Author Topic: "Emergency leave" - odlazak prije isteka ugovora  (Read 9189 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline radek

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Da li itko ima kakva iskustva s odlaskom prije isteka ugovora. Npr. neka bolest u familiji i sl.
Jel se može vratiti kasnije na neki novi ugovor bez intervjua i tih komplikacija? :D

Npr. meni se seka ženi 25.6 a htio bi otići na brod sad u 10. mjesecu..znači da postoji i šansa da ne stignem do 5. mjeseca kući. jel se može iskoristi onda taj Emergency odlazak? :)

hvala na odgovorima! ;)

Offline Ivan21

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: "Emergency leave" - odlazak prije isteka ugovora
« Reply #1 on: 26/August/2011 »
Mozes, odradis regularni odmor, 2 mjeseca i dobijes novi ugovor

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: "Emergency leave" - odlazak prije isteka ugovora
« Reply #2 on: 26/August/2011 »
Nije tako jednostavno. Svatovi nisu nikakav emergency.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Ivan21

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: "Emergency leave" - odlazak prije isteka ugovora
« Reply #3 on: 26/August/2011 »
Istina, ali on nemora reci da ide na svatove. Samo kaze da ima ozbiljnih problema doma i to prolazi

Offline dejanasrb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 62
  • Svi na brod! ODMAH!!!
    • View Profile
Re: "Emergency leave" - odlazak prije isteka ugovora
« Reply #4 on: 26/August/2011 »
Ma samo napises request za early vacation i odobrice ti! Ako hoces u maju kuci, stavi request u martu!Zbog  sestrine udaje nece ti praviti problem, bar nikada nisam cula da prave! Ja sam oba ugovora stavila request da moram u skolu, i bez problema! Prvi ugovor odradila 7 meseci,sa 2 meseca odmora, a drugi 6 meseci sa 3 meseca odmora :)) Namerno sam trazila 3, reko da iskoristim sto je leto ovde :)))Naravno napisala sam da moram u skolu,ne na produzeno letovanje :haha:
Sad kad malo razmislim, sve nam daju-a mi samo zabusavamo i kukamo! :hmm:

Offline radek

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: "Emergency leave" - odlazak prije isteka ugovora
« Reply #5 on: 27/August/2011 »
A super, što je onda od sveg tog najbolje reći? da idem u školu? il da je neko bolestan? fax upravo završavam.onda će već biti gotov. nebi baš htio pisat da idem u svatove.

i što je s avionskom kartom? to sad prije već moram kupit povratnu? pošto neznam kad ću onda ići točno kući :) ništa neznam :D

Offline dejanasrb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 62
  • Svi na brod! ODMAH!!!
    • View Profile
Re: "Emergency leave" - odlazak prije isteka ugovora
« Reply #6 on: 27/August/2011 »
Ma napises istinu!!! Nece se valjda sestra udavati a da ti nisi tu!!Ne znam da li ti je rodjena sestra, ali njima kazi da jeste! Kartu kupis kad ti odobre!! Povratnu, naravno!Samo ti opusteno, prvo skoci pa reci hop!Prvo treba izgurati te mesece na brodu, ostalo ce sve lako! :))

Offline Ivan21

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: "Emergency leave" - odlazak prije isteka ugovora
« Reply #7 on: 27/August/2011 »
A super, što je onda od sveg tog najbolje reći? da idem u školu? il da je neko bolestan? fax upravo završavam.onda će već biti gotov. nebi baš htio pisat da idem u svatove.

i što je s avionskom kartom? to sad prije već moram kupit povratnu? pošto neznam kad ću onda ići točno kući :) ništa neznam :D


Znam neke koji su odlazili na emergency bez navedenog razloga. Jednostavno kazes da moras doma hitno i to bi trebalo biti dovoljno, ako hoces onda mozes izmisliti neke stvari (tipa da ti je netko u obitelji kriticno) da to jos jednostavnije prodje. Ne brini se za povratnu kartu sad, lako se to sredi kada si tamo...

Offline Nenach

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: "Emergency leave" - odlazak prije isteka ugovora
« Reply #8 on: 01/September/2011 »
aaaa.. blago tebi. ja putujem sad 21.09 a seka mi se ženi 11.11 :(  al nemogu ostat doma, nemam love.. idem zaradim :)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: "Emergency leave" - odlazak prije isteka ugovora
« Reply #10 on: 01/September/2011 »
aaaa.. blago tebi. ja putujem sad 21.09 a seka mi se ženi 11.11 :(  al nemogu ostat doma, nemam love.. idem zaradim :)

nemoj se ljutit al ja neznam kak si ti to zamislio/la, jesi svjestan da ces placat porez i doprinose za ta 2 mjeseca, i kad odbijes troskove da uopce dodes na brod, na kraju neces nista ni zaradit... ne isplati ti se ic na 2 mjeseca nikako, na tvom mjestu ja bi odgodio do iza svadbe ako je ikako moguce.... sretno  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: "Emergency leave" - odlazak prije isteka ugovora
« Reply #11 on: 02/September/2011 »
ne isplati ti se ic na 2 mjeseca nikako,

zaista ne verujem da se covek planira vratiti posle 2 meseca...bar se nadam...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: "Emergency leave" - odlazak prije isteka ugovora
« Reply #12 on: 02/September/2011 »
pa vidi putuje krajem 9. a sestra mu se zeni sredinom 11., to je i manje od 2 mjeseca... nadam se da ce se opametit malo i odgodit put posto pretpostavljam da i sam placa kartu, Carnival je u pitanu :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline Beks89

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 173
    • View Profile
Re: "Emergency leave" - odlazak prije isteka ugovora
« Reply #13 on: 02/September/2011 »
Ljudi, mislim da covek planira da ode krajem 9.og meseca, i da propusti svadbu, a ne da se vraca nakon 2 meseca, a mozda sam i ja pogresno shvatila  ""]]
Snovi nikada ne umiru. Umiru samo sanjari.

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: "Emergency leave" - odlazak prije isteka ugovora
« Reply #14 on: 02/September/2011 »
Ljudi, mislim da covek planira da ode krajem 9.og meseca, i da propusti svadbu, a ne da se vraca nakon 2 meseca, a mozda sam i ja pogresno shvatila  ""]]
Tako sam i ja shvatio. Ni iz cega u njegovom postu se ne moze zakljuciti da planira da dodje na svadbu.