Author Topic: Bartender Guide  (Read 8446 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Bartender Guide
« on: 17/September/2011 »
Evo za one koji se zele prijaviti kao Bar waiter-i ili Bartender-i.....


http://www.drinksmixer.com/guide/


Ukratko,na Web stranici se nalazi ono znanje koje jedan Bartender (a i bar waiter pretpostavljam) treba (valjda) da posjeduje.

Toliko od mene za ovaj tjedan  :pad: :D

\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline zokibgd

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 121
    • View Profile
  • Country: Belgrade, Serbia
  • Company: Carnival, Royal Caribbean, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Invermore Shipping, Kouzon, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Assistant, Waiter, Waiter
Re: Bartender Guide
« Reply #1 on: 18/September/2011 »
Odlicna stvar! Hvala Collector604  ;D  Ovo je dobro cak i za restaurant department.
Carnival Elation 2004/2005 - Liberty of the Seas 2011/2013 - Royal Princess 2018/2019 - Regal Princess 2019 - ...

Offline lazzar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: Bartender Guide
« Reply #2 on: 18/September/2011 »
Svaka cast Collector604 na postu koji si postavio!!! =""  :D

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: Bartender Guide
« Reply #3 on: 18/September/2011 »
Eto valjda ce pomoci nekome taj "guide"  :pad:

Evo vam i vrste casa  :pad:






Sto se mene tice najveca casa je najbolja za koktela (vise sadrzaja  :yeah: )

\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Bartender Guide
« Reply #4 on: 26/January/2012 »
Evo mala pomoc i od mene... Buduci da se svi kokteli svugdje razlikuju, i vi naravno ne mozete pogadjati koje sastojke ili case oni koriste, tako da vam je najbolje nauciti bar ove poznatije IBA-ine koktele, jer su to svjetski priznati, i sve i ako nisu tacni sastojci, uvijek mozete reci da ste ucili po IBA-inim standardima.

http://www.iba-world.com/

Offline Robert123

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Bartender Guide
« Reply #5 on: 27/February/2012 »
Evo mala pomoc i od mene... Buduci da se svi kokteli svugdje razlikuju, i vi naravno ne mozete pogadjati koje sastojke ili case oni koriste, tako da vam je najbolje nauciti bar ove poznatije IBA-ine koktele, jer su to svjetski priznati, i sve i ako nisu tacni sastojci, uvijek mozete reci da ste ucili po IBA-inim standardima.

http://www.iba-world.com/

Jel mi mozes pomoci ja sam za bar utility nemogu nista da nadjem o ovim informacijama a sutra je glavni razgovor za safecruse..sad mi ti poslali da nesto i o tome znamo...
podeli tekila (prema starosti)
 sta je Single malt...

Sta znaci premium (npr. vodka)?
Sta znaci "to spike a drink"?
Sta znaci "to up-sell" i kako biste to uradili?

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Bartender Guide
« Reply #6 on: 27/February/2012 »

Jel mi mozes pomoci ja sam za bar utility nemogu nista da nadjem o ovim informacijama a sutra je glavni razgovor za safecruse..sad mi ti poslali da nesto i o tome znamo...
podeli tekila (prema starosti)
 sta je Single malt...

Sta znaci premium (npr. vodka)?
Sta znaci "to spike a drink"?
Sta znaci "to up-sell" i kako biste to uradili?


- Pa tekile se dijele na Silver i Gold, ali se dijele i po Anejo oznaci - koliko je dugo starila npr imas Patrón Añejo itd...
- Sva pica se u principu dijele na neke budgetd, premium i top shelf - logicno je da je premium skuplji od budgeta, a top shelf skuplji od premiuma...
- Up sale termin oznacava sposobnost konobara ili barmena da gostu proda premium ili top shelf brand pica koje on zeli... Npr. covjek hoce Gin, a ti ga up-sale.ujes da popije Bombay Saphire koji je skuplji nego gordons.
- Spike a drink je neka fraza za koju nisam siguran, to ti mozda neko od veterana moze reci, ali mislim da se odnosi na skuplja pica ili tako nesto....

Eh sad Single Malt se odnosi na Whiskey (Scotch) i to je Scotch koji je pravljen od samo jednog Malta - smjese žitarica za fermentiranje. Većinom se koristi samo ječam (Barley) i ne dodaju se druge žitarice, za single malt whiskeye, a Scotch se dijeli na Single malt i Blended, blended se dobija tako što se malt whiskey blenda ili miješa sa grain whiskeyem...

Neki brandovi malta - Glenfiddich i Glenmorangie
Neki brandovi blendeda - Chivas Regal, Johnnie Walker...
Bourbon - Wild Turkey, Makers Mark
Cannadian Rye - Crown Royal, Highwood

Jbg druze, ovo sve mozes naci na netu  :google!:  I ako te zanima vrlo lako se nauci, same procese proizvodnje pica, podjele itd...
Cisto sumnjam da ce ti ovo sad pomoci...

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Bartender Guide
« Reply #7 on: 27/February/2012 »
Sta znaci premium (npr. vodka)?
Skupa pica ili u tvom slucaju vodka, premium bi bilo nesto najbolje shto imash za ponudit, recimo kao Grey Goose(francuska), Three Olives(Engleska), Ketel one(Nizemska).

Sta znaci "to spike a drink"?
Stavit vise alkohola u pice, koktel itd.

Sta znaci "to up-sell" i kako biste to uradili?
Dolazi gost i naruci screwdriver(vodka/djus) i ti ga pitash koju vodku bi zelio, pocinjesh naravno sa Grey Goose, Ketel One itd. :)
Znaci gostu si ponudio top shelf ili kako bi to neki nazvali premium vodku.


Reko ti je Andrej vise manje sve ostalo.:)

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Bartender Guide
« Reply #8 on: 27/February/2012 »
Znaci "spike" ti ga je zabiberiti aaa??

E svaka cast Natale, nisam to znao  =""

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Bartender Guide
« Reply #9 on: 27/February/2012 »
Da. Moze i zabiberiti. :)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Bartender Guide
« Reply #10 on: 27/February/2012 »
Eh sad Single Malt se odnosi na Whiskey (Scotch) i to je Scotch koji je pravljen od samo jednog Malta - smjese žitarica za fermentiranje. Većinom se koristi samo ječam (Barley) i ne dodaju se druge žitarice, za single malt whiskeye, a Scotch se dijeli na Single malt i Blended, blended se dobija tako što se malt whiskey blenda ili miješa sa grain whiskeyem...

Scotch je whisky, a svi ostali, rye ili bourbon, irish nije bitno su whiskey.


Neki brandovi malta - Glenfiddich i Glenmorangie

 :sljac: Kud zaboravi jedan od najboljih? Macallan  :uzdravlje: moj omiljeni je Macallan 12 Elegancia, a ni Fine Oak 18 nije za baciti  :D

When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline IVAN87

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Bartender Guide
« Reply #11 on: 03/May/2012 »
Ove ovdje vrste casa sam nasao na google i neke druge vrste skroz razlicite od ovih a koriste se za ista pica dali ima nekoliko osnovnih casa koji se koriste za koje pice a ne ovako mnogo i da mi kazete koje su ,trazio sam po internetu al svako ima svoju verziju,koje su one osnovne standarnde case koje se koriste za pica,to mi treba za intervju.

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Bartender Guide
« Reply #12 on: 04/May/2012 »
Ove ovdje vrste casa sam nasao na google i neke druge vrste skroz razlicite od ovih a koriste se za ista pica dali ima nekoliko osnovnih casa koji se koriste za koje pice a ne ovako mnogo i da mi kazete koje su ,trazio sam po internetu al svako ima svoju verziju,koje su one osnovne standarnde case koje se koriste za pica,to mi treba za intervju.

Druze... Case se po osnovi dijele na: Tumblere, FootedWare i Steamware.

To ti znaci Tumbler je bilo koja casa iz jednog dijela npr obicna collins ili hiball casa, FootedWare je casa koja ima postolje - nogu (foot) tipa footed pilsner za pivo ili brandy snifter za cognac i imas SteamWare casu koja ima i stopu i vrat. To su ti najcesce case za vino, whiskey sour ili champagne case...

Eh sad osnovne case za neka pica su obicno:

- Whiskey - Rocks ili Old Fashioned casa (isto je, mala casa)
- Vino - Casa za vino ima posebno za crno, bijelo itd...
- Shooter casa ide za sve Shooter koktele i neka pica koja se piju na ex tipa tekila... (to je ona mala ko za rakiju)
- Hiball - popularna za mnoge koktele tipa Sex on the Beach itd... Zovu je isto Collins casa. To je najobicnija casa tipa ona iz koje ti vodu toce kod nas u kaficima.
- Martini ili Cocktail Glass - za Martini-e, razne druge koktele tipa Cosmopolitan itd...
- Snifter za Brandy i Cognac
- Champagne Flute za sampanjac

I imas jos more drugih casa tipa Goblet, Zombie, Whiskey Sour, Margarita i tako dalje koje su manje bitne...

Najvaznije je da znas: Shooter, Rocks, Collins, Cocktail, Wine, Champagne, Pilsner... to je da ne idemo u krajnosti jer na kraju mnogi barovi imaju unikatne case za neka pica...

Offline IVAN87

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Bartender Guide
« Reply #13 on: 04/May/2012 »
Druze... Case se po osnovi dijele na: Tumblere, FootedWare i Steamware.

To ti znaci Tumbler je bilo koja casa iz jednog dijela npr obicna collins ili hiball casa, FootedWare je casa koja ima postolje - nogu (foot) tipa footed pilsner za pivo ili brandy snifter za cognac i imas SteamWare casu koja ima i stopu i vrat. To su ti najcesce case za vino, whiskey sour ili champagne case...

Eh sad osnovne case za neka pica su obicno:

- Whiskey - Rocks ili Old Fashioned casa (isto je, mala casa)
- Vino - Casa za vino ima posebno za crno, bijelo itd...
- Shooter casa ide za sve Shooter koktele i neka pica koja se piju na ex tipa tekila... (to je ona mala ko za rakiju)
- Hiball - popularna za mnoge koktele tipa Sex on the Beach itd... Zovu je isto Collins casa. To je najobicnija casa tipa ona iz koje ti vodu toce kod nas u kaficima.
- Martini ili Cocktail Glass - za Martini-e, razne druge koktele tipa Cosmopolitan itd...
- Snifter za Brandy i Cognac
- Champagne Flute za sampanjac

I imas jos more drugih casa tipa Goblet, Zombie, Whiskey Sour, Margarita i tako dalje koje su manje bitne...

Najvaznije je da znas: Shooter, Rocks, Collins, Cocktail, Wine, Champagne, Pilsner... to je da ne idemo u krajnosti jer na kraju mnogi barovi imaju unikatne case za neka pica...

Druze hvala ti,sto si mi ovo pojasnio. :uzdravlje: