Author Topic: sta da ocekujem? Jedni govore jedno, drugi govore drugo  (Read 4568 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline vangelistexas

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Evo ovako, s obzirom da sam slucajno uleteo na Image varijantu, a Tomislav bio poprilicno predusretljiv kada smo razgovarali, sve normalno, za razliku od ljudi koji su na forumu nezadovoljni njime, sta da ocekujem? Jedni govore jedno, drugi govore drugo...ipak za ovaj program treba platiti i neki od nas ce morati da pozajmljuju da bi otisli, sta da ocekujemo? Platu od 600 dolara mesecno kojom ne mozemo nista da isplatimo ili ipak ispunjenu normu od oko 1200 dolara o kojoj svi govore? nije me briga sto cu raditi sa filipincima, indijcima, ipak treba biti svestan toga kakvi ljudi rade tamo, i sama cinjenica da nekome nesto smeta kod tih ljudi bar sto se mene tice, ne zavredjuje da ide na brod...ipak su to ljudi koji imaju neko znanje engleskog i koji su tamo zaposleni isto kao i mi.

Hvala na odgovoru ;)

Offline vangelistexas

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Takodje, evo, Popaj kaze da trening i nije neophodan...sve je to ok, al kako onda odustati sad u ovom trenutku od treninga, a ipak preko EPa otici na to? Drugar koji je hteo da ide da radi kao konobar na brodu je dobio jako lep odgovor od Sinise "svi ste vi automehanicari iz Srbije i svi biste da idete na brodove". Ja zaista zelim da idem da radim na brodu, nije kao da ruze cvetaju ili bilo sta slicno, ali ne zelim da dodjem u neprijatnu situaciju sa ljudima iz EP ako sada otkazem taj trening, jer verujem da me posle toga nece pozvati na bilo kakav intervju, kao sto se desavalo vecini ljudi koje poznajem...jednostavno mislim da nije fer sa strane predstavnika EP, i ovo govorim u najobjektivnijem mogucem smislu.

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
"svi ste vi automehanicari iz Srbije i svi biste da idete na brodove".

tipican sovinizam,nacionalna netrpeljivost.

Ali ipak mnogo voli pare od ''automehanicara iz Srbije''
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
"svi ste vi automehanicari iz Srbije i svi biste da idete na brodove".


tipican sovinizam i diskriminacija na nacionalnoj osnovi.

Ali ipak mnogo voli pare od ''automehanicara iz Srbije''

Moj ti je savjet da zaj**** sve to i taj sovinisticki EP i tenjihove ''obavezne treninge'',i da ides lijepo preko Safe Cruise iz BG.
Tamo te bar niko nece vrijedjati na nacionalnoj osnovi,a proci ces za iste pare,i ukrcace te na Princess i imaces laksi posao fotografa i bolje pare,u odnosu na Image.Eto
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
... , sta da ocekujemo? Platu od 600 dolara mesecno kojom ne mozemo nista da isplatimo ...

podsjeti me tko je i gdje napisao da je ovo plata fotografa?  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Moj prijatelj, tokom 2008. na Celebrity Galaxy je po kruzu od 11 dana na mediteranu zaradjivao 120-140 $, i nikad nije dobio taj zagarantovan minimum  -()-
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
"svi ste vi automehanicari iz Srbije i svi biste da idete na brodove".


Samo izuzetan olos moze da izjavi ovako nesto.
Meni bi to bilo dovoljno da u zivotu vise ne pomislim na to smece od agencije.

Offline vangelistexas

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
podsjeti me tko je i gdje napisao da je ovo plata fotografa?  +U+

nisam mislio kao mesecna plata fotografa nego posle eventualne provizije koju moze uzeti posrednicka agencija...mada vidim da sam pogresio u proceni. Kao sto rekoh, potpuno iznenada sam se prijavio za Image program, ne znavsi za njega, jer sam pre toga poslao Sinisi mail, sa primerima mojih fotografija, i CV, plus obrazac popunjen, te mi je on rekao da ce mi se javiti kad bude sledeci intervju, gde sam dobio posle toga informaciju da je Tomislav nekome rekao da narednih 10 meseci nece biti intervjua za poziciju fotografa, tako da sam ugrabio prvo sto mi se serviralo, a za sta sam se prijavio prevashodno preko Sinise. nadam se da ce sve ispasti kako treba

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Prica o proviziji je stara koliko i prica o odlasku na brodove.
Meni su Makedonci tvrdili da im Jovka iz agencije "Mejomi" uzima preko 1.000 eura proviziju.
I to da bi dosli kao cistaci u Housekeeping.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline vangelistexas

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Prica o proviziji je stara koliko i prica o odlasku na brodove.
Meni su Makedonci tvrdili da im Jovka iz agencije "Mejomi" uzima preko 1.000 eura proviziju.
I to da bi dosli kao cistaci u Housekeeping.

verujem. mislim, tebi, ne Makedoncima koji su to rekli :)))

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
verujem. mislim, tebi, ne Makedoncima koji su to rekli :)))

zasto? znam bar 7 ljudi koji su mi to rekli a trojica su dosli raditi na brod zajedno samnom.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline vangelistexas

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Ovo je sve gore od goreg...to su te sanerske varijante...EP je ipak proverena agencija, al se ipak ponasaju tako kako se ponasaju...no dobro, videcemo sta ce do kraja ispasti. Hvala ljudi puno na informacijama, a nije lose napraviti neku konverzaciju oko ovoga...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Sve su agencije o kojima se pise na forumu proverene, i sve salju na brodove.
Samo sto neke nude visi a neke nizi "customer satisfaction" nivo.
Negdje placas vise negdje i duplo manje. Zato budi siguran da djelujes na osnovu informacija ljudi koji su otisli prije tebe, nikako na osnovu osjecaja ili toga kako ti zvuci ime neke agencije.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)