Author Topic: Art Auctioneer Associate  (Read 15630 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Art Auctioneer Associate
« on: 11/August/2011 »
Pozdrav svima.
Nedavno sam aplicirao on line na poziciju Art Auctioneer Associate,vec sutradan obavili razgovor skajpom,i na konto dobrog engleskog dobih posao,i vec nakon 2 dana mi poslali garantno pismo za vizu.
Neznam mnogo o poslu,pa bih zamolio bilo koga ko ima ikakve informacije o poslu Art Auctioneer pomocnika,da otkuca koju rijec!
Mnogo bi pomoglo,jer trebao bi da ganjam vizu a nisam na cisto da li da se prihvatim ove avanture!??? :hmm:

Hvala unapried,i svim pomorcima zelim mirno more  :uzdravlje:
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Art Auctioneer Associate
« Reply #1 on: 11/August/2011 »
Koliko ja vidjeh, čista fizikala.
Imaš tone slika koje treba jednog dana u kruzu (sea day) otpakirati i posložiti, kako bi tvoj šef licitirao i prodao najboljem ponuđaču.
Prvo su u izlogu negdje po zidovima, a onda se licitiraju u velikom baru.
On izlicitira jednu, i onda ti postavljaš drugu sliku na to mjesto.
Poslije završetka sve treba ponovo umotati i pospremati u kutije do sljedećeg kruza.
Uglavnom samo vješanje slika na zidove, prenošenje sa jednog mjesta na drugo, i možda evidencija.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Art Auctioneer Associate
« Reply #2 on: 11/August/2011 »
Hvala Sefe!Nisam ni sumnjao da ces dati neku informaciju :)
Da,otprilike sam i ja tako nesto vidio.Ima i na you tubu nekih kracih klipova pa se moze vidjeti sta se radi.
Ali koliko su mi ovi poslali u job descripiton-u,ima tu i jos osoblja koje pomaze,stewardi i houskeeping,jer mi kaze da bi ja kao asistent glavnog,trebao da rasporedjujem to dodatno pomocno osoblje i saradjujem s njima!
Neznam sad ni sam,radio sam kao fotograf na par kompanija,i stres je ogroman,i ima dosta posla koji se ne ticu fotografije,a i ova kompanija mi nudi poprilicno bolju fixnu platu nego fotografsku.Jasno mi je i da commision zavisi od glavnog aukcionara,koliko je on sposoban da napravi pare.
Ajde ako je na sea day aukcija,pa ima posla,tad svi imaju puno posla,ali sta se radi kad nije sea day,tj,kad smo u portu?Ima li se vremena za izaci,ili i tada moram ko ludak da izlazem slike praznom brodu?
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Art Auctioneer Associate
« Reply #3 on: 11/August/2011 »
Ne bih rekao. Ja mislim da si slobodan kao ptica. Znam jednog Kanađanina, ali nemam mu adresu, porijeklom iz Srbije, koji je radio za Princess.
Pričali smo par puta. Kaže da mu otac po dolasku u Kanadu nije ni riječ engleskog naučio.
On je bio, osim na taj sea day, stalno u gradu. Imao je svoju kancelariju i single cabin. Pomoćnik mu je bio Indijac kojega sam često vidio kako gura kolica sa slikama.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Art Auctioneer Associate
« Reply #4 on: 11/August/2011 »
pa ja cu biti u ovom slucaju taj indijac,ali nema problema,vec sam bio :)
ovo sto kažeš za kanadjanina: jel on bio glavni aukcioner ili asistent?
bitna je razlika,jer meni se nudi posao asistenta,tako da,kakve meni koristi od toga ako mi glavni setka po gradu,ima single kabinu,i svoj office?!?
to svaki menadzer ima na brodu,ali kako cu ja prolaziti,to me interesuje.
Jel se na port day,sef kulira po gradu,a ja guram kolica po brodu,ili bih i ja imao isto tako slobodno kad smo u portu!?
hvala opet na info..Car si! :)
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Art Auctioneer Associate
« Reply #5 on: 11/August/2011 »
Kanađanin je bio Art Auctioneer, Indijac assistant.
Nemaš ti nikakvoga posla na brodu kad tvoj šef ne radi.
Ne znam sa kime si ti razgovarao za posao, ali ne bi se čudio da je to neka agencija koja na kompaniji radi po sistemu commissionaire.
Ako je tako, ne može ti cruise company ništa naređivati, osim što moraš na safety drill
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Art Auctioneer Associate
« Reply #6 on: 11/August/2011 »
Evo pronašao sam ga na FB

Pitaj čoeka, tip je društven, ima preko 1.000 prijatelja na FB
http://facebook.com/billbosko

Bill Lazic  :rofl:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Art Auctioneer Associate
« Reply #7 on: 11/August/2011 »
hahahaa..lud si..brzo si ga nasao..
gledam na you tube,ima kraćih klipova sa tih cruise aukcija..pogledaj..
Bude tu ekipa ljudi na tim aukcijama!
Glavni licitator,pa njegov pomocnik/ca (pretežno su cure koje rade na lap topu u toku aukcije,a i još mimo toga ima zadataka sigurno)...A i imaju Indijci i Filipinci (iz house keepinga pretpostavljam,dodatno im se možda plati!Bio sam na različitim kruzerima,ne znam da uopste ima art department,pogotovo da je brojan s ljudstvom!)
Vidim i šta mi piše o tome u responsibilities.''The Art Associate will supervise the Art Gallery, Art Stewards and Clerks under the Art
Directors direction''.I da je preporučljivo da aktivno učestvujem na tim aukcijama,sve sa bijelim rukavicama po mogućnosti,haha..
Možda taj Indijac kojeg si ti viđao nije bio asistent vec kako piše ovamo,art steward,ili clerk,tj jedan od tih što pripomognu kad treba..
Nelogično mi da bi zapošljavali cure ili muške,koji pored brzog rada na lap topu i odličnog engleskog koji treba da jedan dan budu ti glavni aukcioneri,fizikališu na brodu ko Indijci..!?
Ne znam ni kakav je to art department,ili kome oni već pripadaju!?
Valjda sam na prijašnjim brodovima bio zazet svojim poslom u vrijeme tih aukcija pa da nisam primjetio da uopšte postoje na brodu!






Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Art Auctioneer Associate
« Reply #8 on: 11/August/2011 »
Moje dosadašnje iskustvo mi govori da Art Associate iliti pomoćnik glavnog Art directora ne radi baš pretjerano fizički.
Dosta sam ih se nagledao, pogotovo na Celebrity Solstice-u, gdje je galerija na 5 metara od Exquisite's FJ shop-a gdje sam u to vrijeme radio.
U toku mog ugovora tamo, 4 postave ljudi u galeriji su se promijenile.
Oni spadaju pod Onboard Revenue Department, i šef im je OMM (Onboard marketing manager), tako ga zovu na CEL, a na RCCL je M&R manager (Marketing and revenue manager).
Art director je plaćao dish washere da mu rade fizikalije, i bilo ih je 10-ak u tom timu, i svaki je zarađivao oko 250-300 USD sedmično za taj side job, pa sad računaj, koliko je čovjek posla pravio da je mogao priuštiti tolike troškove za fizikalce. Ne sjećam mu se prezimena, ali se zvao Carlo, bio je iz južne Afrike, bijelac. Taj čovjek je znao tako podići ljude, i napraviti atmosferu da je to bila fantazija  ="" .
Promet mu je za 7 dana karipskog kruza bio oko 600 k USD pa ti vidi, a procenat mu je varirao od 5-15 %, nekad je znao i milion praviti, ali rijetko.
Mislim da je svačiji cilj ko ide u ovaj department, da dođe do te pozicije, i da bi ostao na toj poziciji, kao i napravio lovu, mora biti ono baš, baš...brbljivac, zabavljač, glasan i da kao magnet kupi svu pažnju bar na tom dijelu broda dok traje aukcija. Ovo govorim zato što sam vidio da galerija jedva pravi 50-100 k $ sedmično, i kad je on došao, bio je baš preporod, a prije njega je bio jedan rasta man  :rofl: toliko spor i dosadan, da niko nije ni bio na aukciji, i ako dođe, bude par minuta i pokupi se i ode.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Art Auctioneer Associate
« Reply #9 on: 11/August/2011 »
Pa ova kompanija baš i radi na Celebrity-u.
znaš li još išta o asistentima?Kakva im je lova u prosjeku,kako žive,šta rade još kad nije aukcija,kakvo im je radno/slobodno vrijeme,zezanje,te stvari.Konkretne za tu poziciju!
Ovo za directora mi je jasno,da moraš biti šlifovan,pričati jezik 300 na sat,zabavljač,itd.Čuo sam da ih ima pravo sposobnih,prave velike pare,pa shodno tome i zavisi koliko će platiti pomoćnike,a i hoće li biti commision za associate-a!
Ne tipujem u startu da postanem taj glavni,jer realno nisam toliko brz sa engleskim!Dobar jesam,ali ne toliko.To su pretežno Kanađani,Južnoafrikanci,Englezi i Amerikanci.
Ja bi prihvatio i poziciju asistenta pa bar na jedan ugovor,da vidim kako je!Fixna plata koliko sam saznao je bolja nego foto,a foto mi je na vrh glave,a ovo mi se nudi iznenada...Neznam ni sam šta da radim!Čuo sam da je bolje nego foto...
Daj sjeti se još nešto o poziciji asistenta,pa sibni ovdje..Hvala unaprijed kolega.Svaka čast. U zdravlje
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Art Auctioneer Associate
« Reply #10 on: 12/August/2011 »
Oni su imali 1500$ fiksno, tako su rekli, i jos proviziju od sefa ako se smiluje  :-))))'
Imao je single kabinu na Solstice, sto ne znaci da ce biti na svakom brodu. Koliko sam ja shvatio da im je najteze pred kraj cruise-a, jer treba sve prodate slike zapakovati i pripremiti za offload u home portu, jer imaju free shipping i uramljivanje uracunato u cijenu. Sve u svemu nije lose, i kao sto rekoh, najteze je pred kraj cruise-a, jer nekad i mijenjaju citav asortiman slika, pa treba postojece pakovati, pa nove kad stignu raspakivati. Obicno su assistanti oni koji rade neke mini seminare na odredjena djela, najvise na port day, nekad oko vecere, kad nije aukcija, koja je, znas i sam na sea day.

Hvala unaprijed

Ne moras se zahvaljivati, tu sam da pomognem, ako mogu. Sef ne voli ove sto se zahvaljuju, pogotovo unaprijed  :haha:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline NENO 2202

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Art Auctioneer Associate
« Reply #11 on: 12/August/2011 »
Ja sam radio kao art associate na Royalu.  
Ljepsi posao na brodu vjeruj mi neces naci, ako si naravno dobar ''sales man''.
Onaj koji nosi slike po cijeli dan ti je art steward, to su ti vecinom filipinci ili rumunji, ali nije im tesko jer imaju ''part time'' pomogace.
Za koju kompaniju si aplicirao?  to su vecinom koncesionari.

Aukciske kuce koje rade na brodovima su ti:
''Park West'', oni su na NCL-u,
''British American'', oni su na Celebrity Cruises i jos par dugih kompanija,
''Art Actualy'', za njih sam ja radio, oni su na par brodova Royala,
Princes ima svoj ''in house'' program za koje je radio i ovaj Billy Lazic kanadjanin
inace jako dobar covjek, (voli sljivovicu)
ima jos par aukciskih kuca ali ne znam kako se zovu.

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Art Auctioneer Associate
« Reply #12 on: 12/August/2011 »
Oni su imali 1500$ fiksno, tako su rekli, i jos proviziju od sefa ako se smiluje  :-))))'
Imao je single kabinu na Solstice, sto ne znaci da ce biti na svakom brodu. Koliko sam ja shvatio da im je najteze pred kraj cruise-a, jer treba sve prodate slike zapakovati i pripremiti za offload u home portu, jer imaju free shipping i uramljivanje uracunato u cijenu. Sve u svemu nije lose, i kao sto rekoh, najteze je pred kraj cruise-a, jer nekad i mijenjaju citav asortiman slika, pa treba postojece pakovati, pa nove kad stignu raspakivati. Obicno su assistanti oni koji rade neke mini seminare na odredjena djela, najvise na port day, nekad oko vecere, kad nije aukcija, koja je, znas i sam na sea day.

Ne moras se zahvaljivati, tu sam da pomognem, ako mogu. Sef ne voli ove sto se zahvaljuju, pogotovo unaprijed  :haha:

hehe.a tako sam vaspitan,sta mogu.
U pravu si,plata je 1500 fixna,a bonus,kako sam shvatio iz intervjua,postoji,ali ako glavni pravi dobre pare,pa onda nesto podijeli i sa asistentom.
Celebrity je veliki brod,znas li koliko je brojila ljudi ta art ekipa? Htjedoh reci,Solstice je veliki brod  oT
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Art Auctioneer Associate
« Reply #13 on: 12/August/2011 »
Ja sam radio kao art associate na Royalu.  
Ljepsi posao na brodu vjeruj mi neces naci, ako si naravno dobar ''sales man''.
Onaj koji nosi slike po cijeli dan ti je art steward, to su ti vecinom filipinci ili rumunji, ali nije im tesko jer imaju ''part time'' pomogace.
Za koju kompaniju si aplicirao?  to su vecinom koncesionari.

To Neno,ti mi trebas :D
British American je ova kompanija,i rade na Celebrity i P&O.
Kazes,nema ljepsi posao na brodu? ajde kazi mi u kom smislu?
Vjerovatno si radio prije ovog posla neki drugi na brodu,pa ajde da cujem poredjenje,ako nije problem!?? ;)U poredjenju sa fotografima npr..
Ja sam radio kao A/V i kao fotograf nekoliko ugovora.Na prvom A/V nisam imao srece,a dalje kao fotograf sam dobro radio,prodaja mi je isla uvjek dobro.
Dobiao sam pohvale od putnika da sam very good sales man (ili je to samo bilo laskanje da im dam popust :D).Kako god,isla mi je prodaja dobro.
Ajde opisi kakav je jedan kruz,od sta znam 7 dana,za art associate-a!Koliko se moze zaraditi,kakva je politika sa commision?
Koliko se radi u prosjeku sati,na embarkation day,sea day,port day?Koliko slobodnog vremena se ima?
i te stvari...Iz prve ruke :D
U zdravlje


Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline NENO 2202

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Art Auctioneer Associate
« Reply #14 on: 12/August/2011 »
Ja sam ti radio na Royalu, koji ima koncesionarski ugovor sa Art Actually-aukc.
Tamo ti je ovakav sistem:  imas art directora odnosno aukcionera koji vodi aukcije i galeriju, uz njega je i art associate odnosno art guide koji ga asistira u tom poslu.
Tamo je associate-u bila placa $2000+commission(provizija), koliko imas proviziju zavisi od tebe i prodaje, ali se moze jako dobro zaraditi.
Ima i u tom poslu pritiska kao sto su stalni mailovi iz offica da moras napraviti određeni target i tako to.  
Ti ides koliko sam skuzio da radis za British American aukcisku kucu.
Koliko sam skuzio oni ciljaju na bogate goste i imaju dobru art kolekciju.
Ne znam kako je tamo raditi, ali uglavnom radis za proviziju i ako dobijes dobar brod i dobrog art directora s kojim ces uciti i raditi dobro ces proci.
A nikad ne znas ako si dobar mozes i ciljati na mjesto aukcionera a oni imju 7 do 10 posto commission od svake prodaje.

A da Sto se tice slobodnog vremena, to ti zavisi od art directora, ali manje vise vi prodajete slike na sea day, a dok si u portu
onda uzivancija, iz mog iskustva nitko nije imao vise slobodnog vremena od mene na brodu :uzdravlje: prije sam
radio kao konobar na brodu tako da sam se sa ovim poslom stvarno bio preporodio.