Author Topic: Kava na brodu  (Read 44054 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kava na brodu
« Reply #30 on: 06/October/2011 »
Da. I ja sam veliki ljubitelja kave i kapućina. Mogu bez njih ali neću.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Kava na brodu
« Reply #31 on: 07/October/2011 »
Pa bezveze malo, zar ne?

Prvo licno ja sam imam problem ako ne popijem kafu, i sta ja sad imam problem sam sa sobom?
A i na kraju krajeva ovde nismo da se vrijedjamo, zna se za sta postoji ovaj forum, ako ne mozes pomoci, nemoj ni odmoci! :)


Da li se doticni clan nasao uvredjenim? Nije bila namera. A sto se tebe tice, pa realno, imas problem ako ti takodje treba 3.5 sata da dodjes sebi bez kafe...
Da se razumemo, ja jako volim kafu i ne bih je se odrekao (nadam se da necu ni morati). Ali dozvoliti sebi da zavisis od soljice kafe svako jutro i da ne mozes profunkcionisati bez iste je jednostavno pogresno i smatram da je to problem i da ga treba resiti. 
Sto se pomaganja tice, trudim se uvek da pomognem bilo kome. Ovo je samo moje misljenje, nikoga ne vredja, pa ko hoce neka ga uvazi ili odbaci.


No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline blazzoni

  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: Kava na brodu
« Reply #32 on: 07/October/2011 »
e sad jedino pitanje je dali bi prosla mogucnost da se ponese kafa odavde pa da zamolis da udjes u kuhinju i sam da je skuvas  mada cisto sumnjam   :nono:
 

kod mene na brodu je jedino provision master odlazio u kuhinju da kuva kaficu sebi, ali covek italijan i njega niko dirao nije...doduse nije tu ni bila neka preterana kontrola ali cisto sumnjam da bi sada bas svima dozvolili da ulaze u kuhinju i kuvaju...a posebno ne nekome ko nije iz galley - ja no;;;
Nista vise nije isto
Nikad nece biti kao sto je bilo ranije

Offline Komikaya

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 215
    • View Profile
Re: Kava na brodu
« Reply #33 on: 07/October/2011 »
Da li se doticni clan nasao uvredjenim? Nije bila namera. A sto se tebe tice, pa realno, imas problem ako ti takodje treba 3.5 sata da dodjes sebi bez kafe...
Da se razumemo, ja jako volim kafu i ne bih je se odrekao (nadam se da necu ni morati). Ali dozvoliti sebi da zavisis od soljice kafe svako jutro i da ne mozes profunkcionisati bez iste je jednostavno pogresno i smatram da je to problem i da ga treba resiti. 
Sto se pomaganja tice, trudim se uvek da pomognem bilo kome. Ovo je samo moje misljenje, nikoga ne vredja, pa ko hoce neka ga uvazi ili odbaci.





Postujem, al' tako i mislim da bi trebao psihologiju upisati... posto vidim jako si ambiciozan za to.
Pozdrav :-))))'
What goes around comes around

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Kava na brodu
« Reply #34 on: 07/October/2011 »

Postujem, al' tako i mislim da bi trebao psihologiju upisati... posto vidim jako si ambiciozan za to.
Pozdrav :-))))'

Razmisljao sam o tome...mozda jednog dana!
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Vukas

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Kava na brodu
« Reply #35 on: 11/October/2011 »
Mene je sramota espresa koji služimo gostima kod nas na brodu a kamoli da spominjem kafu koju mi pijemo.
1) Kvalitet kafe koja se upotrebljava za spravljenje espresa je veoma  loša
2) Espreso mašina je zrela za muzej.

Offline alencica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Kava na brodu
« Reply #36 on: 11/October/2011 »
ok, znači uzet cu par nescafea sa sobom ali kako rješite toplu vodu i mlijeko? kupujete mlijeko u prahu ili možete da uzmete njihovo iz kuhinje?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kava na brodu
« Reply #37 on: 11/October/2011 »
ok, znači uzet cu par nescafea sa sobom ali kako rješite toplu vodu i mlijeko? kupujete mlijeko u prahu ili možete da uzmete njihovo iz kuhinje?

vodu imaš u kupatilu a mlijeko uzmeš u tetrapaku u crew messu besplatno, ima ga svaki dan
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline blazzoni

  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: Kava na brodu
« Reply #38 on: 11/October/2011 »
topla voda ide u kompletu sa masinom za kafu, topla voda za caj a mleko je bilo u zasebnom frizideru...barem u crew mess - u na diamondu...
Nista vise nije isto
Nikad nece biti kao sto je bilo ranije

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Kava na brodu
« Reply #39 on: 29/February/2016 »
I ja sam ovisan o kavi (i cigaretama), tocnije machiattu, odnosno kava s mlijekom, a sam expresso bas i ne volim previse. Sto se tice razbuđivanja bez kave to i nije neki problem. Ja sam, dok sam radio u hotelu i dizao se rano ujutro, uzimao kavu iz sale za goste jer je self service (đaba), zapravo to je bila navika svih nas i jutarnji ritual prije posla. Šef nikada nije vikao a inace to se nebi smjelo, ali i on ne može bez jutarnje kave prije posla, pa sve to prolazi. Ajooj kako ce mi nedostajati moj nekadašnji šef, kolege, small talk i zezancija prije posla uz kavicu i cigare. ;)

Offline Octavia

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Buffett stewardess
Re: Kava na brodu
« Reply #40 on: 25/February/2018 »
Da li je moguce poneti ove nove verzije turske (domace) kafe u kesicama koje se prave po principu 3 u 1? Mislim da to ne bi bio poblem ako su ljudi nosili 3u1. Sipas u soljicu sadrzinu vruca voda, promesas I kafa kao iz dzezve  :run:

Offline zokibgd

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 121
    • View Profile
  • Country: Belgrade, Serbia
  • Company: Carnival, Royal Caribbean, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Invermore Shipping, Kouzon, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Assistant, Waiter, Waiter
Re: Kava na brodu
« Reply #41 on: 25/February/2018 »
Nije problem samo sto vrucu vodu imas samo u crew mess-u. NIje doszovljeno imati cattle u kabini.
Carnival Elation 2004/2005 - Liberty of the Seas 2011/2013 - Royal Princess 2018/2019 - Regal Princess 2019 - ...

Offline Octavia

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Buffett stewardess
Re: Kava na brodu
« Reply #42 on: 25/February/2018 »
Da I mislila sam na crew mess. Za zavisnike o turskoj kafi, eto resenja.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Kava na brodu
« Reply #43 on: 25/February/2018 »
Kao što zokibgd reče, kesice kafe nisu problem, problem je vruća voda - moraš da izlaziš iz kabine i ideš hodnicima i stepenicama da sipaš vruću vodu (onu direktno iz česme u kupatilu nemoj konzumirati), a pri povratku u kabinu ne smeš nositi normalnu otvorenu šolju punu vruće tečnosti, nego mora biti zatvorena posuda (tako je barem u mojoj kompaniji pravilo).

Kad već toliko ideš samo zbog vode, onda već dolaziš i do aparata za kafu (besplatno) ili možda coffee shop-a (plaća se, ali su kafe vrhunske, različitih vrsta).

Sve u svemu, retko vidim ljude da sami donose i prave kafu na brodu, kafa je svugde dostupna u neograničenim količinama.

(eh... ruku na srce, nije to ta "naša turska" kafa iz džezve... razumem te)

Offline Octavia

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Buffett stewardess
Re: Kava na brodu
« Reply #44 on: 25/February/2018 »
Ma svakako, nego eto dajem ideje ako su izvodljive. Ja licno nisam ljubitelj 3u1, I drugih " mlečnih" kafa, volim espresso i nasu domaću.

Moglo bi se reći da sam jutarnji zavisnik od kafe, ali ne bih spominjala gde i kada sam se nasla u situaciji gde je nisam omirisla 7 dana (rano ustajanje, teglili amo, vukli, imali koje kakve obuke i tako sve do kasno u noc), a zatim sedmi dan nam bude dozvoljeno da popijemo kafu - dok smo svi dosli na red vec sam trebala da ustajem jer casovi pocinju opet. I tako sam se sprzila na vrelu kafu iz plasticne čaše, da je nisam htela liznuti jos 7 dana.
Kasnije  smo našli načine da prenesemo express  lonče, ali to je već neka druga priča  :D
Meni je iskreno najbitnije da popijem bilo kakvu jaču kafu ujutru,  ispusim neku cigaru pre posla i to je neka moja rutina na sadasnjem poslu. Kad to obavim jutro moze da pocne - sto verovatno nije slučaj kad je brodski život u pitanju. Ali videcu i to nadam se...  :giggle: