam da bi odlicno radio posao, ali kad zaposljavaju uzimaju nekog sa iskustvom u radu na platformama.
Mene je iznenadilo kad su mene primili, nisam imao apsolutno nikakvog iskustva (tek zavrsio faks).

Mozes posetiti sajt www.rigzone.com i pogledati tamo oglase za posao.

Ne bih bas rekao su radnici na platformi fizikalci, vise "zanatlije", ali ne bilo kakve zanatlije, vec oni koji su ispekli zanat na platformi, jer je oprema na platformi specificna.
Vise podataka o kompaniji mozes naci na www.enscous.com.

Platio sam jedino troskove vadjenja britanske vize, jer su me prvo poslali u London da izvadim saudijsku vizu (4 dana), zatim sam produzio u Aberdeen u Skotskoj da odradim obavezan kurs prezivljavanja na moru i spasavanja iz helikoptera (4 dana) i potom sam nastavio u Saudi Arabiju. Sve u svemu, bio sam odsutan od kuce 42 dana taj prvi put.
Ali isplatilo se kad mi je stigla prva plata jer su mi to sve racunali kao overtime, nisam mogao da verujem kad sam pogledao na svoj racun.

Taj prvi put su mi kupili avionsku kartu BG-London-Aberdeen-London-Bahrain.
Sada letim BG-Frankfurt-Dammam i nazad. Firma placa sve letove.

Sam rad na naftnoj platformi se ni po cemu ne razlikuje od rada u nekoj fabrici, postrojenju na kopnu.
Ama bas ni po cemu, naravno, dokle god imas zdravog razuma da ne preskocis ogradu i bacis se u more svojevoljno.
Isti rizici te cekaju i kada bi hteo da radis recimo u rafineriji u Novom Sadu ili negde drugde.
Na platformi je mogu reci mnogo sigurnije raditi jer se ogroman znacaj pridaje zastiti na radu, postoje striktna pravila sto se tice oblacenja (kombinezon, rukavice, kaciga OBAVEZNO, cepovi za usi ako si u bucnoj prostoriji, obavezno cizme sa metalnim bruksom kao zastita za prste, zastitne naocare itd, i sve to ti NARAVNO obezbedi firma, ne moras ti to da kupujes). Ako se pridzavas tih pravila, nema zime. Jedino gde je rizik da se nesto nepovoljno dogodi povecan je sam let helikopterom od aerodroma do platforme (i obrnuto), ali to se desava gotovo nikad (vece su ti sanse da se skucas na bulevaru u 2 sata popodne nego da padne helikopter).
Zivot na platformi je OK (zavisi od platforme, ova na kojoj ja radim je napravljena 1999, dobro ocuvana, sobe i kancelarije super). Imas lepe sobe (ne velike, ali taman) za 2 ili 4 coveka, kupatilo, protocna topla voda, TV u sobi sa 10ak satelitskih programa, skromna teretana (sasvim dovoljna), internet prikljucci u sobama, wireless internet u celoj zgradi, odlicna kuhinja sa 3 glavna obroka dnevno i dve uzine koja je naravno otvorena 24 sata, mozes piti neograniceno sokova (raznih), kolaca i jos kojecega.
Ljudi ima raznih, na kraju krajeva kao i svuda.

Ako budes gledao da odes na platformu preko neke nase agencije, potpisi ugovor (sa nasom agencijom) na minimalan moguci period, jer ces vec za nekih 6 meseci do godinu dana moci sam da nadjes posao bez posredstva agencije, koja ce ti za uslugu uzimati minimum 40% od plate. Driller-i su ovde placeni oko $ 9000 mesecno SVAKI MESEC!

Ne vidim zasto zene ne bi mogle da rade na platformi, sta vise dok sam bio u Australiji na ENSCO 106 radile su 3 zene, do duse poslove ciscenja platforme i pranja vesa. Siguran sam da postoje zene koje rade i ozbiljnije poslove (geolozi itd) na platformama. Ovde gde ja radim nema zena zato sto se radi o arapskoj zemlji.

U mom slucaju fakultetska diploma mi je pomogla da nadjem posao gde inace ne bih mogao jer nisam imao apsolutno nikakvog iskustva (naftna platforma - odrzavanje). Tamo sam jedini sa fakultetom sto ne znaci da znam najvise, postoje ljudi sa srednjom skolom od kojih ucim trenutno - mislim da vam to govori nesto o fakultetskoj diplomi.
Postoje ljudi na platformi (toolpusher-i) koji zaradjuju US$ 130000 godisnje sa osnovnom skolom; ja licno znam tipa koji je sam sebe naucio da pise i cita dok je radio na platformi, a sad zaradjuje 11000 dolara mesecno.
Zakljucak: diploma ti "mozda" pomogne da se negde ubacis, ostalio je na tebi i posedovanje fakultetske diplome nije uvek u direktnoj srazmeri sa kolicinom novca koju dobijas.


Kraj citata.
Ponavljam, ovo je citat covjeka koji je negdje na netu ostavio svoje utiske, i nazalost, NIJE na ovom forumu I NE MOZE odgovarati na pitanja. Citat je opis iz prve ruke, i zato sam ga postavio ovdje.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)