Author Topic: Art Auctioneer Associate  (Read 15661 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline emanema

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Art Auctioneer Associate
« Reply #15 on: 12/August/2011 »
@popay, a kakvo si iskustvo vcezano za ovo naveo da imas, ako nije tajna?

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Art Auctioneer Associate
« Reply #16 on: 12/August/2011 »
@popay, a kakvo si iskustvo vcezano za ovo naveo da imas, ako nije tajna?

Ja sam mislio da si ti neki stranac, tamo neki, ko zna koji, kad vidi ti...ovde, a tamo pises na engleskom  :hekla:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Art Auctioneer Associate
« Reply #17 on: 12/August/2011 »
A da Sto se tice slobodnog vremena, to ti zavisi od art directora, ali manje vise vi prodajete slike na sea day, a dok si u portu
onda uzivancija, iz mog iskustva nitko nije imao vise slobodnog vremena od mene na brodu :uzdravlje: prije sam
radio kao konobar na brodu tako da sam se sa ovim poslom stvarno bio preporodio.
To mi treba covjece..toooo..ja dok sam radio ko fotograf,radili smo i na port..tipa brod isplovljava u 19 mi otvaramo photo galeriju ko k****ni u 16..nigdje nikog na brodu..menadzer bolid pa sta ces mu!i to bar da nas je znao rasporediti pa da ako stvarno ima potrebe da se otvara toliko ranije,rasporedi 2-3 covjeka od 15 ljudi,nego nas i***t sve postroji u shop,mi zavrsimo sta treba za 20 min,i onda blejimo ko i***ti 3 sata dok ne pocnu gosti da dolaze..Strahota,koji debilizam..To me smaralo nevidjeno!
Kazes na Royalu 2000 basic?..bolje nego ovamo,ali ajde,nije sve tamo ni u 100-200$ vise..
Nema sta prihvatam ovaj posao,idem ganjati vizu ovih dana..
Svaka cast Neno na informacijama,rijesio si me mnogih dilema!
Taj preporod mi treba pa da se skrasim na jednoj kompaniji bar 3 ugovora,pa vidjecemo.Ako se bude moglo napredovati,a znam da ce se moci,naravno do mene je,napredovacemo.
Sad sam u zurbi,pisem opet kasnije..Ako se sjetis Neno jos kakve korisne informacije pisi,mnogo si pomogao.

@popay, a kakvo si iskustvo vcezano za ovo naveo da imas, ako nije tajna?
hej,nije problem,pisao sam sta sam stvarno radio.Fotografisao sam na brodovima nekoliko ugovora,na par kompanija,bio sam i A/V jedan ugovor.
Imam i neke certifikate ali to nije presudilo.Za ovaj posao je engleski najbitniji!
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline emanema

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Art Auctioneer Associate
« Reply #18 on: 12/August/2011 »
@seaman, pa bila je tema u eng. delu, pa nisam hteo naski pisati :]
al si mogao skopcati kad sam ti se obratio s pomorac, a sefu sa big boss ;)

@popay, aha, znaci nije im bitno iskustvo vezano za sam posao
puno srece i da ti bude super :]

Offline NENO 2202

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Art Auctioneer Associate
« Reply #19 on: 12/August/2011 »
Drago mi je da sam ti pomogao.   :)
Daj mi samo molim te reci gdje si aplicirao za ''British American''?

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Art Auctioneer Associate
« Reply #20 on: 13/August/2011 »
jesi,svaka cast  :uzdravlje:
mislim preko allcruisejobs.com
a ti?uvjek na royalu,konobar pa se prebacio ili?ako sam te dobro shvatio vise ne radis na tom mjestu?per qe?
da,i kazi mi,jel tu za pocetak treba neko jace poznavanje umjetnosti i slika ili koji nivo znanja?kako si se ti snasao u pocetku?
mislim nije mi frka,mijenjao sam i brodove,i kompanije,al me interesuje,nisam radio taj posao nikad.A stalno se pokusavam skontati kako nisam primjecivo te aukcije na brodu do sada...
kad sam ko fotograf letio po brodu! :rofl:
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Art Auctioneer Associate
« Reply #21 on: 13/August/2011 »
@seaman, pa bila je tema u eng. delu, pa nisam hteo naski pisati :]
al si mogao skopcati kad sam ti se obratio s pomorac, a sefu sa big boss ;)

@popay, aha, znaci nije im bitno iskustvo vezano za sam posao
puno srece i da ti bude super :]
hvala puno,i tebi:)grazie mille,anke a te ;)
potrebno je iskustvo sigurno..selling skills,clear english,dodatne kvalifikacije...
ja sam sa ovim likom imao telefonski intervju,jer kad me pitao neke stvari konkretne,on je mene imao na svom monitoru,al ja njega nisam,neam pojma zasto:/mozda jel sam sjedio u intenet klubu!?!jos su i se neki klinci muvali tuda po tom lokallu..ali sam se snasao!:)i lik je bio skroz zadovoljan,cim mi je odmah rekao da rjesavam vizu polako..tako da treba imati i takvog iskustva,sigurno:/
u zdravlje

Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline strangelove

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: Art Auctioneer Associate
« Reply #22 on: 09/April/2012 »
ne mogu a da se ne sjetim da su nakon gay cruisea (2 regularni po odlasku iz shipyarda, jul 2011.) na celebrity silhouettu art auctioneers jednostavno bili iskrcani jer nisu prodali nishta. da bi situacija bila josh bizarnija do kraja moga ugovora tamo (januar ove godine) nitko drugi nije uletio u tih skoro 7 mjeseci da 'popuni' art galeriju. sami gosti su nas znali pitati zashto nema art galerije na silhouettu?

btw, slike nisu iskrcali takodjer do mog skidanja sa silhouettea jer sam u par navrata radio mjesta u njihovim skladishtima za foto albume i ostalu prenarutjenu robu.