Author Topic: Trening 27 i 28.08 2011. za fotografe EP?  (Read 4674 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ebaketa

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Jel ide netko i jel zna tko šta koliko košta?

Meni su u mailu poslali da košta 100 eura i zanima me ako je netko to prije odradio jel platio taj iznos?

Ja sam aplicirao online preko image.com stranice a javili mi se ovi iz EP-a!

Ako netko ima iskustva s ovakvim treninzima ili ako je bio na jednom neka nešto napiše o tome.

Unaprijed hvala!

Offline vangelistexas

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Trening 27 i 28.08 2011. za fotografe EP?
« Reply #1 on: 14/August/2011 »
Cao! :)

Ovo i mene interesuje s obzirom da sam skoro aplicirao za poziciju fotografa na Carnivalu, stoga mi je Sinisa rekao da je intervju prosao i da sacekam sledeci, za koji ce mi on javiti jer ni sam ne zna kada ce taj sledeci biti. ebaketa, ako saznas bilo sta, molim te javi mi! :) Jesi li bio/bila na intervjuu proslog meseca u ZG ili kako? :)

Offline ebaketa

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Trening 27 i 28.08 2011. za fotografe EP?
« Reply #2 on: 14/August/2011 »
Elvis se zovem.

Koliko sam ja skužio po mailu koji sam dobio ja bi trebao doći na dvodnevni trening, koji će koštati 100 eura da bih mogao kasnije u 9 mjesecu ići na glavni interviju pa onda ako me prime.

sad ako je neko vec išao tako neka javi iskustva.

Offline vangelistexas

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Trening 27 i 28.08 2011. za fotografe EP?
« Reply #3 on: 14/August/2011 »
a jesi se prijavio u smislu da si im poslao online aplikaciju i neki dodatni materijal kao sto su fotografije? posto ja jesam, pa mi je Sinisa iz EP rekao da ce mi javiti kada bude sledeci intervju, mada mene sad jako interesuje taj trening za koji ja uopste ne znam...nista, poslacu mu mail pa cu javiti ovde sta i kako

Offline ebaketa

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Trening 27 i 28.08 2011. za fotografe EP?
« Reply #4 on: 14/August/2011 »
Ja sam se prijvio na online na image.com i onda nakon tjedan dva mi se jave iz ep-a i traže da im pošaljem cv, medical i aplication form, i nakon toga me nazovu na telefon i popričamo malo na našem jeziku pa onda malo na engleskom, uglavnom o rdnom iskustvu i poslovima koje sam do sada obavljao. I nakon toga mi mislim isti dan dodje mail kako se 27 i 28.08.2011 održava trening za fotografe, gdje se kandidati pripremaju za glavni interviju. Cijena treninga je 100 eura. a nakon toga je glavni interviju u semptembru.
to ti je sve za image.com kompaniju koja radi za više kruz linija

Offline vangelistexas

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Trening 27 i 28.08 2011. za fotografe EP?
« Reply #5 on: 18/August/2011 »
evo javljam se nakon saznanja iz prve ruke da je trening u Zagrebu 27og i 28og i da sam se na vreme javio da odem na isti. Razgovarao sam sa g. Tomislavom, razgovarali smo telefonom, medjutim, za razliku od pojedinaca koji su mi rekli da je razgovarao na engleskom sa njima u jednom delu razgovora, sa mnom nije (s obzirom da sam mu pre toga poslao CV moguce je da je to uzeo kao podrazumevan jezik s obzirom da sam diplomirao lingvistiku engleskog jezika), ali me je pitao da li imam iskustva, na sta sam mu ja rekao da nemam profesionalnog, ali da se bavim fotografijom kao hobijem, pa sam mu ponudio da mu posaljem par fotografija, na sta je rekao da je to super ideja. Dobio sam mejl od njega u kom mi je sve objasnio oko intervjua, sto ce reci:

Prvi dan pocetak 9 ujutro
-Osnova fotografije
-Testovi
Zavsetak u 17h
 
Drugi dan pocetak 9h
-vjezbanje dogadjanja na interview-u
Zavrsetak 16h
Na trening (ako ste u mogucnosti) ponesite  digitalni foto aparat .Sto vise fotografija na CD-u (portreti) za portfolio.
Dokumenti:
1.CV-na Engleskom
2.Kopija pasosa
3.Cetri fotografije 5x5cm (sa osmijehom)
Molim vas potvrdite svoj dolazak da bi mogli staviti vase ime na listu.
Cijena 100eur
Za kandidate koji uspjesno zavrse tecaj interview ce biti u Septembru

to je to :)
vidimo se ljudi :)

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Re: Trening 27 i 28.08 2011. za fotografe EP?
« Reply #6 on: 13/October/2011 »
Pozdrav svima. Evo pokusacu da objasnim sta je i kako izgleda taj cuveni "trening" u EP agenciji.

To je sve osmisljeno ovako: (grubo karikiram)

Dodje kandidat koji nema iskustva u fotografiji i aplicira za poziciju fotografa. EP agencija u saradnji sa photokoncept skolom organizuje kratak kurs fotografije koji traje 1 do 2 dana. Sve moguce pokusavaju da ti sabiju za to kratko vreme sto izazove masovnu konfuziju kod kandidata, ali ajde sve to ima visi cilj koji cu posle opisati.

Trening izgleda ovako. Dodjete tamo u 9-10 ujutru, Tomislav malo prica o poslu na brodu i kako sve to izgleda, onda ulazi jedan stariji gospodin koji je prof fotograf. Covek se trudi lepo sve da objasni svaka njemu cast, ali za 2 dana nije moguce sabiti ljudima u glavu toliko informacija. Prica krece od toga sta je to kompakt a sta D-SLR aparat. Koja je razlika itd. Koji su osnovni delovi i funkcije aparata. Sta su to F stope, kako se racunaju. Kako se koristi vestacko i prirodno svetlo etc. E sad on sve to lepo i nacrta i vi to morate da zapisujete da bi kod kuce nesto od toga jos proucili. Dok trening traje Tomislav proziva ljude jednog po jednog da rade marlins test engleskog i da mu plate 100 eura za taj kurs.

Drugog dana na kraju kursa tomislav daje papire (aplikacije) od strane agencije i diktira ko sta kako da popuni. E tu dolazi GLAVNI cilj i svrha kursa. U poljima "Education" se navodi da ste bili na kursu fotografije koji traje 3-4 meseca u klubu photokoncept, kao i da imate preporuku od tog gospodina koji vam je drzao kurs pa cak i njegov kontakt telefon i email. Znaci sve u svemu oni vama pruzaju neki dokaz kako ste vi ustvari prosli taj kurs i znate da fotografisete, to jest imate iskustva.

Sve to ima dobre i lose strane. Npr ljudima koji nemaju veze sa fotkanjem i koji nemaju nikakvu foto skolu, ta preporuka i navodno diploma povecava mnogo sanse da prodju interview. Sa druge strane odredjenim  ljudima koji imaju iskustva u fotografiji to sluzi samo da bi pukli kesh.

Oni tu lepo objasne teoriju, to nije problem, ali problem nastaje kada dodjete na intervju pa kada interview-er kaze "Ok take a picture of me please"  a vi uhvatite aparat pogresno, ne mozete da ga ukljucite itd pa cak je na poslednjem interview na carnivalu neko pogresno ugurao karticu i polomio kontakte unutra :) 

Znaci moj savet je da odete na taj kurs, preporuka znaci dosta. Ali pored toga nadjite nekog ko poseduje Nikon D200,D300 ili D90 i dooobro uvezbajte skidanje/stavljanje objektiva, vadjenje i vracanje kartice i baterije, takodje se upoznajte sa svim komandama aparata. Mnogo znaci kada neko dohvati aparat i u roku od 15 sekundi stavi objektiv ukljuci ga i skljocne fotku :D 

Eto toliko od mene, nadam se da ce nekom ovaj post biti od pomoci.

Over and out.
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije