Author Topic: kvlado, Disney Cruise Line, Dining Room Server  (Read 3722 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Korisničko ime: kvlado
Država: Hrvatska
Spol: M
Kompanija: DCL
Pozicija: Dining Room Server


  • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Nisam znao baš ništa o radu na kruzeru. Nisam poznavao nikoga tko je radio na kruzeru. Jedino što sam negdje načuo, pročitao bila je "uspinjača" .
Tako sam i krenuo u potragu za poslom, okrenuo broj telefona EP i here we go...

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Htio sam novo iskustvo. Želio sam otiči od doma, od svakodnevnice. Nisam pronalazio izazove ovdje iako sam imao solidan posao.
Nisam birao kada sam išao, nije mi bilo važno ni gdije idem ni kolika će biti plača iako sam se u podsvijesti nadao nekoj solidnoj zaradi jer čemu onda sve to..
Uglavnom ,sve je to bio jedan veliki izazov i na kraju se pokazalo kao jedna velika životna škola I pun pogodak!

  • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Employment power. Jedino sam za njih znao. Google mi je odmah ponudio broj telefona, I tu je standarna procedura započela.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Prijavio sam se za konobara. O kompanijama nisam znao ništa, o pozicijama još manje. Znao sam da moraš početi od nižega i probit se na više.
Toga sam bio svijestan. Uglavnom, sve što mi je agencija ponudila ja sam samo prihvačao.

  • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Interviewa su bila dva. Jedan za Oceaniu, 15-tak minuta, tip me nije pitao ništa, samo je pričao o njihovoj kompaniji I jedino upuceno pitanje mi je
bilo "Imas li ti nas sto za pitat"! Taj sam interview prosao ali u narednih 5 mjeseci oceanija se nije javila I u prosincu je organiziran interview za Disney.
Agencija me zvala, sto sam mogao.. Izasao sam na interview. Bio je preko skypa iz agencije. Svega 15 minuta. Tip susretljiv, pitao me razna
pitanja i ugodno smo se razisli. Nakon 3i pol mjeseca bilo je ukrcavanje. Saznao sam da sam prošao nakon interwiewa.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Troškovi su veliki. Ali isplati se. 1500 eura sigurno ako ne I više.

  • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Samo sam čekao taj dan. Ponio sam dosta robe, dosta toga (50%) nepotrebno.
U jednom sam postu na forumu pročitao da možes na brod doci u japankama I hlacicama ali ponesi sa sobom vrecicu punu gaca I carapa! Bravo!
To je jedino što ti tamo treba. Eventualno par komada svoje odjece kad izides van
I naravno cetkica,aparat za brijanje.... Za sljedeci put znam da necu biti ni blizu dozvoljene kilaze na vagi u zracnoj luci ;).

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Disney te posalje ovisno o ukrcavanju na njihov "tradition". Provedes 4 dana razgledavajuci Disney parkove I uceci o Disneyu.
Tamo upoznas ljude sa kojima se ukrcavas na brod. Svi ste prvi put I drzite se zajedno I vec sam dolazak na brod je sa time laksi.
Zatim sljedi u mom slucaju 7 dana treninga
I tek onda upadas u posao. Sada su to promijenili na 14 dana treninga.
Uglavnom, po meni sjajan uvod I prilika za oslobadanje strahova.

  • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Kao što sam već rekao gore, tradition je više nego topla dobrodoslica.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Svakako. Ljudi su se sami nudili za pomoc. Nosis onaj crveni tag ispod imena
I svi znaju da si novi, pozdravljaju te i pitaju trebas li pomoc. Isto tako u restoranu, shedow si upocetku, I asistent I server te vode kroz posao.
Jako zadovoljavajuče.

  • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Nisam previse razmisljao o tome. Mogucnost komunikacije sa obitelji je stalna I to je najbitnije. Naravno da nije uvijek lako ali nije nigdije.
Glavu gore J!

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Jako sam bio zadovoljan zaradom. I u pocetku kada sam bio asistent I poslije, pogotovo kada sam dobio promociju u servera.

  • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Što se Dining Rooma na DCLu tiče, počinješ ko Assistant Server i možeš napredovati u Servera. Ostale pozicije su daleko veće I za njih treba
nekoliko godina iskustva u kompaniji I onda je pitanje.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Dobro je. U početku sam bio česti član crew bara. Poslje sam shvatio da mi je ljepše popit pivicu u kabini I uroniti u snove I probuditi se svijež I
odmoran ujutro. Probuditi se ujutro mamuran I neispavan može donijeti probleme samo tebi pa ti izvaži koliko ti je to važno.
U svakom slučaju, moraš tu I tamo izaći, poludio bi da ne.

  • Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Uh. Ima 60 različitih nacija. Jako puno različitih ljudi ali manje više svi su tamo zbog istog razloga, zarada.
Odnosi su više manje dobri a i ako nisu, toliki je brod, toliko ljudi, okrenes glavu I by by..

  • Kako biste opisali putnike?
95%ameri 3% juznoamerikanci 2% azijci, isprika malobrojnim europljanima J !
Odnos sa gostima je jako prijateljski, moras im znati imena, dajes im vaznost i oni to prepoznaju na kraju kruza.
Upoznao sam jako puno super ljudi. Ne sjecaju se onog plesaca sa pozornice, sijecaju se tebe jer si ti bio citav kruz sa njima.
Poruke koje ti na kraju na kovertu znaju napisati zaista ti daju snagu da nastavis I izdrzis ugovor do kraja.

  • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Plovili smo samo ovu rutu Cape Caneveral - Nassau - Castaway Cay. Procijenite sami J! 3,4,5 dana kruz.

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Internet caffe na bahamima, klimatizirano, ugodno ,hehe

  • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Iskustvo iznad svega. Velika škola. Savladavanje jezika I naravno zarada.

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Ne znam ima li ih. Meni je sve to ok. Radis I tamo si za to. Na što da se žalim, na crew mess, na radne sate? Neeee.
Ako ides tamo na sve budi spreman. Ma gdije je idealno?

  • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Preporučio bi svakome. To je prilika u životu jer na žalost takvu priliku ovdje nemamo.

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Glavu gore i ne odustajte. Nemojte da vas prepreka zaustavi jer svaka je prepreka savladiva. Samo naprijed.

  • Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Meni je ovo bio potez života. Ne gledam to kao dugoročno ali gledam kao priliku. Ne zamarajte se puno što će biti, kako će biti.
Aplicirajte, zaposlite se, spremite stvari i probajte. Uvijek se mozete vratit doma!
Sretno svima.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline nemoguc

  • Registered
  • *
  • Posts: 128
  • See you in next life...
    • View Profile
Re: kvlado, Disney Cruise Line, Dining Room Server
« Reply #1 on: 01/October/2013 »
Odlicno kolega ja idem uskoro pa nadam se slicnom iskustvu..pozz
I'm gonna show you, how great i am !    M. Ali