Author Topic: Neptun - Backa Topola  (Read 21350 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Neptun - Backa Topola
« Reply #30 on: 24/February/2014 »
Svaka agencija na ovom poluostrvu cepa dobre naknade u cilju da ti odeš na brod,mada nebi smele jer ih kompanije već plaćaju.Safe Cruise uzima 350e,u Zagrebu se ograde na avionsku kartu pa koliko te cepe,u Nišu varira od 100e do samo nebo zna.Safe Cruise sarađuje sa tim Mađarštinama i ti si odneo na kraju papire tamo na Novi Beograd u njihovu agenciju,ne znam čemu komplikovanje ići preko treće ruke.
Citiraću te:‚‚Roland i Janoš su organizovali sve što je bilo neophodno: prevoz, četiri noćenja u hostelu, obuku, prevod dokumenata na engleski, marlins test, što je svakog od nas koštalo 150 evra``.A zašto onda oni rade,ta agencija `Neptun`,prosto mi je neverovatno da ima dobrih ljudi u ovoj zemlji koji šalju ljude na brod iz hobija,cimaju se preko grane pa te šalju na Novi Beograd i sve za dzabe,da se ne ugrade ni malo.Stvarno mi zvuče,kao fini neki ljudi,gospoda.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline Nitroblaze

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Neptun - Backa Topola
« Reply #31 on: 24/February/2014 »
Siguran sam da je tačno da svaka agencija, pa i ova, cepa dobre naknade, ja u startu nisam imao iluzija, nemam ih ni sad. Oni to nesumnjivo rade iz interesa, ali složićeš se da bi bilo glupo da se ja raspitujem za detalje o tome koliki deo kolača kome pripada. Kao što sam već rekao, u tu agenciju sam otišao iz dva razloga: imao sam preporuke iz dva nezavisna izvora, a Bačka Topola mi je bliža od Beograda, jer živim u Somboru. Takođe, nije mi velika razlika između Beograda i Budimpešte, a pošto su oni svu organizaciju preuzeli na sebe, odlučio sam da idem s njima, naročito jer sam novac dao nakon što smo stigli tamo, a onih 350 evra nisam dao njima nego SC, i to nakon što sam dobio LOE, sredio vizu i lekarski.  Baci pogled na poslednji pasus mog "sastava", gde pominjem Bačku Topolu i otvoreno govorim da ljudima da idu direktno u SC ako im je to bliže.

"Mađarštine" jesu vrlo fini ljudi, gospoda, tu si apsolutno u pravu. Bili su korektni od početka do kraja i ni trenutka se nisam pokajao zbog odluke da odem preko njih. Čekao nas je pristojan smeštaj koji je bio u blizini mesta gde smo se obučavali, pokazali su nam sve što treba za intervju, vežbali smo nošenje više tanjira, postavljanje stola, videli smo gomilu slajdova, slušali o svemu i svačemu, postavljali pitanja. Koliko su oni zaradili na svakom od kandidata koji je prošao ja pojma nemam i apsolutno mi nije bitno. Meni su najvažnije stvari bile pouzdanost, kvalitet usluge i cena, koja nije odudarala od ostalih. Jesi li ti pitao u SC koliko njima Princess plaća za svakog kandidata koji završi ugovor? Ne verujem, a i da jesi, sumnjam da bi ti rekli. Još nešto, nisu me ljudi iz Neptuna uhvatili za ruku i odveli na Novi Beograd, njihov deo posla se završio nakon što smo dobili pismo od Princessa. Vizu i lekarski je svako od nas sređivao sam.

Da živim u blizini Beograda, otišao bih u SC, ali tada uopšte nisam znao za njih. Od agencija sam čuo samo za Neptun i EP iz Zagreba. Sad znam mnogo više o svemu tome, zahvaljujući ovom forumu na kojem sam pokupio gomilu korisnih informacija i koji bih preporučio (i koji ću preporučiti) svima koji se interesuju za ovakve poslove. Moja zahvalnost Šefu i svima koji su pisali na forumu odraziće se i u mom skromnom doprinosu istom. Maksimalno sam se potrudio u ovoj temi jer smo i agencija i ja nepoznati, pa sam želeo da pružim što više detalja. Nisam želeo da se ovo svede na varijantu "devojka prijatelja mog brata od tetke je dobila posao preko njih, majke mi". Zato je post bio malo duži.

Eto, to bi bilo sve. Ako neko ima konstruktivnih pitanja, biće mi drago da odgovorim, a ti, Argonaute, ako si i dalje sumnjičav, jbg, ja ti bolje od ovoga ne mogu objasniti. Ako hoćeš, okreni njihov broj pa se raspitaj lično.

EDIT: greška u kucanju

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Neptun - Backa Topola
« Reply #32 on: 24/February/2014 »
Kad sam na pecanju na Tisi,meštani ih iz milošte zovu tako,nema tu nekih skrivenih osećanja ili pakosti jednostavno je tako,Mađar je Mađarština.
Eto tebe već na 7.komentara,napredujemo lepo u reklamiranju agencije.Sve ozbiljnije agencije  već plaćaju Šefu reklamu na ovom forumu,zašto njih nema samo nebo zna.Oni navode na Safe Cruise kojima si platio 350e,možda imaju neki deal?Ne obaziri se ti na mene,ja sam na svakog sumnjičav i ne plaćam više ni pekaru lebac,iako sam pomenutim Beograđanima dao 350e,ali ruku na srce odradili su posao za koji su plaćeni.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline salsero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 186
    • View Profile
Re: Neptun - Backa Topola
« Reply #33 on: 24/February/2014 »
Slazem se da sto vise agencija bolje ce biti za nas odnosno one koji traze posao i drago mi je da si to ucinio @Nitroblaze.

Sto se tice ove agencije mogu isto da kazem, premda imam drugara koji je preko njih otisao na Princess kao fotograf, nateracu ga kada se vrati da napise svoje iskustvo u radu sa ovom agencijom. I sam me je spojio sa Rolandom, covekom iz ove agencije, za koga je rekao sve reci hvale, a ja potvrdjujem jer sam i sam sa njim razgovarao u vezi posla na brodu, ali tek nakon sto sam stupio sa Kouzonom u pregovore oko posla. Ali kako vreme prolazi, a iz Kouzona ne zovu sve vise cu gledati i alternative, jer jedan je zivot, zasto ne probati od svega.  ;)

@Argonaut
Zasto osudjujes i vec unapred odlucujes da li je covek u pravu, a premda nisi ni procitao do kraja sta je napisao? Kako ocekujes sutra tebi sa postovanjem da se ophode?
Covek je ispao ipak covek i prvi je na ovom forumu napisao nesto i o ovoj agenciji, koja i nije neki favorit sudeci po reklamama sa ovog foruma, ali tiha voda breg roni. Mogu samo da potvrdim ove informacije sto je Nitroblaze izneo, a to da ne uzimaju neki procenat nije covek nigde ni napisao, vec je rekao da uzimaju kao i ostale kompanije, a ti si sam doneo odluku, prema svome nahodjenju da isprovociras coveka nicim izazvanim. Daj da pomognemo jedni drugima, a ne da se svadjamo i delimo packe, za nesto sto ni sami nismo dovoljno upuceni.

@Nitroblaze

Svaka cast  :clapping:

Offline Nitroblaze

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Neptun - Backa Topola
« Reply #34 on: 24/February/2014 »
Sumnjičavost je razumljiva, ni ja ne bih otišao grlom u jagode i olako davao teško zarađen novac. Međutim, ne treba prenagliti i odmah prozivati ljude da su lažovi. Ne radim ja ovo zbog agencije, već zbog ljudi koji ovo čitaju i kojima je put do Bačke Topole lakši i brži nego do Beograda, Zagreba ili čak Skoplja. Sigurno imaju dil sa Safe Cruise, nema džabe ni kod stare babe. I meni je najvažnije da su odradili ono što su obećali i da ja za manje od mesec dana idem na brod.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Neptun - Backa Topola
« Reply #35 on: 24/February/2014 »
Ja sam inače sumnjičav prema slabo znanim posrednicima u zapošljavanju, ali @Nitroblaze je bio toliko detaljan u opisu da nemam ni trunke sumnje da je sve bilo kako je napisao.
A ako on nema ništa protiv da i oni sudjeluju u procesu zapošljavanja, sve 5.
Da je u pitanju agencija koja posreduje naveliko, ja bih vjerovatno uspostavio neki kontakt sa njima i ponudio neki deal, banner za neku kintu ... ali pošto je ovo prvi čovjek koji im je dao pozitivnu kritiku (u 7 godina foruma), još ih ne vidim na tom radaru.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Nitroblaze

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Neptun - Backa Topola
« Reply #36 on: 24/February/2014 »
Ajoj, dva posta u tri minuta, misliće garant da kujemo neku zaveru  :rofl: . Drago mi je zbog tvog drugara, 'ajd uzdravlje  :uzdravlje: .

Offline salsero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 186
    • View Profile
Re: Neptun - Backa Topola
« Reply #37 on: 24/February/2014 »
Ajoj, dva posta u tri minuta, misliće garant da kujemo neku zaveru  :rofl: . Drago mi je zbog tvog drugara, 'ajd uzdravlje  :uzdravlje: .

Svako neka razmislja svojm glavom ;)

U zdravlje i tebi.

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Neptun - Backa Topola
« Reply #38 on: 24/February/2014 »
Ma ne verujem vam!
 :rofl:
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline Nitroblaze

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Neptun - Backa Topola
« Reply #39 on: 25/February/2014 »
Evo, setih se da proguglam taj restoran u Budimpešti gde smo bili. Voila: http://kompotbisztro.hu/ .

Offline salsero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 186
    • View Profile
Re: Neptun - Backa Topola
« Reply #40 on: 25/February/2014 »
Dobar. kakva bila klopa?  :D

Offline Nitroblaze

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Neptun - Backa Topola
« Reply #41 on: 25/February/2014 »
Jeo sam tamo jednom ili dvaput, nije uopšte bila loša klopa.