Author Topic: da li mogu bez uniforme ici po brodu?  (Read 8128 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: da li mogu bez uniforme ici po brodu?
« Reply #15 on: 11/April/2013 »
zavisi od firme. Evo kako je kod nas:
Postoje CAPTAIN'S STANDING ORDERS koje regulisu Deck privilegije za STAFF i OFF rankove i propisuju koje barove mozes kad i kako koristiti, kad mozes koristiti bazene, gym, spa i slicno. Uglavnom ti se ogranicenja svode na to da ne mozes da stajes u red sa gostima niti da im smetas na bilo koji nacin. Nije dozvoljeno da u barovima sede vise od 4 clana posade zajedno bez posebne dozvole, ne mozes koristiti bazen na SEA DAY, ne mozes koristiti saune i turska kupatila bez posebne dozvole (koja se dobije na PORT DAY bez problema ili samo pitas SPA recepcionerku da te pusti), mozes da koristis klub za goste i da igras sa njima, al pod uslovom da oni iniciraju to. Uglavnom su propisi bazirani na principu GUEST COMES FIRST.

Kapetan moze u bilo kom momentu da za odredjenu priliku promeni nesto i doda/oduzme odredjene privilegije. Primera radi, kada je YELLOW ili RED level, onda se ukida privilegija koristenja BUFFET-a i restorana za goste dok se za RED ukida i upotreba barova i shopova (tako je kod nas). Kada je recimo Nova Godina i Bozic, onda uglavnom Kapetan izda dopis da mogu svi koji su off-duty da nose svoju odecu u skladu sa dress kodom. 

pitao sam baš melylem jer vidim da je na Carnivalu, no vjerujem da je slična stvar - hvala ti puno na odgovoru  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: da li mogu bez uniforme ici po brodu?
« Reply #16 on: 11/April/2013 »
pitao sam baš melylem jer vidim da je na Carnivalu, no vjerujem da je slična stvar - hvala ti puno na odgovoru  :uzdravlje:

je*iga...


Svaki put kad pročitam nasIov odvaIim! ZamisIim nekog sIobodnjaka, nudistu što žeIi sIobodno šetat... Oprosti nightwoIf, proIjeće me udariIo. Samo da znaš da si me do suza nasmijao
Ako sam staff (gsa), i off duty sam, da li mogu bez uniforme ici po brodu, da jedem, u teretanu, na dok da se suncam, bazen ili kako to ide?


pa ide covek na kruz :) :)  Sta sad, SEA DAY, zavrsio sa poslom, idemo na bazen, muvati turistkinje :)
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: da li mogu bez uniforme ici po brodu?
« Reply #17 on: 11/April/2013 »

pa ide covek na kruz :) :)  Sta sad, SEA DAY, zavrsio sa poslom, idemo na bazen, muvati turistkinje :)
[/quote]

 goIi   :banana:
audaces fortuna iuvat