Author Topic: Banicka, Bar Waitress, Carnival  (Read 2876 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Banicka, Bar Waitress, Carnival
« on: 04/September/2011 »
Korisničko ime: Banicka
Država: Croatia
Spol: F
Kompanija: Carnival
Pozicija: Bar Waitress


  • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Slucajno sam nasla oglas na netu I odmah nakon toga se javila agenciji.

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Mogucnost da putujem, odem na razna mjesta na koje ne bi inace mogla otici.A uz to I mogucnost bolje zarade nego kod kuce.

  • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Preko Apriori iz Opatije.Sve pohvale za Suzi uz ciju je pomoc sve to proslo lako I koja nam je dala vecinu potrebnih informacija za to sta nas ceka.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Za Carnival, pozicija bar waitress jer imam vec dosta iskustva tako da mi je to bilo najidealnije.

  • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Interview je trajao nekih 5 minuta I odmah sam znala da sam prosla.  :D

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Pa sve skupa troskovi su bili oko 1000 eura, mozda cak I vise.

  • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Ponnjela sam malo stvari samo ono najosnovnije jer nam je tako savjetovala agentica sto se pokazalo dobrom odlukom jer sam se kuci vratila s prepuna 2 kofera.

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Prvih dana je sve bilo ubrzano I kaoticno ali nas je bilo dosta u istoj situaciji kad smo dosli na koled. Ali nakon nekog vremena se snalazis sve bolje.
Najgore je bilo prvih par dana.

  • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Pa nista posebno, kad smo dosli na koled imali smo dosta slobodnog vremena pa smo mogli setati okolo po brodu, ali kod sam dosla na drugi brod s koledža nisam se nikako mogla snaci prvih par dana jer je bila druga klasa broda. Ukratko bilo je ovako: dođes na brod, dobijes kabinu,uniformu, malo te prosetaju okolo I pravac radit.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Dosta su mi pomogli ovi nasi balkanci pa je sve nekako bilo lakse.

  • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Pa nije bilo problema, osim ako ne daj Boze, dobijes nekoga cimera s kojim se ne slazes a morate biti skupa u kabini.

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Prvi ugovor mi nije bilo bitno koliko cu zaradit a vec 2. sam odlucila da ako sam vec tu mogu I zaradit koju kintu.
Uglavnom zarada dosta varira od broda do broda, pa cak I do kruza,sve ovisi kakvi su gosti na brodu.

  • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Prvi ugovor ne,ali sljedeci ugovor imas mogucnost promocije u bartendera.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Na svakom brodu sam nasla po par ljudi s kojima sam I danas bliska.
To je za svakoga drugacije,neki ce u crew bar, neki na open deck uzivat u kavi I cigari…
Uglavnom ima drustvenog zivota na svakom brodu.

  • Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Ima ovijek onih koji su ljubazni I dobri ali zna se I dogoditi da naletis na podle, pokvarene…Pogotovo ako je supervisor pa ti daje hard time.

  • Kako biste opisali putnike?
Samo da je besplatno sve oni bi bili sretni I zadovoljni ali nisu svi takvi.Nekad susretnes I jako dobre ljude koji su ok.

  • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Pa vecinu portova sam pocinjala radit prije nego brod isplovi tako da se uvijek nađe bar par sati slobodno da izađes vani.

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Uuuu.meni su svi bili super ali ako moram izdvojila bi Cozumel I St. Martin.Jedva cekam opet..  :D

  • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
[]

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Lose strane…najgore je kada se zblizis s nekim I kad ta osoba ode pa dode neko drugi I onda ponovo upoznavanje I sve ispocetka…a I hrana je uzasna.

  • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Ako volite putovat definitivno bi trebali otici, to je prilika da besplatno obides svijet I vidis mjesta koja inace nikada ne bi.Na svakom brodu upoznajes razlicite ljude s razlicitih krajeva svijeta,stijeces iskustvo u zivotu!

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Na pocetku je tesko ali to brzo prode I onda imas neku svoju rutinu,najgore je dok se ne naviknes na novu okolinu.
Brod covijeka ojaca dosta I svaki sljedeci ugovor bude sve lakse I lakse…

  • Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Banicka, Bar Waitress, Carnival
« Reply #1 on: 04/September/2011 »
    "Kako biste opisali putnike?
Samo da je besplatno sve oni bi bili sretni I zadovoljni ali nisu svi takvi.Nekad susretnes I jako dobre ljude koji su ok."

Od kada to trazenje besplatnih stvari ima veze sa tim da li je neko dobar ili los covek  :D

Sve u svemu dobar post...    :uzdravlje:
Gnothi Seauton