Author Topic: Za rad na kruzerima i po njemackim farmama javljaju se ljudi s diplomama  (Read 7106 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Slobodna Dalmacija
03.04.2011.

Od 100 prijavljenih za posao konobara na kruzeru, samo jedan dobije posao. Danas je situacija takva da 40 posto onih koji se zaposle na to radno mjesto ima završen fakultet.

Zbog gospodarske situacije u zemlji, sve je više ljudi spremno na taj posao, i to oženjeni ili oni u vezama, što prije tri godine i nije bio slučaj.
Ali, kad ostanu bez posla, ljudi nemaju izbora. Golem je interes, na oglase mi se javljaju Dalmatinci, Slavonci, Zagorci, iz svih dijelova Hrvatske.
U Zavodu za zapošljavanje kažu da im je u prva dva mjeseca ove godine u Njemačkoj zaposleno 1782 građana Hrvatske

Plaća konobara od 1000 do 4000 dolara

Kaže nam to Suzana Viškić-Žagar, vlasnica agencije “A priori” iz Lovrana, jedne od dviju agencija u Hrvatskoj koje imaju dopusnicu Ministarstva mora, prometa i infrastrukture za posredovanje pri zapošljavanju hotelskog osoblja na brodu. Viškić-Žagar nam objašnjava da posreduje za američku kompaniju “Carnival Cruise Lines” koja ima, uz nju, još pedesetak agenata u svijetu te da ne može kazati koliko će ljudi koji su ovog tjedna prošli preliminarne razgovore dobiti posao.

- Nije svejedno na kojoj se poziciji radi, radi li se za fiksnu plaću, na proviziju ili napojnice, što je normalno na američkim brodovima.
Početničke plaće konobara i sobarica startaju od 1000, 1100 dolara, a može se napredovati do 3000 dolara za sobaricu te do 4000 dolara za konobara koji, primjerice, radi u baru i jako dobro prodaje pića – objašnjava Viškić-Žagar.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Biznis/tabid/69/articleType/ArticleView/articleId/134054/Default.aspx

***************************************************

Quote
Od 100 prijavljenih za posao konobara na kruzeru, samo jedan dobije posao.

Ovo je malo bles bles tras bum  oT
Koliko sam čitao, kod nje zna biti prolaznost 95%
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
te do 4000 dolara za konobara koji, primjerice, radi u baru i jako dobro prodaje pića – objašnjava Viškić-Žagar.

Što misliš jel ovo realna brojka, šefe???

I ja sumnjam da joj je tako mala prolaznost ali zašto si onda radi takvu reklamu hmmm  :hmm:
Once a sailor, always a sailor.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Zarada konobara
« Reply #2 on: 03/August/2011 »
     
$4.000 je realna brojka za konobara koji;

ima 2-3 godine iskustva na brodovima,
promijenio je par kompanija,
natprosječno je inteligentan,
fleksibilan,
motiviran,
sjajno zapaža i anticipira,
razgovorljiv je i društven,
zna kako povećati zaradu,
odlično prodaje a ljudi rado kupuju od njega,
ne živcira se,
nema nikakvih obaveza,
nikome ne vraća dug i nikome u domovini ne šalje novac jer radi za sebe,
sjajno mu odgovara brodski polunomadski život,
ne pati od morske bolesti,
odlično se slaže sa svim nacionalnostima na brodu,
nije sklon ekscesima a kada ga i napravi oproste mu jer je cool,
ima puno energije pa pomaže i onima koji malakšu,
podiže ljude oko sebe osmjehom, pozdravom i lijepom rječju ...

Prijatnog je izgleda, a u slobodno vrijeme diže utege kako bi mogao poslužiti više ljudi odjednom. Itd.

Eto, takav treba biti da zarađuješ $4.000 na mjesec.
Ne govorim napamet, sreo sam dosta takvih ljudi, ima ih na kruzerima iz cijele ex-Yu regije

******
ps. ne zezam za utege, stvarno to rade
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Zarada konobara
« Reply #3 on: 03/August/2011 »
Hahaha detaljan opis do bola... A tek fotka  :haha:  Ništa, jedini način da postignemo barem polovicu navedenog je da se nešto poduzme što prije umjesto sjedenja pred računalom...

Možda sam offtopic, ali kad smo već kod konobara, mislite li da postoji perspektivniji posao na brodu za ljude s malo iskustva??? Zasad mi se upravo konobarenje čini jako perspektivno, pogotovo s financijskog aspekta, dok fotografi, prodavači u shopu i slično nemaju priliku koju imaju konobari - svaki drugi klijent poslije popijenog pića (pogotovo alkoholnog) želi još jedno, samo mu treba malo pripomoći da to shvati :uzdravlje: Dok pritom sumnjam da gost koji kupi sat od 1200 dolara odmah dobije želju za još jednim... Ispravite me ako sam u zabludi, i dalje se "tražim", imam vremena do 10. mjeseca pošto još nemam 21  :waiting:

Isplati li se zbog crew/staff razlike ciljati na navedene staff pozicije iako je mogucnost za većom zaradom isključenija?

Once a sailor, always a sailor.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Zarada konobara
« Reply #4 on: 03/August/2011 »

Isplati li se zbog crew/staff razlike ciljati na navedene staff pozicije iako je mogucnost za većom zaradom isključenija?


To je potpuno individualno. Ne možeš poslije jednog mog posta znati što ja više volim, a isto tako ne mogu ja znati tko si ti i što ti više paše.
Možda sam ja, a možda si ti serial killer. Znaš da za njih uvijek susjedi kažu kako su bili baš mirni susjedi i priskakali u pomoć kad je trebalo.
Možda se meni isplati zbog crew/staff razlike ciljati na staff, ali je to seamanu, peanutzu ili tsunamiju bezveze?
Svi smo mi različiti, uvjetovani odgojem, obrazovanjem, komforom u kojem smo/nismo odrasli itd.
Eno samo pogledaj temu koju si ti ovdje bespotrebno ponovo otvorio Staff ili Crew. Začas se svi sa svima posvađaše.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Shvaćam... Pouka price: nema druge nego probati jedno ili drugo pa na svojoj kozi osjetiti razlike, pa onda drugi puta pametnije...
Nadam se da se neće nitko posvađat, PEACE.... I hvala na pomoći šefe :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Dobar je clanak. Samo ne znam koji je krajnji cilj, posto ovo "Od 100 prijavljenih za posao konobara na kruzeru, samo

jedan dobije posao" demotivise ljude da ce uopste proci, a ovo "Plaća konobara od 1000 do 4000 dolara" ih motivise da

se sto pre i sto vise prijave...

Moje misljenje...  +U+
Gnothi Seauton