Author Topic: Konkretna pitanja o odlasku na kruzer  (Read 13763 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline darlene

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Konkretna pitanja o odlasku na kruzer
« on: 16/September/2011 »
Veliki pozdrav svim forumašima,
ukratko o meni, nova sam tu, ali citam vase komentare vec danima, diplomirani sam ekonomist managementa, govorim engleski gotovo kao maternji i imam preveliku zelju otic na prekooceanski kruzer.

Vec sam poslala cover letter i CV na dvije kompanije. Doduse, imam par pitanja koja su se vjer vec provlacila tu..

1. Realno gledajuci, (a bez iskustva na brodu), za kakvu poziciju da se prijavljujem?
2. Isto tako, imam kolegicu koja se isto prijavljuje, pa me zanima kolike su sanse da se obe ukrcamo na isti kruzer?
3. Kojim agencijama virovat? Nisam bas najsritnije komentare cula sa split ship management.. :/

Srdacno vas sve pozdravljam i hvala!



Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: Konkretna pitanja o odlasku na kruzer
« Reply #1 on: 16/September/2011 »
Pozdrav i dobrodosla :)
Kratki ali konkretni odgovori:

1. Sto visu, samo spremi dobre preporuke i dobru pricu, uz znanje engleskog mozes da prodjes odlicno. Greska je sto si prvo slala CV pa se onda javila na forum.
2. Minimalne
3. Ja imam pozitivno iskustvo sa agencijom Safe Cruise, o ostalima pa tako i toj koju spominjes ne znam previse.


Offline darlene

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Konkretna pitanja o odlasku na kruzer
« Reply #2 on: 16/September/2011 »
minimalne? :(
baš šteta.
Ajme sad imam tisuću pitanja! :P

- Inace, kako izgleda jedan radni dan na brodu? Ono od ustajanja ujutro? Kada se ustaje?

Ja sam već radila kao konobar u restoranu Hilton hotela tako da nije problem ranog dizanja.
Ajme preuživljena sam nadam se da će upalit. Ma mislim da nebi tribalo bit problema sa CV-em,
jer sam već pogledala po forumu kako pisete, a i iskreno majstor sam u pisanju zivotopisa :P

Hvala na odgovorima :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Konkretna pitanja o odlasku na kruzer
« Reply #3 on: 16/September/2011 »
Pozdrav,

Ako si bila konobar u Hiltonu, to te baca daleko ispred mnogih, čim to čuju u agenciji, dobila si posao.
Vjerujem da znaš postavljati stol i neke osnovne fore, tako da će ti ponuditi odmah posao konobara, a ne assistant waiter.

To je dobro, jer u startu imaš puno posla, ali i puno para za ovdašnje uvjete.  :money:

Za ostala pitanja u vezi života na brodu imaš sve odgovore na forumu, razrađene po temama i podtemama u detalje.

ps. Diploma na žalost ne igra ulogu.  :neceici:
Oni traže radnike koji mogu zapeti, a školovani ljudi obično puno pametuju a malo rade.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline darlene

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Konkretna pitanja o odlasku na kruzer
« Reply #4 on: 16/September/2011 »
Odlično! Znači definitivno moram kontaktirati agenciju.
Sada je pitanje koju? Iz Splita sam, i cula sam za SSM, ali iskreno malo sam
skeptična prema agencijama. Imam dojam da agencije ''mute'', a cak sam nacula
da agencije uzimaju određeni postotak od plaće?


Pozdrav,

Ako si bila konobar u Hiltonu, to te baca daleko ispred mnogih, čim to čuju u agenciji, dobila si posao.
Vjerujem da znaš postavljati stol i neke osnovne fore, tako da će ti ponuditi odmah posao konobara, a ne assistant waiter.

To je dobro, jer u startu imaš puno posla, ali i puno para za ovdašnje uvjete.  :money:

Za ostala pitanja u vezi života na brodu imaš sve odgovore na forumu, razrađene po temama i podtemama u detalje.

ps. Diploma na žalost ne igra ulogu.  :neceici:
Oni traže radnike koji mogu zapeti, a školovani ljudi obično puno pametuju a malo rade.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Konkretna pitanja o odlasku na kruzer
« Reply #5 on: 16/September/2011 »
Definitivno kontaktiraj agenciju, ako zelis preko hrv. agencije savjetujem ti da kontaktiras gđu Suzanu iz Lovrana...
A Priori d.o.o.
Suzana Viskic Zagar
+385/(0)98/178 37 42
51 415 LOVRAN
M. Tita 13
CROATIA
EUROPE
 
Branch-office Matulji
51 211 MATULJI
V. Gortana 2
tel./fax +385 (0)51/27 47 54

ako zelis preko strane, onda Safe Cruise u Beogradu.
Safe Cruise agency, Belgrade
+381 11-311-9781
+381 64-618-52-53
+381 64-618-52-51
www.radnabrodu.com
safecruise.rs@gmail.com

Ne uzimaju ti postotak od place nego tzv. proviziju (jednokratnu novcanu naknadu) za koju uglavnom unaprijed znas kolika je. Neki je klasificiraju kao trening/obuku, neki uracunaju u avionsku kartu, neki kao "usluge savjetovanja i pravne usluge"... shvacas poantu, platiti moras. Sretno  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline darlene

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Konkretna pitanja o odlasku na kruzer
« Reply #6 on: 16/September/2011 »
Puno hvala!!!

Nije problem platit! Samo da me nebi ''zeznili'' tipa obecali jedno, pa dodem
na kruzer a ono totalno deseto.
Mah, kontaktirat cu svejedno. Imam preveliku zelju za odlaskom!
Jedva cekam :)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Konkretna pitanja o odlasku na kruzer
« Reply #7 on: 16/September/2011 »
razmisli o agencijama van HR, posto u tom slucaju mozes izbeci prijavu poreza u Hrvatskoj....
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Konkretna pitanja o odlasku na kruzer
« Reply #8 on: 18/September/2011 »
razmisli o agencijama van HR, posto u tom slucaju mozes izbeci prijavu poreza u Hrvatskoj....

oh yeah  :uzdravlje: nisam htio vise to pricat posto stalno ponavljam isto da mi ne dodu doma iz SOA-e  :hehe:
Once a sailor, always a sailor.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Konkretna pitanja o odlasku na kruzer
« Reply #9 on: 19/September/2011 »
razmisli o agencijama van HR, posto u tom slucaju mozes izbeci prijavu poreza u Hrvatskoj....

 +U+ točno
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Sofija 7

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Konkretna pitanja o odlasku na kruzer
« Reply #10 on: 11/March/2013 »
  Pozdrav svima na ovom sjajnom forumu!

Bila bih zahvalna svima koji bi mi pomogli ;) E ovako, ja sam prosla glavni intervju za poziciju Bar Stewardess na Princess Cruise-u, dobila datum ukrcavanja i uskoro krecem na brod... Moj problem je sledeci - nemam nikakvog iskustva u konobarisanju, nikada nisam radila u kaficu, baru i slicno, engleski mi je odlican, komunikacija i ljubaznost sasvim ok. Sta se desava ako se neko ne snadje u poslu, da li se dobija otkaz ako te provale da nikakvog iskustva nemas u tome, da si spor i slicno ili te mozda prebacuju na nizu poziciju?! Molim vas da mi pomognete, znacice mi jako! :)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Konkretna pitanja o odlasku na kruzer
« Reply #11 on: 11/March/2013 »
moras bas da imas dve polomljene leve ruke, bangavu nogu i jedno oko da bi ti dali otkaz.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Sofija 7

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Konkretna pitanja o odlasku na kruzer
« Reply #12 on: 11/March/2013 »
 :D Ma ja sam se skroz istripovala da se necu snaci jer nisam imala iskustva nikakvog a i malo sam nespretna cini mi si :) Bojim se da ce mi sve iz ruke ispasti kad uzmem onaj ajncer :) Nadam se da ce me izvaditi engleski jezik i taj "pleasant pesonality". A ako se bas bas ne snadjem, jel postoji mogucnost da mi daju nizu poziciju?!

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Konkretna pitanja o odlasku na kruzer
« Reply #13 on: 11/March/2013 »
Nisam siguran za Bar Departman, al se uglavnom to ne praktikuje. Pomocice ti da se snadjes... Mozda ces imati neka laksa zaduzenja u pocetku ili nesto..
Nadam se da ce se javit neko iz Bara pa da nam kaze ako ima neku pricu.

Kod nas je samo jedan decko dobio otkaz, al on nije znao da pomnozi 20x100 a treba da radi kao Purser... nemoguce skroz. Da su mi sazidali zid od cigala iza recepcije, pre bih taj zid naucio da radi nego tog decka. I on je takav dobio 3 meseca fore da se snadje...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Marti

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
  • When nothing goes right...Go left.
    • View Profile
Re: Konkretna pitanja o odlasku na kruzer
« Reply #14 on: 11/March/2013 »
moras bas da imas dve polomljene leve ruke, bangavu nogu i jedno oko da bi ti dali otkaz.


 :rofl:  :rofl: Koji car!
“People of accomplishment rarely sat back and let things happen to them. They went out and happened to things.” - Leonardo da Vinci