Author Topic: penzija nakon 10 godina rada u Carnival kompaniji?  (Read 8946 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Pozdrav svima,

spominje se nekakva penzija nakon 10 godina rada u Carnival kompaniji, ako se ne varam, ali nigdje detalja (i Google je škrt na tu temu).
Zna li netko da li je to sigurno provjerena informacija? Bilo sta o toj temi???

Živjeli  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Carnival pension????
« Reply #1 on: 21/August/2011 »
Koliko ja znam, to se prica da je penzija, a to nije penzije ni vidjelo. To je samo novcana nadoknada poslije 10 godina rada, jednokratna, a visina joj zavisi od vase pozicije.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Carnival pension????
« Reply #2 on: 21/August/2011 »
Izgleda da je tako.

The Retirement Plan

To acknowledge and reward Team Carnival’s significant contributions to The Company's success, and to help team members plan and save for retirement, Carnival has developed 'The Fun Ship Retirement Plan.'
This plan provides a lump-sum benefit upon team members’ retirement from Carnival, provided they have at least 10 years of continuous service.
A prorated lump-sum benefit will be paid based on the individual's position within the company.
The amount of the lump sum payment will be based on the last position held for the previous five years prior to the retirement date.
The longer a team member is employed beyond the initial 10-year period, the faster the benefits increase.
Simply put, the longer you stay with Carnival, the larger your benefit payment will be upon your retirement.

http://www.cclcareers.com/life-onboard/our-benefits.aspx
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Carnival pension????
« Reply #3 on: 21/August/2011 »
Dobro zvuči, pošto mi je "ponuđen" Carnival kao opcija... Naravno da se svašta može dogoditi u 10 godina, ali zašto ne razmišljati dugoročno??? Pitanje je da li se isplati 10 godina sam plaćati karte radi "penzije", hmmm???  :waiting:

P.S. hvala na odgovorima momci  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline strazar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Carnival pension????
« Reply #4 on: 21/August/2011 »
Lijepo bi to bilo,kad bi bilo moguće.

Ali ipak 10godina provesti na brodu,ipak je to puno.Pogotovo zato što se tokom tih deset godina,ne može imati normalan privatni život kod kuće.Ja ako odem na brod,bez obzira na kompaniju,nemam namjeru ostati 10 na brodu.Jer ako bi i bilo nešto od tih penzija,nema ništa prije potrebne starosne granice,za odlazak u penziju.A do tada treba živjeti i raditi.

Maksimalno 5 godina bih odradio na brodu.I manje ako bih prije uspio naći neki posao na kopnu.Pa u vezi toga bih pitao Šefa foruma,kakve su šanse bivših moreplovaca,sa ovih prostora,da nađu posao u zapadnoj Evropi?Sa preporkama rada na cruise-rima.Vjerujem da je rad na cruise-rima,odlična odskočna daska za naći posao,po luksuznim hotelima zapadno europskih zemalja.


Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Carnival pension????
« Reply #5 on: 21/August/2011 »

Pa u vezi toga bih pitao Šefa foruma,kakve su šanse bivših moreplovaca,sa ovih prostora,da nađu posao u zapadnoj Evropi?Sa preporkama rada na cruise-rima.Vjerujem da je rad na cruise-rima,odlična odskočna daska za naći posao,po luksuznim hotelima zapadno europskih zemalja.


Nisam probao, ne znam.
Ali mislim da vrijedi, jer uvježbaš konverzacijski engleski, a sa time možeš konkurirati svima onima koji znaju engleski ali nigdje nisu bili ili radili.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Carnival pension????
« Reply #6 on: 21/August/2011 »
Lijepo bi to bilo,kad bi bilo moguće.

Ali ipak 10godina provesti na brodu,ipak je to puno.Pogotovo zato što se tokom tih deset godina,ne može imati normalan privatni život kod kuće.Ja ako odem na brod,bez obzira na kompaniju,nemam namjeru ostati 10 na brodu.Jer ako bi i bilo nešto od tih penzija,nema ništa prije potrebne starosne granice,za odlazak u penziju.A do tada treba živjeti i raditi.

Maksimalno 5 godina bih odradio na brodu.I manje ako bih prije uspio naći neki posao na kopnu.Pa u vezi toga bih pitao Šefa foruma,kakve su šanse bivših moreplovaca,sa ovih prostora,da nađu posao u zapadnoj Evropi?Sa preporkama rada na cruise-rima.Vjerujem da je rad na cruise-rima,odlična odskočna daska za naći posao,po luksuznim hotelima zapadno europskih zemalja.



Zašto ne bi bilo moguće? Možda je 10 godina puno, a možda i nije, ovisi kako gledaš. Svi znamo prednosti rada na brodu (ostaje ti skoro cijela plaća, s vremenom je neminovno promaknuće na poziciju gdje se nećeš trošiti fizički 110 posto, društveni život itd...), a dalje sve ovisi kakve netko ima prioritete u životu. Meni osobno nije bitno zasnovati obitelj ovdje a ni nemam nešto što me veže, naprotiv, čak me puno stvari "gura" odavde...

I naravno nije svejedno s koliko godina počneš, ako si počeo s 21 sigurno je veća mogućnost da ostaneš dulje od nekog s 31. Moje misljenje je da bi se isplatilo, u svakom pogledu  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: Carnival pension????
« Reply #7 on: 22/August/2011 »
ne radi se o velikom iznosu. moja nadredjena je dobila 20000 dolara "penzije". toliko team headwaiter na dobrom brodu zaradi za vrijeme jednog ugovora.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Carnival pension????
« Reply #8 on: 22/August/2011 »
ne radi se o velikom iznosu. moja nadredjena je dobila 20000 dolara "penzije". toliko team headwaiter na dobrom brodu zaradi za vrijeme jednog ugovora.


Istina da nije neki iznos, ali opet je bolje nego nista, u svakom slucaju  ::yes:: Mislim da se isplati kad se na kraju zbroje sve avionske karte koje sami plaćamo. Ti nisi tipping pozicija, imaš plaćenu kartu, jel tako???
Once a sailor, always a sailor.

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: Carnival pension????
« Reply #9 on: 22/August/2011 »
imam, al kad se uracuna kolika mi je placa, ne ispadne neka sreca. cabin stewardima je platiti kartu prakticki nista. mogu ih kupit 5 od jedne mjesecne place.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Carnival pension????
« Reply #10 on: 22/August/2011 »
imam, al kad se uracuna kolika mi je placa, ne ispadne neka sreca. cabin stewardima je platiti kartu prakticki nista. mogu ih kupit 5 od jedne mjesecne place.

Pa to zvuci jako dobro onda, prebaci se u cabin stewarde nekako  ::yes:: Što misliš jel bolje njima ili F&B konobarima ??
Once a sailor, always a sailor.

Offline Ivan21

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Carnival pension????
« Reply #11 on: 22/August/2011 »
Prvo moras biti assistant cabin steward, oni imaju oko 1500 dolara, a cabin steward oko 3-4 tisuce dolara. Problem je jer je to jako tezak posao i zato to vecina rade azijati... Shvatit ces kad dodjes na brod zasto je bolje biti youth staff...

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: Carnival pension????
« Reply #12 on: 22/August/2011 »
meni nije bio cilj tamo ici na velike pare jer mi je bolje imati manju lovu, a opet kakvo takvo relevantno iskustvo za dalje. to je tako u MOM slucaju. to ne znaci da ti trebas napravit istu stvar. mislim da je u f&b otprilike ista lova, ali zahtijeva neka druga snalazenja i cini mi se da je bolje tamo napredovati, do asst maitre'd ili sl. pozicije nego hsk. manager, jer su novci bolji, a jako je fina referenca za dalje. puno cabin stewarda ima vecu placu od hskp managera, a maitre'd ipak ima vise od waitera.

no to je moje misljenje iz ogranicene perspektive, jer ni jedan ni drugi posao nisam radila.

ontopic, 10 godina zivota je puno! prvo napravi bar jedan ugovor, pa onda vidi jel bi stvarno to radio 10 godina. na neki nacin je biti na brodu kao biti ponovo u srednjoj skoli (sto se drustva tice) i to sve dosadi. a i tko ti garantira da se neces zaljubit i odselit radi toga u medjuvremenu na drugi kraj svijeta.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Carnival pension????
« Reply #13 on: 22/August/2011 »
Ima pojedinaca koje uhvati ritam i drži ih kao droga.
Znam na DCL-u oca i sina koji rade zajedno (galley), a na Princessu mamu i sina, rade zajedno u Casinu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Ivan21

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Carnival pension????
« Reply #14 on: 22/August/2011 »
Upravo tako. Nemojte razmisljati uopce o duzem radu na brodu jer to rijetko tko uspije. Uglavnom ljudi odustaju nakon 1,2 ugovora. ako te zanima svakako odi probat, nemas sta izgubit i nemojte imati velika ocekivanja. Gledajte na to kao veliko zivotno iskustvo, a kad odradite 2-3 mjeseca na brodu onda ces shvatiti sta dalje...