Author Topic: Miami - Cape Canaveral  (Read 3907 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nikoleta

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Miami - Cape Canaveral
« on: 15/August/2011 »
   Pozdrav svima, mozda mi je pitanje glupo... Naime, 28. oktobra mi je sign on na Monarch of the Seas u Kape Canaveralu. Sama kupujem kartu, jer radim u spa. Sve sto sam nasla na netu i u turistickim agencijama je do Majamija. Zna li iko kako mogu od Majamija do Kape Canaverala? Bus, voz...... :waiting:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Miami - Cape Canaveral
« Reply #1 on: 15/August/2011 »
Disney-evi radnici dolaze iz Evrope u Orlando, i onda u nekom hotelu (zadnje šta znam je Orlando Airport Marriott) čekaju jutro kada ih bus vozi iz hotela u Cape Canaveral do samog broda. Siguran sam da i RCI ima sličan sistem. Saznaj gdje prespavaju njihovi mornari u Orlandu i prikrpaj se.

Miami - CC je komplicirano, autom 3-3.5 sata, autobusom nema direktne linije, možeš avionom iz Miamia ali ne znam kada vozi (Delta, Continental, i United.)
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Miami - Cape Canaveral
« Reply #2 on: 15/August/2011 »
Od Orlando Intl Airport-a imas oko 45 min voznje do port Canaveral-a, a od Miami-a oko 4h. Bio sam u svim tim pravcima prije nekoliko mjeseci. Najbolje je ici u Orlando, pa odatle uzeti shuttle, ako ima free, ako ne, vjerovatno je taxi cca 100$.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline nikoleta

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Re: Miami - Cape Canaveral
« Reply #3 on: 17/August/2011 »
 Najlepse hvala na informacijama! Cekala sam vase savete, pa da bukiram kartu.

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Miami - Cape Canaveral
« Reply #4 on: 18/August/2011 »
definitivno bukiraj let za Orlando,i gledaj da sletiš tog 28.10 u jutarnjim satima u Orlando,dok je brod u luci,tako da čim sletiš raspitaj se ima li shutle bus ili redovna linija busa!Ako nema opet,uzmi taksi,pa da stigneš u Cape Canaveral dok je brod u luci,tako da se ukrcaš odmah isti dan.
Opet,nije loše ni da sletiš u Orlando dan ranije pa i da platiš hotel ako želiš da odmoriš od letova i opušteno se organizuješ za prevoz sutradan do luke!
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Miami - Cape Canaveral
« Reply #5 on: 18/August/2011 »
Ja obicno letim Zagreb-Frankfurt-Orlando. Croatia Airlines do Frankfurta, a Lufthansa do Orlanda. Cijenu ne znam, firma placa. Najvjerojatnije nije jeftino.

Probaj provjeriti preko: http://www.marineair.hr/hr/usluge/zrakoplovne-karte-za-pomorce/8/
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline nikoleta

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Re: Miami - Cape Canaveral
« Reply #6 on: 29/August/2011 »
  Poslusala vas savet i rezervisala kartu za Orlando 27. oktobra. S obzirom da sama placam, tragala sam za najboljim i ako moze najjeftinijim resenjem. Nasla extra povratnu kartu: Budimpesta-Frankfurt-Orlando za oko 880 evra. Avioprevoznik: Lufthansa. Sa tim da mogu menjati datum povratka i za to doplatiti oko 100 evra. Kazem da je extra, jer za isti dan, ali iz Beograda, mogla sam leteti za 1300 evra. Pa vi vidite koliko je velika razlika i usteda. Kombi prevoz od Beograda do aerodroma u Budimpesti je 60 evra. Rezervisala sam i preko neta hotel u Orlandu za 65 $. Nocenje sa doruckom, besplatnim busom od aerodroma do hotela i od hotela do Port Canaverala.  :-))))'