Author Topic: Bartender (nekoliko pitanja)  (Read 17997 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: Bartender (nekoliko pitanja)
« Reply #15 on: 02/December/2011 »
U pravu si Collector. Ja sam imao zvanican trening sa predstavnicima nekih liquor kompanija, Baileys i Smirnoff su sad jedna kompanija, UK proizvodnja, dok su Bacardi i Grey Goose zajedno takodje.


 :uzdravlje:
\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline Belgrade

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Bartender (nekoliko pitanja)
« Reply #16 on: 03/December/2011 »
Zanimljivo,imam knjigu od BAR Central-a, OBUKA ZA BARMENE, godina je 2009. Za Smirnoff kaze sledece, ne mrzi me da prekucam:
Smirnoff je americka vodka koja se pravi po tradicionalnom ruskom receptu porodice Smirnoff. Oni su do oktobarske revolucije bili snabdevaci ruskog dvora vodkom. Naime, nakon oktobarske revolucije porodica Smirnoff je emigrirala u Francusku, a zatim u SAD, gde za kratko vreme uspevaju da naprave pravi bum na trzistu alkoholnih pica.
Danas je Smirnoff americka vodka koja se po tradicionalnoj ruskoj recepturi proizvodi u preko 30 fabrika sirom sveta.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Bartender (nekoliko pitanja)
« Reply #17 on: 03/December/2011 »
Vjerujem da je to tako u toj skripti / knjizi, sta li je vec, ali opet s druge strane vjerujem vise nekome ko je direktno iz kompanije, pricao sam licno sa jednim od marketing managera. Tacno je to da se vodka proizvodila u Americi, ali ne vise, kao i tacno je i to da je inicijalno proizvedena u Rusiji.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Bartender (nekoliko pitanja)
« Reply #18 on: 03/December/2011 »
Smirnof americka vodka. Tako sam ja ucio na college i u RH.

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Re: Bartender (nekoliko pitanja)
« Reply #19 on: 08/December/2011 »
Smirnoff se smatra Americkom votkom, iz pozicije intervjuera. Mada ne znam ko bi postavio to pitanje na intervjuu.
Sto se receptura tice, na intervjuu verovatno nisu bitne jer se razlikuju od kompanije do kompanije cak i u okviru istog klastera, bitno je znati sastojke.
Nisam bio na intervjuu za barmena ali po onome sto sam procitao na forumu love ljude na druge stvari.
Ne secam se koga su sa foruma pitali ako gosti naruce margaritu viski, martini i pivo, sta ces uraditi? Bartender mora da ima punu kontrolu u baru i da vlada informacijama, jer cesto ni gosti ne znaju sta zele. Martini? Ako ste radili u pravom koktel baru, znate da morate postaviti 3 pitanja: Gin ili Votka? Koliko suv? Koji garnis? Svako pitanje je pametno smisljeno - ako hoce votka martini, suv, OK, ali ako ti na kraju kaze da hoce luk kao garnis to znaci da je debil i da hoce Gibson. A Gibson nije martini - i eto vama problema. Isto i za viski. Kakav viski, koji?
Neat ili on the rocks? Mozda da ponudis koktel sa viskijem pa da ucaris jos koji dolar?
Pivo? Koje pivo? Itd.

Skoro mi je bio u baru lik, hoce dirty martini sa limunom. OK. Njemu ce da pozli.
Pre par meseci me neka glupaca terala da joj zapalim B52 i ja sta cu, pitam menadzera, on kaze, nemoj.
Ona pocne da se dere, upali upali, maltene, i ja sta cu - moram. Nagne se ona i zapali sebi kosu. Budala.

Offline alkalone

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Bartender (nekoliko pitanja)
« Reply #20 on: 08/December/2011 »
da ne otvaram novu temu imam jedno pitanje..
Za koju poziciju je najbolje da se prijavim u baru bez predhodnog iskustva u baru i na brodu,sa nekim solidnim znanjem engleskog...sve sa ciljem da se nakon nekoliko ugovora dodje do bartendera.  :embarrased:

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: Bartender (nekoliko pitanja)
« Reply #21 on: 08/December/2011 »
da ne otvaram novu temu imam jedno pitanje..
Za koju poziciju je najbolje da se prijavim u baru bez predhodnog iskustva u baru i na brodu,sa nekim solidnim znanjem engleskog...sve sa ciljem da se nakon nekoliko ugovora dodje do bartendera.  :embarrased:
Bar waiter na Carnivalu, ali za bartendera ces se nacekati barem 3 ugovora. I to ako se bas pokazes kao dobar bar waiter.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Bartender (nekoliko pitanja)
« Reply #22 on: 09/December/2011 »
Trenutno na Carnivalu stopirane promocije za bartendera jer kompanija ima dovoljno bartendera.

Na dreamu ima par decki koji rade poso odlicno i rijetko ko im moze parirat shto se tice posla, sa manadjerom odlicni, sa asst odlicni al nema promocije.

Dao im manadjer da treniraju za bartendera pa kad se ukaze prilika poslat ce mail za njih al trenutno nishta.


Offline vukasince

  • Registered
  • *
  • Posts: 142
  • in vino veritas
    • View Profile
Re: Bartender (nekoliko pitanja)
« Reply #23 on: 11/December/2011 »
sve ti je to pitanje srece i naravno kako se pokazes
in vino veritas