Author Topic: Kupovina i konzumacija vitamina, tableta, proteina i dodataka prehrani na brodu  (Read 12448 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
istina, jako je nekvalitetna hrana - voce i povrce. meni su nokti pucali, imunitet jako opao. kad sam dosla doma, preporodila sam se u mjesec dana i izgubila kile.

Mozda bi neki vitamini pomogli??? Ja cu se opskrbiti ovdje samo neznam kako cu na carini s tim... Moze se na brodu kupiti nesto?
Once a sailor, always a sailor.

Offline NightWolf

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Mozda bi neki vitamini pomogli??? Ja cu se opskrbiti ovdje samo neznam kako cu na carini s tim... Moze se na brodu kupiti nesto?
Naravno da ce pomoci. Ali nemoj kupovati kod nas, izace te barem duplo skuplje. Najbolje ti je kada odes na brod da narucis s interneta.

Ako hoces najbolju stvar to je ovo: http://www.a1supplements.com/Animal-Pak-44-Packs-p-317.html
To je pakovanje za mesec i po dana. Imas po jedan paketic sa po 9 tableta, popijes po 1 svako jutro. Ne postoji bolje od ovoga.


Ako neces da se bakces sa 9 tableta onda uzmi ovo: http://www.bodybuilding.com/store/opt/women.html
Idu 2 kapsule ujutru. Mada, ovo se ne moze porediti sa Pak-om.

Moja preporuka ti je da poneses odavde i (msm da moze, neka me neko ispravi) vitamin C, onaj u tabli. Oko 32-33 dinara je tabla sa 10 tab. I popij po 1 tab ujutru.

Pozz

Offline NightWolf

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Ovaj drugi link je za multivitamin za zene (mada sve je to isto).


Ako nekome treba neki savet, slobodno neka pise!  ;)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Hvala na linkovima i savjetima, ovaj Animal se cini ok... Sve je to vise-manje ista stvar, sluzi svrsi... Netko je spominjao da se na brodu mogu besplatno dobiti multivitamini ali nisam bas uvjeren u to... Jel netko imao iskustva???
Once a sailor, always a sailor.

Offline NightWolf

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Hvala na linkovima i savjetima, ovaj Animal se cini ok... Sve je to vise-manje ista stvar, sluzi svrsi... Netko je spominjao da se na brodu mogu besplatno dobiti multivitamini ali nisam bas uvjeren u to... Jel netko imao iskustva???

Da, cuo sam da se ima dobiti na brodu, mada sumnjam u kvalitet toga, ako je na fazon naseg Oligovita onda to mozes baciti.

Ako uzmes Animal, neces se pokajati.

Offline gio

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Mislim da nema potrebe za pakom, sumnjam da ce se imati vremena trenirati redovno, a i pitanje je kojim intenzitetom.

Offline sovereign

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Nemoj nista da nosis na brod. Sve ces to kupiti u nekoj luci 3 puta jeftinije i kvalitetnije nego kuci.
Ja sam kupovao gomile proteina , multivitamina , kreatina , glutamina i nosio kuci jer je mnogo jeftinije i kvalitetnije. A imas inace pravo da ponese 40 kg a da ne placas za dodatnu tezinu jer si pomorac.
U Kaneveralu na Floridi u lokalnom Vitamin-shopu sam bio najbolja musterija. Za prvu kopovinu preko 10$ dobijate svoju karticu koja vazi u svim njihovim shopovima na teritoviji Amerike. Popusti su odlicni , a kada na primer se priblizava isticanje roka za proteine cena kutije Whey-a od 2.25kg je 10$. A u Wall-mart-u imate kutije multivitamina kao sto je Centrum pa sigurno 5 puta jeftinije nego kod nas. Cak sam i prijateljima nosio vitamine za decu koji kod nas nisu ni mogli da se nadju. Jedini problem na brodu je umor i nemanje vremena da se vezba.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Nemoj nista da nosis na brod. Sve ces to kupiti u nekoj luci 3 puta jeftinije i kvalitetnije nego kuci.
Ja sam kupovao gomile proteina , multivitamina , kreatina , glutamina i nosio kuci jer je mnogo jeftinije i kvalitetnije. A imas inace pravo da ponese 40 kg a da ne placas za dodatnu tezinu jer si pomorac.
U Kaneveralu na Floridi u lokalnom Vitamin-shopu sam bio najbolja musterija. Za prvu kopovinu preko 10$ dobijate svoju karticu koja vazi u svim njihovim shopovima na teritoviji Amerike. Popusti su odlicni , a kada na primer se priblizava isticanje roka za proteine cena kutije Whey-a od 2.25kg je 10$. A u Wall-mart-u imate kutije multivitamina kao sto je Centrum pa sigurno 5 puta jeftinije nego kod nas. Cak sam i prijateljima nosio vitamine za decu koji kod nas nisu ni mogli da se nadju. Jedini problem na brodu je umor i nemanje vremena da se vezba.

Problem bi mogao biti umor al opet to ovisi od pozicije do pozicije, ako si konobar sigurno ti se nece vjezbat poslije smjene, ali smatram da bi npr. jednom shop assistentu trening dobro dosao...neznam, dok ne vidim i ne isprobam na svojoj kozi...
Koje si ti marke uzimao??? Za proteine sumnjam da cu ih uzimat osim ako se ne primim teretane ozbiljnije, sto ne namjeravam trenutno, ali multivitamini su must have posto svi kazu da hrana nije kvalitetna itd... A i ako bude velik napor pa da budes siguran da te tijelo nece izdat kad bude najpotrebnije
Once a sailor, always a sailor.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
ali multivitamini su must have posto svi kazu da hrana nije kvalitetna itd...

Duplo se ne slažem.

Ja kažem da je hrana kvalitetna, smo što nije raznolika kao u maminoj kuhinji, gdje ti mama napravi što poželiš.
Vitamini? U 7 godina na brodu nisam popio niti jednu tableticu niti vitaminski/multivitaminski napitak.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline sovereign

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Da, tačno je da umor zavisi od pozicije do pozicije mada sam ja video i ljude koji rade najteže poslove koji vežbaju redovno i idlično izgledaju.
Sve je to individualno. Što se tiče proizvođača, možeš naći sve i svašta, ipak je to zapad i velika je konkurencija.
Taj koji kaže da hrana nije kvalitetna, volio bi da mi kaže šta jede kući pa ću imati šta da odgovorim.
Točno je da hrana za posadu jednolična, i prilično bezukusna, ali nikako nekvalitetna. Uvijek ima dovoljno mesa, povrća, voća, a ako treniraš i razumiješ se u ishranu, naći ćeš sve što ti treba.
A ako si Staff, onda jedeš sa gostima koji su platili mnogo para za krstarenje.
Ako je ta hrana dobra njima, onda mora biti dobra i nama. Ja pijem multivitamine i na brodu i na kopnu. Ali sve to kupujem tamo negdje, jer je sve jeftinije nego kod nas. Čista ekonomija.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Vjerujem da si u pravu sto se tice hrane, sumnjam da moze biti toliko losa kako neki pricaju, a multivitamini su za svaki slucaj. Osobno smatram da ih treba piti jedno vrijeme, npr ispraznis pakiranje od 90 dana, pa zatim pauza neka mjesec dana, jer citah da organizam kad se navikne na njih, prestane iskoristavati "prirodne" vitamine iz hrane... Sad koliko to ima smisla....  :hmm:
Once a sailor, always a sailor.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Riže ima uvijek. Kako ona može biti nekvalitetna? Baciš ju u vrelu vodu 10 minuta i gotovo.
Ribe ima uvijek. Pečene, kuvane, pržene, plodovi mora, školjke ..
Krompira ima uvijek. Pečenoga, prženoga
Salata ima bar 3 vrste uvijek
Voća 3-4 vrste, i to ne bilo kakvog, ako radiš na Karibima nije ni 7 dana staro
Kolača ima uvijek
Voćnih napitaka ima uvijek

... i to je sve za crew, a da ne spominjem što staff jede, uostalom kao i u svakom hotelu sa 5*
Ako počnem nabrajati specijalitete, za pola njih nitko nije čuo, a kamoli jeo.

Evo za primjer kolači u Horizont Court-u (dostupni za staff u neograničenim količinama):



http://blog.knguyentu.com/2011/06/golden-princess-cruise-alaska-cruise.html
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
ovo govorim za carnival: krumpir je, osim pirea iz kesice i premasnog pomfrija, bio nejestiv, nekuhan do kraja. valjda indijci u kuzini ne znaju kuhat krumpire  :embarrased: ribe je bio jedan obrok dnevno, vecinu puta nejestiva (ja sam iz dalmacije, mozda razmazena po tom pitanju, al bila je prekuhana i bilo je jasno da je ne znaju spremit, osim lososa). salata je bila dobra prva dva dana dok je bila friska, nakon toga - zaboravi. smrznute pomidore i krastavci. skoljke nismo imali, a i nisu zahvalne za spremanje za puno ljudi i trebaju bit ultra svjeze.

ali, uvijek ima neka tjestenina, pa pire i nekakvo povrce kuhano, pileca prsa. prezivi se! pogotovo tko voli azijsku kuhinju, bit ce mu ok. nije strasno lose, samo su namirnice slabe.. do kraja ugovora znas vec kako idu meniji i kako se izmjenjuju pa dodje i poneki super dan. mi smo obozavali lazanje s povrcem i chicken korma dan. :D

sto se hrane na lidu tice - prvo, kome se gleda goste jos nakon posla? pa da mi dolaze i stalno me nesto zapitkuju kad mi vide nametag? drugo, lido je vecinu vremena nedostupan i ne mozes racunat da ces gore jest. na proslom brodu gosti su masovno ostajali na brodu za rucak, pa nam je maitre d' ogranicio rucak za staff gore na sat vremena, i to ako nema nikoga u redu za hranu, sto se rijetko dogadjalo. a i nije ta hrana bila nesto bolja nego u staff messu..

ali zato mafija, filipinci - svaki rodjendan ogromna festa - "na crno" skuhani njihovi specijaliteti u crew galley ili cak u main galley, pa je bilo za jest i jastoga, skampa, njihovih spageta, rizinih kuglica. i to se jelo po sobama, nikad nije security upao jer su i oni bili filipinci i jeli s njima.  :rofl:

Offline NightWolf

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Vjerujem da si u pravu sto se tice hrane, sumnjam da moze biti toliko losa kako neki pricaju, a multivitamini su za svaki slucaj. Osobno smatram da ih treba piti jedno vrijeme, npr ispraznis pakiranje od 90 dana, pa zatim pauza neka mjesec dana, jer citah da organizam kad se navikne na njih, prestane iskoristavati "prirodne" vitamine iz hrane... Sad koliko to ima smisla....  :hmm:

Nema smisla   no;;;

Suplementi su tamo toliko jeftini da bi bilo glupo ne koristiti ih.
Slobodno uzimaj vitamine do kraja zivota, svaki dan.

A vitamini iz hrane... To je smesno, znas ti koliko moras pojesti kilograma voca i povrca da bi unela samo minimalnu dnevnu kolicinu. Osim toga, uz voce ide i velika neizbezna kolicina secera (fruktoza).

A sto se tice za Animal Pak, nema veze da li neko trenira ili ne. Svakome treba optimalan unos vitamina i minerala svaki dan, ne bitno da li je neko sportista, penzioner ili sije trenerke  :D

Vitamini? U 7 godina na brodu nisam popio niti jednu tableticu niti vitaminski/multivitaminski napitak.
Sta to dokazuje? Bas nista. To je kao da neko kaze, nemoj raditi nista zdravo, vidis da ja ne radim pa (jos uvek) nisam ozbiljno bolestan. I onda dobije infarkt sa 40 godina  ;)

Kao sto sam rekao, suplementi su bukvalno za dzabe, pa sto ne bi bio pokriven sa te strane?  :uzdravlje:

Offline gio

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Slazem se prijatelju, ali da li je nekom ko miruje i ne trosi se, tojest nema nikakve napore potrebno TOLIKO vitamina, tojest ta kolichina? Nemoj da me shvatish pogresno, treniram ceo zivot i koristim suplementaciju kad god mi to finansije dozvoljavaju, ali i dalje stojim iza izjave da za nekog prosecnog vezbaca animal pak nije potreban. A sad jedno pitanje oko klope, da li crew ima ogranicenu porciju hrane, ili je svedski sto, ili kako :)?