Author Topic: da li mogu bez uniforme ici po brodu?  (Read 8129 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline NightWolf

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
da li mogu bez uniforme ici po brodu?
« on: 23/August/2011 »
Nisam nasao nigde na forumu...
Ako sam staff (gsa), i off duty sam, da li mogu bez uniforme ici po brodu, da jedem, u teretanu, na dok da se suncam, bazen ili kako to ide?
Procitao sam da moras nositi uniformu stalno, ali mi to nema smisla ako idem da se kupam lol  :)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: da li mogu bez uniforme ici po brodu?
« Reply #1 on: 23/August/2011 »
Nisam nasao nigde na forumu...
Ako sam staff (gsa), i off duty sam, da li mogu bez uniforme ici po brodu, da jedem, u teretanu, na dok da se suncam, bazen ili kako to ide?
Procitao sam da moras nositi uniformu stalno, ali mi to nema smisla ako idem da se kupam lol  :)

Na Carnivalu je prije moglo, ne znam sad, a na Celebrity i RCCL ni pod razno, mora biti uniforma i name tag.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline NightWolf

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: da li mogu bez uniforme ici po brodu?
« Reply #2 on: 23/August/2011 »
Na Carnivalu je prije moglo, ne znam sad, a na Celebrity i RCCL ni pod razno, mora biti uniforma i name tag.

Princess me zanima ako neko zna.

Koja smejurija, ono idem do bazena u uniformi, tamo se skidam u kupaci pa posle ponovo oblacim uniformu do kabine? geezus  oT

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: da li mogu bez uniforme ici po brodu?
« Reply #3 on: 23/August/2011 »
na bazen ideš u majci, i kroz hodnik nosiš na njoj nametag dok dođeš na crew pool
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline NightWolf

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: da li mogu bez uniforme ici po brodu?
« Reply #4 on: 23/August/2011 »
na bazen ideš u majci, i kroz hodnik nosiš na njoj nametag dok dođeš na crew pool

Thx Šefe!

Znaci samo name tag na majcu, dole sorc i japanke, niceee  :D

Pozz

Offline DamnIt

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: da li mogu bez uniforme ici po brodu?
« Reply #5 on: 23/August/2011 »
Odlično. Neću robu ni nosit. Sva sreća pa ne moram spavat u uniformi.  :-))))'

:rolleyes:

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: da li mogu bez uniforme ici po brodu?
« Reply #6 on: 23/August/2011 »
Thx Šefe!

Znaci samo name tag na majcu, dole sorc i japanke, niceee  :D

Pozz
Ovo vazi samo po crew area :), ako prolazis kroz guest area moras uniforma i nametag.

Offline J-How4real

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: da li mogu bez uniforme ici po brodu?
« Reply #7 on: 10/April/2013 »
cek kad sam off duty jel mogu fazon da se obucem kao inace sto se oblacim?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: da li mogu bez uniforme ici po brodu?
« Reply #8 on: 10/April/2013 »
cek kad sam off duty jel mogu fazon da se obucem kao inace sto se oblacim?

Ovisi o tome šta je to što ti inače oblačiš.
Većina kruzera je u tropskim vodama, znači što kraće to bolje, ali opet ne možeš u potkošulji po brodu se šetati
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline J-How4real

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: da li mogu bez uniforme ici po brodu?
« Reply #9 on: 10/April/2013 »
znaci ni atlet majce nista??? posto obozavam atlet majce da nosim!!! :((( i sorceve za kosarku posto sam u tom fazonu :) al dobro sta da se radi!!!

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: da li mogu bez uniforme ici po brodu?
« Reply #10 on: 10/April/2013 »
znaci ni atlet majce nista??? posto obozavam atlet majce da nosim!!! :((( i sorceve za kosarku posto sam u tom fazonu :) al dobro sta da se radi!!!

CREW AREA nosi sta hoces, bitno da si obucen.
GUEST AREA mora biti uniforma i nametag. Kod nas je moglo kada ides da koristis bazen za goste, jogging track ili teretanu da ides u sorcu i majci, al pod uslovom da kroz GUEST AREA prolazis samo koliko moras da bi dosao do odredjenog mesta. Znaci, ne mozes na bazen koji je na deku 12 da ides kroz komplet brod, vec stepenicama ili liftom za crew ides do 12tice i samo izadjes na bazen. Kada si bez uniforme ne mozes koristiti niti jedan venue za goste (pool bar, ice-cream bar, buffet). Dakle, ako se kupas na bazenu, moras obuci uniformu da bi uzeo sladoled (kod nas se to tolerise, al po pravilima je tako).
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline melylem

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
  • Frankly, my dear, I dont give a damn!
    • View Profile
Re: da li mogu bez uniforme ici po brodu?
« Reply #11 on: 11/April/2013 »
Nisam nasao nigde na forumu...
Ako sam staff (gsa), i off duty sam, da li mogu bez uniforme ici po brodu, da jedem, u teretanu, na dok da se suncam, bazen ili kako to ide?
Procitao sam da moras nositi uniformu stalno, ali mi to nema smisla ako idem da se kupam lol  :)

Ne možeš, moraš imati uniformu i name tag za guest area neovisno gdje ideš...izuzev ukoliko je mjesečni crew party u guest area tad ne moraš. Z
Ship happens

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: da li mogu bez uniforme ici po brodu?
« Reply #12 on: 11/April/2013 »
Ne možeš, moraš imati uniformu i name tag za guest area neovisno gdje ideš...izuzev ukoliko je mjesečni crew party u guest area tad ne moraš. Z

Ali kao staff, ima li neka ogranicenja u koristenju guest area - pod uvjetom da nosis uniformu ? Tipa restorani, gym, bazeni...?
Once a sailor, always a sailor.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: da li mogu bez uniforme ici po brodu?
« Reply #13 on: 11/April/2013 »
Ali kao staff, ima li neka ogranicenja u koristenju guest area - pod uvjetom da nosis uniformu ? Tipa restorani, gym, bazeni...?

zavisi od firme. Evo kako je kod nas:
Postoje CAPTAIN'S STANDING ORDERS koje regulisu Deck privilegije za STAFF i OFF rankove i propisuju koje barove mozes kad i kako koristiti, kad mozes koristiti bazene, gym, spa i slicno. Uglavnom ti se ogranicenja svode na to da ne mozes da stajes u red sa gostima niti da im smetas na bilo koji nacin. Nije dozvoljeno da u barovima sede vise od 4 clana posade zajedno bez posebne dozvole, ne mozes koristiti bazen na SEA DAY, ne mozes koristiti saune i turska kupatila bez posebne dozvole (koja se dobije na PORT DAY bez problema ili samo pitas SPA recepcionerku da te pusti), mozes da koristis klub za goste i da igras sa njima, al pod uslovom da oni iniciraju to. Uglavnom su propisi bazirani na principu GUEST COMES FIRST.

Kapetan moze u bilo kom momentu da za odredjenu priliku promeni nesto i doda/oduzme odredjene privilegije. Primera radi, kada je YELLOW ili RED level, onda se ukida privilegija koristenja BUFFET-a i restorana za goste dok se za RED ukida i upotreba barova i shopova (tako je kod nas). Kada je recimo Nova Godina i Bozic, onda uglavnom Kapetan izda dopis da mogu svi koji su off-duty da nose svoju odecu u skladu sa dress kodom. 
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: da li mogu bez uniforme ici po brodu?
« Reply #14 on: 11/April/2013 »
Svaki put kad pročitam nasIov odvaIim! ZamisIim nekog sIobodnjaka, nudistu što žeIi sIobodno šetat... Oprosti nightwoIf, proIjeće me udariIo  :run: Samo da znaš da si me do suza nasmijao  :rofl:

Ako sam staff (gsa), i off duty sam, da li mogu bez uniforme ici po brodu, da jedem, u teretanu, na dok da se suncam, bazen ili kako to ide?
audaces fortuna iuvat