Author Topic: sta je potrebno da odradim za drugi ugovor?  (Read 4542 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pedjamusic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
  • Country: RS
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: ETM
Pozdrav,

imam jedno pitanje:
sta je potrebno da odradim za drugi ugovor?

Medical vazi 2 godine, ali sam dobio medical papire uz novi LoE. OK, page 1 of 4 ispunjavam sam (Employee history), kao i page 2 of 4 (Proof of MMR). Page 3 of 4 je Employee Physical Examination, sto mu dodje da idem da me mere opet, piškalicu i vadim krv, je l'? Page 4 of 4 je menstrual period itd. tako da je to nista. Pre malo jace od 6 meseci sam radio kompletan pregled.

Znaci, ako sam dobro razumeo, treba da vadim krv, piskuljam i da se izvagam? I to je to?
A dobro... vise trazim potvrdu, nego sto pitam :deda:

Hvala na vremenu,
Pedja
I used to think the worst thing in life was to end up all alone. It's not. The worst thing in life is ending up with people who make you feel all alone.

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
sta je potrebno da odradim za drugi ugovor?
« Reply #1 on: 18/June/2011 »


Lekarski pregled ti vazi 2 godine za Carnival. Ako nije proslo toliko od kada si radio ili ako ti istice u toku ugovora lekarski samo onda radis novi pregled.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: sta je potrebno da odradim za drugi ugovor?
« Reply #2 on: 18/June/2011 »
Obično crew purser zna biti previše nabrijan pa gurne papir sa zahtjevom za novim pregledom svima koji odlaze na odmor, iako nije isteklo 2 godine. Ignore.

Ne bih rekao da moraš raditi novi ako ti ističe u toku ugovora. Bitno je da se ukrcaš dok važi.

Vizu moraš imati novu ako ti ističe u toku ugovora.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pobunjeni

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: sta je potrebno da odradim za drugi ugovor?
« Reply #3 on: 18/June/2011 »
U pravu je sef, jedino ako office ne insistira na tome, posto medical mozes odraditi i na brodu ako ti istekne u toku tekuceg ugovora.

Offline vukasince

  • Registered
  • *
  • Posts: 142
  • in vino veritas
    • View Profile
Re: sta je potrebno da odradim za drugi ugovor?
« Reply #4 on: 18/June/2011 »
naravno i mi na celebrityu isto-ti je na svakoj kompaniji!
sta ces svaki ugovor raditi medical,ko ce to da plati ejjj
in vino veritas

Offline pedjamusic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
  • Country: RS
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: ETM
Re: sta je potrebno da odradim za drugi ugovor?
« Reply #5 on: 27/June/2011 »
Hvala vam.

zvao sam Medicinu rada na NBg i veoma nekorisna doktorica mi je rekla apsolutno nista korisno. Pitao sam je sve lepo na nasem jeziku, njeni odgovori su bili tipa "pa onda trebas da dodjes", "ne mogu ti ja potpisati, a da ne uradis", "treba prepisati sa starih" itd. Msm, kao da ja pricam o receptu za lazanje, a ona o stanju u Iraku. Ako treba prepisati, zasto da vadim krv... Uglavnom, nista pametno nije odgovorila.

Malo me buni, jer se secam da mi je doktorka, kada sam radio pregled pre 6 meseci, rekla da "sledeci put je jednostavno i nece ovoliko dugo trajati" i sada sam uz LoE dobio stranice: onu prvu sto sam ispunjavam (History), Proof of MMR, Eyes/Ears/.../Labs Tests i Menstrual period.

A nista, Dr Nada Trivic-Micic se vraca 1. sa odmora, pa cu ici kod nje, posto je ona bila OK...


EDIT:
e, sad... ja idem malo van medicala :/
kad popunjavam DS-160 i zelim da se prijavim i za B2 vizu (dobio sam Refference Letter od hotel Directora) da li da popunjavam 2 puta taj formular ili da kod Travel information dodam B2 vizu (add another)?

sad kada idem na drugi ugovor i dobio sam LoE bez posredovanja agencije, da li stavljam da sam se zaposlio preko agencije?
I used to think the worst thing in life was to end up all alone. It's not. The worst thing in life is ending up with people who make you feel all alone.

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: sta je potrebno da odradim za drugi ugovor?
« Reply #6 on: 27/June/2011 »
Oj Pedjo!  :uzdravlje:

Ne moras raditi medical, svima su nam uvalili te papire na odlasku.
I ovo za vizu, ne moras pisati da ides preko agencije (kad vise ne ides). Moras popuniti formular za vizu dva puta :)

Offline pedjamusic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
  • Country: RS
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: ETM
Re: sta je potrebno da odradim za drugi ugovor?
« Reply #7 on: 27/June/2011 »
Hvala Nera :)

Sad sam spreman kao zapeta puska... kubura...  :yeah:
I used to think the worst thing in life was to end up all alone. It's not. The worst thing in life is ending up with people who make you feel all alone.

Offline pedjamusic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
  • Country: RS
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: ETM
Re: sta je potrebno da odradim za drugi ugovor?
« Reply #8 on: 06/August/2011 »
nisam otisao na novi pregled, dosao na brod, nisu ni pogledali papire.
zuta knjizica za vakcinaciju je kod mene u kabini, nisu je ni trazili. da sam doneo iskucane viceve, isto bi bilo.
I used to think the worst thing in life was to end up all alone. It's not. The worst thing in life is ending up with people who make you feel all alone.

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Re: sta je potrebno da odradim za drugi ugovor?
« Reply #9 on: 07/August/2011 »
 oT neverovatno  oT