Author Topic: zokibgd, Shop Assistant, Carnival  (Read 6210 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
zokibgd, Shop Assistant, Carnival
« on: 10/August/2011 »
Korisničko ime: zokibgd   
Država: Srbija
Spol: M
Kompanija: Carnival
Pozicija: Shop Assistant


  • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Preko jednog prijatelja sam cuo koji je vec radio na brodu. Kasnije naravno sam sve informacije nasao na internet-u, aplicirao I prosao!

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
To je prilika kakva se ne nudi nigde. Putujete svetom, sticete ogromno iskustvo I jos ste placeni odlicno za sve to!

  • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Otisao sam preko slovenacke agencije Invermore Shipping jer sam za njih prvo saznao a I preporucili su mi ih prijatelji kod kojih sam se raspitivao.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Carnival, Shop Assistant a razlog je jer sam radio u prodaji pa sam hteo da se oprobam u toj struci. Na sve to sam gledao kao izazov.

  • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Jako kratko, mozda 2 min. Saznao sam odmah nakon interview-a od agenta iz agnecije. Veoma jednostava pitanja: Why do you wanna work in a Gift shop? What is pre sale? Etc…

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Ukupni troskovi su bili negde oko 1100 evra (avio karta, lekarski,itd...)

  • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Uh to je bilo najteze. Nisam se raspitao dobro pre polaska I naravno da sam poneo PUN kofer stvari koje nisam nikada obukao (jakne, farmerke, dukseve…). Nisam poneo ni propisne cipele pa sam naravno morao trositi novce tamo na druge.
Moja preporuka (zavisno od pozicije) je samo nositi underwear I rezervne kosulje I pantalone.

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Jaoooo! Kao sa marsa da sam pao. Safety obuku smo imali nekih 3-4 dana I odmah se radi. Bio sam totalno zbunjen ali se jako brzo udje u fazon. Dobijete million nekih informacija ali kako dani prolaze sve je lakse I lakse.

  • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Pa pomogla mi je dosta. Dobio sam sve moguce upute od kako zvati kuci, slati novac, u vezi samih zaduzenja vezana za posao itd... Crew bar vam odmah pokazu  :D pa nakon toga ceo brod.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Kao sto rekoh, da. Što Shop Manager, što kolege. Dosta brzo sam usao u fazon kolotecine.

  • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Jako dobro! Same kabine deluju skuceno ali je sve nekako na svom mestu I pristupacno. Ja sam bio u kabini za 2 coveka.
Cak sam jedno vreme (oko mesec I po dana) bio sam u kabini. Takodje Shop Assistant pozicija je Staff tako da imas pristup celom brodu za ubijanje dosade kada se ne radi.

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Prezadovoljan za prvi ugovor. U Shop-u sve zavisi od procenta prodaje. Svaki dan se “gura” odredjena roba (pice, satovi, parfemi…) I moraju se pogoditi target-I koje odredjuje kompanija. Ukoliko se predje target veca zarada I obrnuto.

  • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Naravno da postoji, mada nije kao u ostalim department-ima gde ima jako vise opcija za napredovanje.
Posle Shop Assistant ide Assistant manager I naravno Shop Manager.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Ohhh.  Mislim da je nemoguce ovo opisati detaljno. LOOODILO!  :D Stvarno je neopisivo.
Jednom mesecno su crew party ili kako smo mi zvali Hallway party (ispred kabina) koji su ludi I nezaboravni.
Svi su jako prijatni I jedva čekaju da završe smenu da “svrate” u Crew Bar na piće.

  • Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Ljudi su uglavnom bili sa naseg Balkana (Bugarska, Hrvatska, Srbija). Svi smo se druzili zajedno (Crew Bar, shopping, beach…)

  • Kako biste opisali putnike?
Pa sad, meni je maticni port bio u Texas-u. Jako specificni ljudi. Nije kao ostatak USA. Ne kazu dzabe da se Amerika deli na Teksasane I Amerikance  :D
Na primer za formalno vece oblace njihove farmerice sa kaubojkama I mamuzama za konje. Neki cak nose I pistolje ali sa zapusenim cevima (kao ukras)  :D

  • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Kao sto sam rekao, kada radite u Shop-u vi ste staff I s obzirom da je to Duty Free Shop po zakonu ne moze raditi dok ne bude u internacionalnim vodama (12 milja od obale) tako da ste vi FREE da radite sta god vam je volja!
To znaci da ako ste u luci u recimo 6 ujutru a brod polazi u 18h, vi mozete izaci u 6:30 I vratiti se u 18:15.  Jako zgodno ali se I vise novca trosi

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Crew bar, Crew Bar, Crew bar! Ahaha  :D Jesam naravno. Obozavam Cozumel. Neverovatno mesto. Plaze kao sa razglednica.

  • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Dobre strane su naravno novac I sto mozete videti ceo svet za recimo nekoliko ugovora.
Veoma zanimljivo je upoznati I ostale culture. Da vidite kako oni zive itd.
Takodje veoma bitna stavka je karijera koju mozete graditi na brodu sa svim beneficijama.

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Jedna jedina! NOSTALGIJA za kucom I prijateljima. Ja sam imao bas problema prvih mesec dana.
Trosio sam novac na internet I telefon kao lud ali vremenom se naviknete. To je naravno moj slucaj.

  • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Da uvek.  Pre svega maldjim ljudima tj do 30 godina starosti. Nemate sta da izgubite a dobijate mnogo! Iskustvo za ceo zivot!
Putovanja kakva mozete samo da sanjate! A usput ste placeni za sve to! Pa gde to ima!?!?

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Nemojte gubiti nadu! Samo napred I ne dajte da vas bilo sta pokoleba u vasoj nameri! Ukoliko niste prosli jedan interview odmah se prijavljujte za sledeci I ne gubite vreme!

  • Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Aplicirajte ljudi sto pre, ponesite prazan kofer sa osmehom I sva vrata su vam otvorena!  
Ukoliko nekome bude potreban savet ili ima neko pitanje, stojim vam na raspolaganju!
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: zokibgd, Shop Assistant, Carnival
« Reply #1 on: 10/August/2011 »
jos jedna odlicna ispovijest, hvala lijepo zoki  :uzdravlje:
Imam ja pitanja, normalno  oT budem na PM...
Once a sailor, always a sailor.

Offline casual

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: zokibgd, Shop Assistant, Carnival
« Reply #2 on: 05/March/2012 »
Ja bih zamolila Zokibg ako je jos uvek na forumu,sobzirom da je ovo objavljeno pre skoro godinu dana :D da me kontaktira ili da zeleno svetlo da ja jega kontaktiram ! Vidim da je bio na poziciji koja se meni dopada,ali toliko imam pitanja i potpitanja,da bi potrajalo!
Salim se,nemam puno pitanja :D heelllllpppppppppppp

Offline emorim

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: zokibgd, Shop Assistant, Carnival
« Reply #3 on: 28/September/2012 »
Svaka cast na opisu. Jako mi je drago da se tebi svidjelo, nadam se da ce se i meni kao novom taj zivot svidjeti :) LIjep pozdrav svima :9  :pop: