Author Topic: Molim pomoc! dali je mogu?e da me pošalju ku?i nakon mj. ili dva?  (Read 3526 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline varaždinac

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Neznam kamo da stavim ovo pitanje pa ako je krivo molim premjestite!

Prošao sam int. u 7.mj za carnival ass. waiter i danas dobio ponudu da se ukrcam 1.11.!!!
Radim u restoranu 7 god. i završio sam dva tečaja za sommeliera!
Radim dosta sa stranim gostima i nije mi problem dogovora sa njima što se tiče jela i piča ali imam problem kad me pitaju nesto što se ne odnosi na ugostiteljstvo!
Zanima me kolko mi to bude problem na početku kada pocinjem sa radom na brodu,i dali je moguče da me pošalju kuči nakon mj. ili dva jer primjerice neznam dobro engleski!

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Molim pomoc!
« Reply #1 on: 16/September/2011 »
Neznam kamo da stavim ovo pitanje pa ako je krivo molim premjestite!

Prošao sam int. u 7.mj za carnival ass. waiter i danas dobio ponudu da se ukrcam 1.11.!!!
Radim u restoranu 7 god. i završio sam dva tečaja za sommeliera!
Radim dosta sa stranim gostima i nije mi problem dogovora sa njima što se tiče jela i piča ali imam problem kad me pitaju nesto što se ne odnosi na ugostiteljstvo!
Zanima me kolko mi to bude problem na početku kada pocinjem sa radom na brodu,i dali je moguče da me pošalju kuči nakon mj. ili dva jer primjerice neznam dobro engleski!

Nemoj da se brines, u pocetku ces raditi u restoranima gde se hrani posada, tvoj posao ce biti ciscenje stolova, dopunjavanje casa i tanjira, i tako neki osnovni poslovi. A tek posle nekoliko meseci mozes doci do room servica ili dinning rooma, gde ces imati neki kontakt sa gostima. A ti ces za par meseci savladati dovoljno engleski za sporazumevanje sa gostima.
Pozdrav i sretno.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Nemaš problema, kakvih sve na kruzerima ima ...  :pad:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline varaždinac

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Hvala Vam na pomoci!   

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
dali je moguče da me pošalju kuči nakon mj. ili dva jer primjerice neznam dobro engleski!


Moguce. Budel bilo complaina od gostiju ne pise ti se dobro. A posada ko posada. Lako cesh sa njima. Bi ce pajzana pored tebe da te upute u ono shta trebash znati.

Offline varaždinac

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
U najgorem slučaju da ne prođem college dali postoji mogučnost da ostanem tamo i da radim neki drugi posao za koji nije potrebno toliko znanje eng.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Hmm. Ma vecinom nasi nemaju problema sa engleskim. Bash bi moro biti jako losh da imash problema na brodu. Kroz vecinu stvari ti se gleda kroz prste pogotovo na pocetku. :)


Offline zokibgd

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 121
    • View Profile
  • Country: Belgrade, Serbia
  • Company: Carnival, Royal Caribbean, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Invermore Shipping, Kouzon, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Assistant, Waiter, Waiter
Za mesec / dva ces govoriti engleski ko lud!  :yeah: Nemoj da brines.  ::yes::
Carnival Elation 2004/2005 - Liberty of the Seas 2011/2013 - Royal Princess 2018/2019 - Regal Princess 2019 - ...