Author Topic: bartender ili daining room waiter  (Read 7203 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tatinaprinceza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: bartender ili daining room waiter
« Reply #15 on: 16/October/2011 »
Kinta na prvom mjestu u prosjeku bartender... u vecini slucajeva!!!

Zato ne treba biti prosjecan u onom sto radis :uzdravlje:


Ali kao bartender uvijek ti je pool granica ili ti ga svima isto i najboljim i najgorim!!

Bar waiter granica je samo ono sto ti mozes i hoces!

Npr jedan decko koji je radio sa mnom kao bar waiter je uvijek vise zaradjivo od bartendera i od supervizora npr jednom je za 14 dana zaradio 4500$ to na tom brodu niti jedan bartender nije zaradio te pare nikad  ni za mjesec!!! Do tebe je druze !!

zaboravio sam reci da ima vec odavno ima promociju bartender ali je naravno odbio



Tako je otprilike i na Celebrytiju. Dosta bar waitera odbija promocije u bartendere, cisto jer mogu vise zaraditi plus nemaju tolike odgovornosti. Kao sto je netko gore napisao, mogu "zbrisati" na cigaretu, wc...red bull, sta god. Meni je cimerica bila jedna bar serverka, ta ja svakih pola sata dolazila u kabinu na pus pauzu. Opcenito zarada u baru ovisi o tvom vlastitom zalaganju i trudu i uveliko o tome gdje te stave po rasporedu. Svaki bar ima drugaciji raspored, negdje nemas gostiju toliko puno, negdje plivas od posla...sve ovisi. Head bartenderi uzimaju oko 2000 $. Malo paper worka, malo hodanja po barovima i to je to. Ako usporedimo bartendere i dinig room waitere, onda tu nema dileme, barem na Celebrityu. Konobar uvijek uzima ili moze uzeti vise.....3500 - 4000, pa ovisno kakav je kruz i kakav si konobar cak i vise od 4000$. Puno je tu nijansi, sve je promjenjivo i ovisi o puno stvari. Nijedan kruz nije isti. Ovisi od kompanije do kompanije, od broda do broda, od kruza do kruza od profila gostiju i od tebe samog. Vrlo relativno. Ne znam nikog tko je prvi put dosao na Celebrity kao bartender, odmah u glavu. Osim ako je prethodno odradio nekoliko ugovora na nekim drugim kompanijama, dakle da ima bartenderskog iskustva. Isto tako nisam nikad cula da je netko upao na poziciju konobara iz prvog puta. Osim moje cimerice, koja je prethodno odradila 7 godina konobarenja na NCL-u, pa su je uzeli u startu kao konobaricu i nije morala ispocetka. Al to je jedini slucaj. Ostalo sve ide od dna, korak po korak. Ili kako nas je onaj gore opisao...od potrcka... :sljac:

Offline Walter_SA

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: bartender ili daining room waiter
« Reply #16 on: 17/October/2011 »
Haha ja sam na pisao, eee to zbrisati na cigaru svako pola sata je neprocjenivo.Ja puno pusim pa mi to dodje kao jedna od najdrazih "privilegija" :yeah:

Offline vukasince

  • Registered
  • *
  • Posts: 142
  • in vino veritas
    • View Profile
Re: bartender ili daining room waiter
« Reply #17 on: 17/October/2011 »
e  a to za pus pauzu je individualno.
sa mnom je bio jedan decko strava bartender ali ga je assistent bar menager pikirao kada ga je uhvatio da vata krivine i od tada ga je toliko napusavao za sve i svasta i iako je decko bio dobar sa bar menagerkom dao je otkaz kada se otkrio razlog takvog odnosa izmedju njega i ass bar mng.
tako da nemojte se toliko opustiti,da se ne zaje*ete.
in vino veritas

Offline Walter_SA

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: bartender ili daining room waiter
« Reply #18 on: 17/October/2011 »
eee to si upravu, pamet u glavu ja sam se vec ustelio tako da na 2 broda nikad nisam imao neki problem zbog toga doduse ja sam bar waiter i nama je malo lake jer nas ima vise, i kad nema bartendera ono se bas vidi, tako da je njima uhvatiti krivinu mnogo teze

Offline tatinaprinceza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: bartender ili daining room waiter
« Reply #19 on: 17/October/2011 »
eee to si upravu, pamet u glavu ja sam se vec ustelio tako da na 2 broda nikad nisam imao neki problem zbog toga doduse ja sam bar waiter i nama je malo lake jer nas ima vise, i kad nema bartendera ono se bas vidi, tako da je njima uhvatiti krivinu mnogo teze
[/quote

Tako je. Bartenderu je teze hvatati krivine, kad cijelo vrijeme mora stajati iza sanka. A bar waiteri ili bar serveri, cijelo vrijeme secu okolo s tacnom, pa im je puno lakse zbrisati do kabine na wc ili cigaru. Pa i konobari i assistenti izmedju sitinga hvataju pus pauze, ako su dobro organizirani. Neki su dobivali warninge za ako bi ih uhvatili, nekima nije bilo nista. Sve ovisi kakav si inace radnik i koliko si dobar sa sefom, i koliko si zasluzio da ti se nesto istolerira ili ne. Na brodu treba biti pametan i lukav. I trebas znati koje su ti granice. Sve preko toga, ravno je cistoj gluposti.

Offline Walter_SA

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: bartender ili daining room waiter
« Reply #20 on: 17/October/2011 »
 Na brodu treba biti pametan i lukav. I trebas znati koje su ti granice. Sve preko toga, ravno je cistoj gluposti.
[/quote]


Potpisujem sve ovo sto si rekla ::yes::