Author Topic: Mjese?na potrošnja na brodu  (Read 28477 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Johnny Quest

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Mjese?na potrošnja na brodu
« on: 01/August/2011 »
Pozdrav ljudi, posebno veterani!

Zanima me koliko mjesečno trošite od plaće?
Koliko potrošite na internet?
Koliko potrošite ako digod u kojoj luci odete na piće ili restoran, negdi izađete vanka i tako?

hvala lijepa

Offline dejanasrb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 62
  • Svi na brod! ODMAH!!!
    • View Profile
Re: Mjese?na potrošnja na brodu
« Reply #1 on: 02/August/2011 »
Ja bas puno trosim!! Oko 300-400 dolara mesecno! Al' ne pitaj koliko je od toga otislo na odecu, obucu,kozmetiku...Na internet kartice nisam dala vise od 60 dolara za ceo ugovor jer smatram da su to bacene pare!Kupim ih samo kad je hitno ili jednu razvucem na par meseci cisto da proverim mail! Telefonske kartice me mesecno dodju 20-30, nekad i nista.... i to razvucem koliko mogu!! U lukama potrosim sve sto ponesem! Cesto idemo u restoran-to kosta!!A svaki dan crew bar me minimalno dodje 5 dolara (2 piva i 2 kesice kokica), mada ne placam ja uvek, i moj dragi mora ponekad bez obzira sto on finansira ciscenje kabine i toaleta mesecno 40-50! E onda se pred kraj ugovora stisnes i imas da prezivis kad dodjes kuci :))

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: Mjese?na potrošnja na brodu
« Reply #2 on: 03/August/2011 »
Isto tako, s time da sam na zadnjem ugovoru trosila i puno vise zbog destinacija na koje smo isli.

Na internet (mobilni i brodski) i telefon kartice potrosila sam oko 400 dolara za cijeli ugovor, no bez toga ne bi izdrzala. Prvi ugovor imala sam filozofiju da radije idem vani na besplatni net, no nikad nije besplatan, uvijek treba neki vrag platiti, kupiti hranu u tom lokalu ili sl, i brzina je zaista na rijetkim mjestima bila bolja nego na brodu. Na kraju me izadje i vise nego internet na brodu di barem imam disciplinu da nisam online vise od 15 minuta.
No to jako ovisi o portovima, negdje se moze vani biti na netu na superbrzim vezama - kod mene to nije bio slucaj.

Curama uvijek treba nesto, od sampona do tampona, plus obavezni vitamini, kreme za suncanje i sl. nakupi se tih gluposti mjesecno.
Najveci izdatak mi je bila hrana. Imunitet mi je opasno pao po dolasku na ovaj zadnji brod, hrana je bila katastrofa, a kruzevi dugi. Sve zaledjeno, nekvalitetno i jako lose spremljeno. Tako sam svaku priliku da jedem vani koristila i kupovala dosta voca. No to se apsolutno isplatilo. Ne zalim ni dolara.
Ne zalim ni dolara na rentanje auta na Havajima i ekskurzije na Aljasci :)  =""

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Mjese?na potrošnja na brodu
« Reply #3 on: 03/August/2011 »
Meni bi uvijek neka skupa tehnička stvar povećala prosjek potrošnje za bar $100 po mjesecu.
Laptop, kamera, kompjuterski dijelovi ... svaki ugovor bi kupio nešto što je koštalo više od $1.000  :D
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Mjese?na potrošnja na brodu
« Reply #4 on: 03/August/2011 »
svaki ugovor bi kupio nešto što je koštalo više od $1.000  :D

E u tom slučaju, idem prepraviti glas u anketi  :haha:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Mjese?na potrošnja na brodu
« Reply #5 on: 04/August/2011 »
Ako hoces da usparas moguce je ali u mom  slucaju ne mogu da zivim u manastiru .250/300$ potroseno uglavnom na izlaske igracke i ljepsi pol u ovoj prici . :D :D

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Re: Mjese?na potrošnja na brodu
« Reply #6 on: 06/July/2012 »
svi ste dobro onda prosli... meni je kartica bila limitirana na 500 $ sto se resetovalo na dve nedelje, odnosno po primanju plate... tako da sam kuci dosao sa ipadom, 5satova nesto robe, kamerom, oko 8000 $ potrosenih za prvi ugovor, ali ne zalim, jer mi je prvi ugovor i imao sam i vise nego dosta za odmor... ali sad vec drugi ugovor stedim....

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Mjese?na potrošnja na brodu
« Reply #7 on: 06/July/2012 »
cca 500$ bar i cigare + jos toliko vani
 

Offline Ishmerish

  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Mjese?na potrošnja na brodu
« Reply #8 on: 06/July/2012 »
Nema na brodu mesecnog racunanja, samo nedeljnog.

I fala bogu na tome inace bi se slogirao ""]]
`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost, doduse za prvu nisam siguran`

Offline Marchelius

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Mjese?na potrošnja na brodu
« Reply #9 on: 06/July/2012 »
Odlicna tema...
Ako je moguce da se istera sa toliko malom mesecnom potrosnjom (100-200$), meni je to super... Stekara/stipsara mod :)

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Re: Mjese?na potrošnja na brodu
« Reply #10 on: 06/July/2012 »
Mesecni bar bill mi je bio oko 600 usd. Napolju ode bar jos toliko.

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Re: Mjese?na potrošnja na brodu
« Reply #11 on: 02/September/2012 »
200-500$ najvise ode u crew bar.
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline Blaugrane

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 336
    • View Profile
Re: Mjese?na potrošnja na brodu
« Reply #12 on: 03/September/2012 »
mojoe pravilo je da 2/3 place sacuvam....sve do cca 1200 se tolerira....nekad vise nekad manje...ovisi sta kupim i kakav je mjesec bio sto se tice place...

Offline Letis Dufe

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
    • View Profile
Re: Mjese?na potrošnja na brodu
« Reply #13 on: 05/November/2012 »
E moram da osvezim ovu temu, odlicna je.
Obozavam kad me ljudi ovde pitaju cime se bavim pa kad cuju misle ova mala ima love, ili kad me neki poznanici sa kojima sam retko na necemu vise osim "cao-cao" po povratku s broda gledaju kao da mi dolari iz nosa vire sa neizostavnom recenicom "Ajde sad okreni turu znamo da imas".
Ako uzmemo da je prosek plate neke pocetne pozicije izmedju 900 i 1200 dolara puta 6 meseci- svima koji ovde rade za prosecne plate to zvuci rajski, ali nemaju oni pojma koliko se tamo u stvari trosi. Naravno sad sve zavisi od osobe do osobe, ko je zbog kojih razloga dosao na brod, ali ako ne racunamo individualne troskove na ono sto najvise volimo, samo osnovne stvari koje se kupuju gde god, kod kuce, na brodu, na godicnjem odmoru, kod babe na selu- ta sabrana cifra zbog koje ljudi ovde misle da mi nam pucaju novcanici se neminovno smanji.
A onda krece prica o onome sto najvise volimo  :banana: 
Moja prica- trosim vise nego sto zaradim- nemam pojma kako. Nisam jedna od onih curica koje sve pare daju na shopping niti u tome uzivam, kupim nesto kad znam da mi treba, ili kad me cena osamari po licu koliko je nista i koliko mi se isplati kad uporedim sa cenom istog "proizvoda" kod kuce. Ne lozim se na tehniku, pokajah se jedino sto nisam u Hong kongu kupila par onih Iped4 original za 400$ pa da ih ovde prodam za neke vel'ke pare  b00/ al' sta ces ne misli luda glava... Ono na sta ja najvise trosim je crew bar i avanturice po lukama! Ali bolesno mnogo... Prvi mesec poslednjeg ugovora nam je home port bio Sydney i sve cene na brodu su bile u AUS $, a plate naravno u US $, i da se razumemo cene su bile mnooogo skuplje- samo za primer- corona je dok se placalo AUS& bila 3,5$ a kad smo se vratili na US$ bila 1,5$- sramota reci, prvi bar bill mi je bio $900 AUD$  :tuctuc:  posle sam se maaalo smirila, ali nista znacajno... dalje, trosim na kojekakve ludarije po lukama- opet, samo jedan primer- Bora Bora Shark dive- $60 USD... ali kako , kako da ne dam kad sam tamo bila tad i mozda vise nikad, i ne zalim ni centa za takve stvari. Naravno, kad dodjem kuci s jednom platom, pa grickam nokte posle mesec dana, pomislim sto nisam bila pametnija... ali koga briga, bice jos ugovora, bice boljih poslova, bice vecih plata, samo nek se trosi  :money:
We are tied to the ocean. And when we go back to the sea, whether it is to sail or to watch - we are going back from whence we came.

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Mjese?na potrošnja na brodu
« Reply #14 on: 05/November/2012 »
Sve što si rekla je tačno.Ali osnovni prioritet je da ljudi idu na brod isključivo zbog novca,portovi su neminovni.Ja sam eto imao tu sreću da radim u crew baru pa sam imao alkohol ajmo reći za Dz i totalno sam bio svestan da bi mi više od pola plate otišlo na cugu.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .