Author Topic: kra?a hrane iz restorana  (Read 5551 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline badboyzg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
  • wellcome to the family!!!!
    • View Profile
kra?a hrane iz restorana
« on: 12/September/2011 »
Sjetimo se  svih zgoda  iz dinning rooma ..
Kako smo krali hranu i gdje je skrivali???
Strongest department on high seas!!!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: kra?a hrane iz restorana
« Reply #1 on: 20/April/2013 »
Nitko da se inkrimira?  :clapping:

Čega se bojite? Internet Police?  :giggle:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: kra?a hrane iz restorana
« Reply #2 on: 20/April/2013 »
u stanicu, hotbox, "prljavo sudje", sako od uniforme... no shame, no fear  +U+
Once a sailor, always a sailor.

Offline irriducibili

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: kra?a hrane iz restorana
« Reply #3 on: 21/April/2013 »
mi smo na Caribbean Princess-u ladno,bez ikakvih problema uzimali hranu pred kraj vacere i cuvali na stanicama  :D
s' vremena na vrijeme metre bi prosetao oko 10 navece po dinningu-u,a kod nas prava lakrdija...gostiju ni u prici a 100 vrelih porcija po stanicama.
vecinom bi se pravio da ne vidi,u rijetkim slucajevima bi slijedilo breaking balls,najcesce u vezi lobstera
na Emeraldu je bila druga prica..zbog hrane iz dinniga mogao se ladno dobiti formal warning,pa smo vjecno bili na oprezu i cesto bjezali po crew messu kad paradiraju bjele uniforme.
moram spomenuti i pizzu i burgere sa open decka  :giggle: neizostavni ritual svake pauze kad se radi lido.e sad,nismo kao braca zuti,sto motaju pice i rizu celofanom pa nose u kabine,kuvaju sabao,kari i sta sve ne...

Offline Chef_Nikola

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: kra?a hrane iz restorana
« Reply #4 on: 22/April/2013 »
vi iz dining room-a ste džudže za nas iz galleya :D...strpam šta oću u cup i kecelju umotam i pravac kabina :D

Offline blazzoni

  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: kra?a hrane iz restorana
« Reply #5 on: 22/April/2013 »
vi iz dining room-a ste džudže za nas iz galleya :D...strpam šta oću u cup i kecelju umotam i pravac kabina :D

eto meni odlicnog razloga da pocnem nositi kecelju ;) a bilo je svega, od uzimanja hrane sa linije pa do samostalnog kuvanja, porudzbina iz bellbox-a, picerije...

svako mora doci po meso u butcher shop i tu se uglavnom vrsi primo predaja...daleko od radoznalih ociju  :pilot:
Nista vise nije isto
Nikad nece biti kao sto je bilo ranije

Offline gotom

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: kra?a hrane iz restorana
« Reply #6 on: 22/April/2013 »
U MD sam vidio svasta, vrhunac je bila rumunjka koja je u strahu od poljaka AMD napiknula file mignon na steak knife noz pa zabila ga sa donje strane stola ... :facepalm:

U spec rest napises ticket pred kraj servisa, chef napravi, ti si to lijepo stavis na hot-unit (da se ne bi ohladilo) pa uzivas kad zavrsis smjenu (da bas ne jedes s nogu), po zavrsetku rada znali bi svi sjesti za jedan od ili vise stolova, bilo je i dobrih sommeliera (ovim putem poz Ivanu Iz BG i Sasku iz Sk) koji su iz noci u noc otvarali po bocu dve, 100% smo bolje jeli nego gosti - lobster bisque, razne salate da ne nabrajam, foie gras, duck breast, filet mignon, lamb chop, loup de mer, dover sole, kako sam 3 ugovora bio zaduzen za storage sireva od tuda i frenche cheeses - comte, abondance, ossao-irraty, mimolette, manchego, brillat-savarin, tomme de savoie, le fougerus, reblochon, 2 - 3 vrste kruha, voce ... itd

Masu puta kad se restaurant/galley zatvori bi sami waiteri/AMD pripremali za nas klopu po podneblju od kud dolaze ... ja preferiram ljuto pa bi indonezijska bila moj izbor
Vrhunac nase snalazljivosti je bila razmjena hrane s drugim restaurantima, za umrijet od smijeha, doista smo pazili i na probavu, ne mozes bas svaki dan jesti jedno te isto

Zaista nikad nisamo bili proganjani za hranu ni od jednog Maitre 'Dia, pitaj, zatrazi, uzmi, jedi, al za vrijeme servisa nemoj ni pomisliti  :nono: jesti

Tu i tamo bi netko ostavio neke ostatke negdje, pa bi chef ujutro dobijao napadaje bjesa, proporcionalno tome mi malu jezikovu juhu, al navecer nakon dobro obavljenog posla Maite 'D bi rekao "decki, sta ste nabavili za jesti?"

zivio spec restaurant

:uzdravlje:

gotom


 

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: kra?a hrane iz restorana
« Reply #7 on: 29/February/2016 »
@gotom

...kako me tvoje zgode podsjecaju na hotel u kojemu sam nekoliko godina radio. Po pravilu, gost je uvijek na prvom mjestu. Ne smije se ni pomisliti jesti ili uzeti nesto iz buffeta dok su gosti u sali, samim time i direktor bi jeo i sjedio za vrijeme vecere, pa je i tehnicki gotovo neizvedivo bilo da se nesto uzme. Ali znalo se raditi svasta, kada bi direktor otisao i u onoj guzvi u sali (pravi šipak) znalo se uzeti tanjur i staviti što želiš onako na brzake i staviti na kolica na donji kat i kada vracas prljave tanjure i vilicu u praonu suđa na kolica, jednostavno svoj skriveni tanjur odložiš negdje na stalažu u kuhinji i zamotaš, inace je metez od prometa konobara pa sve nekako mozeš napraviti a da ne upadnes u oko.

Ja sam bio dobar s nekim kuharima, neki su mi bili i cimeri pa bi si znao srediti da kuhar na integralu nekako prošverca hranu do mene po konobaru dok sa bio van duznosti. Inace, po pravilu se smije jesti samo u personalnoj kantini, ne trebam spominjati kakva je hrana (iako nekad zna bit i dobra). Uglavnom, svašta se radilo, a i kada bi bio uhvacen od menađera bio bi samo opomenut, jer eto bio sam svima drag pa i nadređenima. Vidim da je i na kruzerima slicna spika s snalaženjem oko hrane. Ne smije se po pravilu, ali uvijek postoji nacin. Drago mi je čuti. Od hrane se ipak živi. :)