Author Topic: penzija nakon 10 godina rada u Carnival kompaniji?  (Read 8947 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Carnival pension????
« Reply #15 on: 22/August/2011 »
meni nije bio cilj tamo ici na velike pare jer mi je bolje imati manju lovu, a opet kakvo takvo relevantno iskustvo za dalje. to je tako u MOM slucaju. to ne znaci da ti trebas napravit istu stvar. mislim da je u f&b otprilike ista lova, ali zahtijeva neka druga snalazenja i cini mi se da je bolje tamo napredovati, do asst maitre'd ili sl. pozicije nego hsk. manager, jer su novci bolji, a jako je fina referenca za dalje. puno cabin stewarda ima vecu placu od hskp managera, a maitre'd ipak ima vise od waitera.

no to je moje misljenje iz ogranicene perspektive, jer ni jedan ni drugi posao nisam radila.

ontopic, 10 godina zivota je puno! prvo napravi bar jedan ugovor, pa onda vidi jel bi stvarno to radio 10 godina. na neki nacin je biti na brodu kao biti ponovo u srednjoj skoli (sto se drustva tice) i to sve dosadi. a i tko ti garantira da se neces zaljubit i odselit radi toga u medjuvremenu na drugi kraj svijeta.
cisto sumnjam  :rofl: naravno da ne zelim nista planirati unaprijed, a ovih 10 godina racunam cisto zbog isplativosti kod eventualnog odabira izmedu 2 kompanije, posto na carnivalu sam placas kartu.... ali eto kao sto rekoh neke stvari me guraju odavde tako da i nemam previse izbora osim ako ne zelim zivjeti pod necijom cizmom...

naravno da je za vecinu ljudi tempo prebrz, a mislim da tu najvise utjece i nostalgija za obitelji, ali uvijek se nadu pojedinci kojima se svidi. ja se nadam da ce mi se svidjeti... ako ne odmah, znate kako kazu, "svaka zivotinja s vremenom zavoli svoj kavez"  :D

vidjet cemo, prvo treba proci intervjue i tako dalje... znam da nema veze s temom al kad smo vec svi tu, mozda netko ima savjet za pozive u inozemstvo?? nesto su agencije skrte s mailovima a ja jos uvijek odgadam medunarodne tel. pozive... isplati li se skype ili neki "VOIP" ???
Once a sailor, always a sailor.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Carnival pension????
« Reply #16 on: 22/August/2011 »
svi smo tu ali su i sve teme posložene

zaključano
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)