Author Topic: Konkretna pitanja o odlasku na kruzer  (Read 13772 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Sofija 7

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Konkretna pitanja o odlasku na kruzer
« Reply #15 on: 11/March/2013 »
 :D Toliki k****n valjda nisam  :) Hvala na pomoci!

Offline ministarka89

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: Konkretna pitanja o odlasku na kruzer
« Reply #16 on: 12/March/2013 »
Ja se secam prvi put preko letnjeg raspusta kad sam konobarisala...tri dana mi je trebalo da udjem u stos..sve je to rutina,gledaj kolege pa prati njih..ne verujem da ce te vracati kad su vec potrosili na tebe za avionsku..

Offline Octavia

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Buffett stewardess
Re: Konkretna pitanja o odlasku na kruzer
« Reply #17 on: 24/February/2018 »
Iscitavam forum vec xy dana,  ""]] I vidim da ljudi sa zero iskustva dobijaju posao kao junior waiter Ili bar steward... u cemu je fora?  -()-
Nisam neki strucnjak, ali imam nekog iskustva u ugostiteljstvu, pa se tripujem da konkurisem za nesto vise od Buffett steward.

 Od cega zavisi (osim fluent English) da neko prodje kao Bar steward? Da li ima neka caka, da li ucite napamet sva pica, koktele? Pitaju li to uopste?
 Nacinjem temu pre pet godina,  nadam se da mi niko nece zameriti   :hehe:

Offline stefan2511

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Recruitment Agency: N/A
Re: Konkretna pitanja o odlasku na kruzer
« Reply #18 on: 25/February/2018 »
Ma vidi, izaberi lepo poziciju za koju smatras da ces moci da je radis 6 meseci svaki dan, dakle nesto sto ces najmanje mrzeti a relativno ti je poznato. Zatim nadjes kompaniju/agenciju koja na tu poziciju i ukrcava. E onda fino slozis cv (citaj lazes) i naucis ga napamet, ubedi i sebe i njih da si stvarno radila tu i tu toliko i toliko, i naravno naucis sve sto je u opisu tog posla, dakle npr bar waiter logicno je da zna koktele i te za*****ancije, sommelier vina itd, shvatas vec sta pookusavam da kazem. Sve je moguce, nista nije nemoguce ;)

Offline Octavia

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Buffett stewardess
Re: Konkretna pitanja o odlasku na kruzer
« Reply #19 on: 25/February/2018 »
Vidim I ja da je sve moguce samo meni da dopre do mozga   oT

Sve sam ja vec odabrala I napravila samo jos da prosledim CV nego se jos uvek dvoumim izmedju bar steward or Buffett steward.
Neko bi rekao da sam vaga u horoskopu koliko vazem za sta da konkurisem.
 :smack:

Offline stefan2511

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Recruitment Agency: N/A
Re: Konkretna pitanja o odlasku na kruzer
« Reply #20 on: 25/February/2018 »
Samo polako, nece brodovi nigde, ne srljaj.. Cv slozi profi da bude, nikako rupe izmedju poslova, popuni te datume lepo jer to niko proveravati kod poslodavca nece, i dizi sebi pozicije, npr ako si pocela da radis lupam 2010 godine, kao waiter, nema smisla da si i na sadasnjem poslu isto waiter zar ne, morala si napredovati, to sve fino slozi i obavezno nauci jer ako krenu da propituju a ti ne znas, cao zdravo... Sto se pozicije tice to raskrsti sama, al stojim iza toga da treba da izaberes nesto sto ces moci da radis ceo ugovor i sto ti je podnosljivo, nije svaka pozicija za svakoga.  Nravno imaj na umu finansijski aspekt svake pozicije jer  manje vise svi zbog para i idu :)