Author Topic: Crni, 21 god, buduci elektricar na brodu  (Read 3114 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Crni

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Crni, 21 god, buduci elektricar na brodu
« on: 15/August/2011 »
Aloha svima  :pop:

Završio sam srednju elektrotehničku + 2 god. iskustva u svojoj branši(elektronika) + izvrsno poznavanje IT(programer i sistem administrator) + tečno govorim engleski + osnovno poznavanje nemačkog.
Ne pušim, ne pijem, ne jurim tuđe žene...

Tražim posao na brodu da bih zaradio dovoljno novca da otvorim sopstveni posao kod kuće.
Sve mi odgovara: od pranja palube, preko konobarisanja i sve do električara što bih i najviše voleo.

Imam jedno pitanje: da li je potrebno da završim vandredno srednju pomorsku školu (6 meseci, 2000eur u Crnoj Gori) da bih dobio posao električara?

P.S. Hvala Šefu Foruma i ostalim dobrim ljudima koji nesebično pružaju svoje znanje i savetuju nas neiskusne.
Ne znam šta bih bez vas radio.

Pozdrav

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: Crni, 21 god, buduci elektricar na brodu
« Reply #1 on: 15/August/2011 »
frend mi je elektricar na shellu. trebas imat elektrotehnicku skolu + brevete i puno srece. ne trebas u pomorsku.

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Crni, 21 god, buduci elektricar na brodu
« Reply #2 on: 15/August/2011 »
Pozdrav, ako zelis da budes electrician na brodu, idi samo kao 2nd ili 1st, a za to ti treba skola. Ukoliko ti ponude junior electrician ili tako nesto to su male pare, i uglavnom rade ljudi iz juzne amerike, peruanci, ima i indijaca. Plate su im oko $800 za mesec dana. Uglavnom im je posao da menjaju sijalice i poneki steker u zidu i to je sve. Za ostale komplikovanije poslove tu su 2nd i 1st electrician. Ovo je za Carnival, za ostale cruise line je skoro isto, samo imaju druge nazive, isti posao.
Pozdrav.

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Crni, 21 god, buduci elektricar na brodu
« Reply #3 on: 16/August/2011 »
Bez pomorskog ili elektrotehnickog fakulteta i/ili iskustva na brodu nece ici tako lako. Za prvog zaboravi, naravno.

Pogledaj ovdje o cemu se radi na brodu pa ce ti biti malo jasnije: http://www.vitalnes.hr/prirucnik.htm

I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.