Author Topic: Portfolio za fotografe bez iskustva  (Read 5080 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mornarac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 113
    • View Profile
Portfolio za fotografe bez iskustva
« on: 10/August/2011 »
Evo Tsunami brate par interesantnih pitanjca  :)

S obzirom da si svojim očima gledao kako ljudi kojima je fotografija "špansko selo"
prolaze intervju laganica, interesuje me (kao neiskusnog) kakav portfolio
treba poneti na intervju, tj. da li bi trebalo da sadrži i fotke iz studija ili?

Ne znam uopšte koliko se taj portfolio ceni i gleda (tumači) na intervjuu, da li
se postavljaju neka pitanja tehničke prirode vezana za fotografije koje si poneo??
Glupo bi bilo da se sapletem na tom stepeniku ako ne moram  :)

Tema je inače prvenstveno vezana za Carnival, jer sam za njih aplicirao, ali nije
na odmet postaviti odgovore i za druge kompanije  ;)

Veliki pozdrav i mirno moree  :uzdravlje:  :plovim:
Yesterday is history, tomorrow is a mystery...
But today, today is a God's gift, that's why we call it
the present :))

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: Portfolio za fotografe bez iskustva
« Reply #1 on: 18/September/2011 »
Hej hej, pozdrav, samo da se javim, snimio sam video al NIKAKO da nadjem net neki malo brzi da to uploadujem, vjerovali ili ne. Imam video snimljen s drugom, fotografom, iz Srbije, pa smo pricali malo o radu na brodu, pozicija fotograf. Cim nadjem dobar net ubacujem video, obecavam !

Sorry za ovo, pokusacu naci malo vise vremena za forum ! Pozdrav !

Offline GUFF|

  • Registered
  • *
  • Posts: 147
  • Power of will is the most important!
    • View Profile
Re: Portfolio za fotografe bez iskustva
« Reply #2 on: 29/November/2011 »
Hej hej, pozdrav, samo da se javim, snimio sam video al NIKAKO da nadjem net neki malo brzi da to uploadujem, vjerovali ili ne. Imam video snimljen s drugom, fotografom, iz Srbije, pa smo pricali malo o radu na brodu, pozicija fotograf. Cim nadjem dobar net ubacujem video, obecavam !

Sorry za ovo, pokusacu naci malo vise vremena za forum ! Pozdrav !

Taj video sa ovim pitanjem i mene zanima ^^. Pa ako je jos uvijek tu ugrabi malkice vremena zemljak pa na uplodaj PozZz
LIVE 4 NOTHING OR DIE 4 SOMETHING

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Portfolio za fotografe bez iskustva
« Reply #3 on: 30/November/2011 »
ja sam kandidat za fotografa. Rekli su da se pripremimo i da vezbamo strucne izraze na engleskom. To moze da znaci a i ne mora da ce biti pitanja vezanih za neke tehnicke stvari u fotografji.

Ja sam moj portfolio spremio tako da se u njemu nalaze fotografije iz svih mogucih situacija koje bih mogao raditi na brodu. Posto sam ja zavrsio jedan ugovor za image i buduci da sam odlucio da menjam kompaniju portfolio sam pripremao tokom gotovo celog ugovora za naredni intervju tako sto sam birao fotografije za svoj portfolio.

po mom misljenju. svaki fotograf bi trebalo da ima sto svestranije fotografij. Iz studija, vencanja, outdoor itd. itd. Ako imas kameru i blic, to nebi trebalo da ti predstavlja problem.

Offline GUFF|

  • Registered
  • *
  • Posts: 147
  • Power of will is the most important!
    • View Profile
Odg: Re: Portfolio za fotografe bez iskustva
« Reply #4 on: 11/January/2012 »
ja sam kandidat za fotografa. Rekli su da se pripremimo i da vezbamo strucne izraze na engleskom. To moze da znaci a i ne mora da ce biti pitanja vezanih za neke tehnicke stvari u fotografji.

Ja sam moj portfolio spremio tako da se u njemu nalaze fotografije iz svih mogucih situacija koje bih mogao raditi na brodu. Posto sam ja zavrsio jedan ugovor za image i buduci da sam odlucio da menjam kompaniju portfolio sam pripremao tokom gotovo celog ugovora za naredni intervju tako sto sam birao fotografije za svoj portfolio.

po mom misljenju. svaki fotograf bi trebalo da ima sto svestranije fotografij. Iz studija, vencanja, outdoor itd. itd. Ako imas kameru i blic, to nebi trebalo da ti predstavlja problem.

Hvala na odgovoru de mi reci sada, za koju si agenciju radio i za koju apliciras sada? I dali si radio interview vec ili jos uvijek cekas.. PoZz
LIVE 4 NOTHING OR DIE 4 SOMETHING