Author Topic: Jos samo datum i odoh. EP agency - Carnival photographer  (Read 2680 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Pa evo red bi bio i ja da se predstavim. Mislim ako uzmemo u obzir da cu sve cesce pisati ovde, sto da ne.

Ljudi me zovu Dule ali ostacu anoniman  oT

Evo kako je sve pocelo.
Moja profesija je fotografija, radim uglavnom za razne magazine, scene photography, fashion i nikako ne mogu izostaviti stock fotografiju.  

E sad zivot kao zivot (uvek bude dojajan i pun nekih izmena-problema) naterao me da napustim NS vratim se u Zrenjanin i pocnem da se osecam beskorisno... Reko, sto da ne odoh ja na brod kao moj buraz.  :D

Buraz je otisao preko agencije Employment Power iz Zagreba. Pa su mi oni bili sigurica. Evo opisacu kako sam do njih dosao i kako je sve proteklo, za sada ostaje samo da dobijem datum ukrcavanja.

Evo podelicu sve u koracima da bude preglednije.

Step 1
Kontaktirao sam ih direktno preko njihovog sajta www.employment-power.com . U roku od 48h nazvao me je njihov agent Tomislav Merlic. Covek se ljubazno predstavio i objasnio detaljno kako ce se sta odvijati narednih dana, kao i da ce mi poslati mail sa svim informacijama sto se tice dokumenata. Tako je i bilo u roku od par sati dobio sam i mail sa svim potrebnim informacijama i detaljima.
Javio mi je da ocekujem uskoro mail sa datumom treninga za fotografe koji ce se odrzati u Zagrebu. Kada je i to stiglo zaputio sam se za Zagreb.

Step 2
Odradio trening u Zagrebu, tamo se nakupis dovoljno informacija i tacno znas sta da ocekujes na intervju.

Step 3
Dobio mail o tome kada je intervju i gde ce se odrzati, u mom slucaju je bila Venecija u pitanju, na samom brodu Carnival Magic. Gospodin Tomislav nazvao da potvrdim moj dolazak, moram pohvaliti agenciju, posto sam ja moj mobilni razlupao, te sam non stop nedostupan bio, nekako su dosli do mog fiksnog telefona i nazvali me.  

Step 4
Otisao na intervju, prosao, vratio se u Srbiju. Prevoz i hrana su bili organizovani od strane agencije.

Step 5
Od agencije dobijam mail sa svim uputstvima i papirima potrebnim za medical exam.

Step 6
Odradio medical, sve predao agenciji. Detaljnije o tome ovde http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=3651.0

I sada cekam cuveni STEP 7 sto je vadjenje vize i konacan datum ukrcavanja. Pa da palim odavde.

 U medjuvremenu sam se detaljno informisao sta je to rad na brodu i koliko je to tesko. Prihvatam sve to, cak sta vise jedva cekam da tamo radim po 10-15 stai dnevno. Privlaci me to sto cu upoznati mnogo ljudi, sto cu putovati. Pare su recimo tek na nekom trecem mestu. Inace sam teski zavisnik adrenalina, u stanju sam da ne spavam po 3-4 dana, a da i dalje uspevam da obavljam svoj posao (kolko tolko normalno) :D  Volim motore, vazduhoplovstvo, ne bi me cudilo da zavrsim na kraju kao neki BASE jumper.
Ali ko zna, kako ide zivot tako cu i ja, drufim recima "Nemam sta da izgubim"

Eto to bi bilo nesto ukratko o meni i tako to. Imam samo JEDNO pitanje.

Kada budem krenuo za Miami sta da obucem ? A da ne izgledam kao ludak u dugim rukavima kada tamo stignem. Misli hebe me taj prelaz zima leto.

Over and out.  




Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline Sheila

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Mnogo hvala na dijeljenju informacija, jasno i kratko si sve objasnio da mi je sada mnogo lakse jer znam sta me ceka  ;)
Zelim ti da odes sto prije i da ti bude sto interesantnije.  :yeah:
Nisam adekvatna osoba da ti odgovorim na pitanje, ali naletit ce neko vec, mada mislim da je slojevito oblacenje izlaz. Kad dodjes u toplije krajeve skines visak sa sebe i lagano  :run:
Sretno!
Force yourself and you will be surprised what you can do!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
duffle bag
 Anonimni Dule,  oT

Sa kratkim rukavima ne možeš pogriješiti u Miamiu. Problem može biti dok dođeš do tamo, ali to za mladog avanturistu ne bi trebala biti prepreka.
Šef Foruma je napuštao Zagreb u Januaru i po snijegu u šljapama i bez čarapa, ali on je totalno lood, ti možeš ipak malo opreznije.
Stvar je u tome da sam radio cijele sezone na Karibima, a ako odlaziš u Januaru, i ugovor ti traje 6-8 mjeseci, onda se vraćaš po ljeti, i bilo kakva jakna zauzima pola torbe.
Kad smo kod torbe, ne nosi one tvrde, jer ako ti fali 1cm da ju zguraš u predviđeni prostor u kabini, nema lijeka, dok duffle bag zguraš bez problema.

Kako ide stock photography, imal zarade šta?

Šef over & out.


Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
@Sheila  Drago mi je da ti je post pomogao, jos sam se ja istripovao da je mozda i malo predugacak. Hvala na lepim zeljama i srecno ti sa odlaskom na brod.

@Šef Ne brine mene da li ce mi biti hladno ili toplo, vec to sto i sam kazes, a to je visak stvari. Naucio sam vremenom da pakujem samo ono sto mi je stvarno potrebno i onda me samo koce neke gluposti kao sto je na primer visak stvari. Torba izgleda skroz cool, sad cu da googlam da vidim gde to ima u Srbiji da se uzme. 

Kontam majica na kratke rukave i gore malo deblji duks na zakopcavanje sa kapuljacom. Ne moze mi ovde biti toliko hladno koliko ce mi tamo biti toplo i koliko ce mi mesta zauzimati nesto vise :D

" Šef Foruma je napuštao Zagreb u Januaru i po snijegu u šljapama i bez čarapa, ali on je totalno lood, ti možeš ipak malo opreznije."

Respect. Nadam se da cu i ja dolaziti u slicne situacije. XD 

Sto se tice stock fotografije, ako uzmem u obzir da nista nisam uploadova-o jedno 5 meseci... jos dobro i ide.. bude nekih 100 eura mesecno. Ali bukvalno nista ne radim a pare kaplju. Dok moje kolege zaradjuju po 500-1000 eura mesecno cisto stock. Neki i vise. Ja planiram da ukombinujem brod i stock fotografiju, mislim da je to dobitna kombinacija. Ako cu vec da skljocam skljocacu ja i za stock.
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia

  Sto se tice stock fotografije, ako uzmem u obzir da nista nisam uploadova-o jedno 5 meseci... jos dobro i ide.. bude nekih 100 eura mesecno.
Ali bukvalno nista ne radim a pare kaplju. Dok moje kolege zaradjuju po 500-1000 eura mesecno cisto stock. Neki i vise. J
a planiram da ukombinujem brod i stock fotografiju, mislim da je to dobitna kombinacija. Ako cu vec da skljocam skljocacu ja i za stock.


Sunce mu ...  :money:

Jel ima neki forum gdje se oni druže i dijele iskustva? Da naučim poneku fintu.  :hmm:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Ima Šefe. Najkvalitetniji i najopasniji je http://www.dizajnzona.com/ 

U principu sve se svodi na high quality fotke velike rezolucije. Sve mora biti perfektno cisto, u fokusu, da nema ni trunkice shuma mrlje itd... pa onda kategorija i sam koncept fotke moraju da odgovaraju nekim pravilima. Tipa ne mozes slikati bilo sta, vec to mora da bude nesto sto ce neko moci da iskoristi. Na primer nasmejana teta sa headsetom za kompjuterom izolovana na beloj pozadini, pa onda vidis tu istu sliku kako osvane na nekoj reklami " Nasi nasmejani ljubazni operateri su vam dostupni 24h" bla bla...  I da, fotke sa prepoznatljivim licima zahtevaju model release potpisan od strane fotografa, modela i jednog svedoka, neke agencije kao sto je istock traze cak i scan validnog dokumenta sa slikom.

Sve u svemu ako putujes dosta (a putujes)  imas prilike da uslikas mnogo lepih predela i zanimljivih stvari, koje ce se sigurno prodavati na stock-u. Ako ti bude trebalo jos neke pomoci ti slobodno kontaktiraj.
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije