Author Topic: Vrste koktela  (Read 7492 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lazzar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Vrste koktela
« on: 18/September/2011 »
Nisam mogao nigde da nadjem odgovor na ovo pitanje. Pitanje je: Koje sve vrste koktela postoje?

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: Vrste koktela
« Reply #1 on: 18/September/2011 »
Postoji barem 5000 raznih  :pad:

Eto ti tamo bartender guide pa vidi koliko ima koktela  :pad:


 :D
\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline lazzar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: Vrste koktela
« Reply #2 on: 19/September/2011 »
Nisam na to mislio. znam da ih ia mali milion, nego tip koktela? tu ih ima nekoliko al ne zanm podelu

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: Vrste koktela
« Reply #3 on: 19/September/2011 »
E ne znam,nisam ti ja bas bartender da znam sve o tome  :pad:

Valjda ce se neko ko zna javiti  :waiting:
\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline bully

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Vrste koktela
« Reply #4 on: 05/October/2011 »
u sustini mislim da je nemoguce otici direktno na poziciju bartendera tj jedino da imas toliko iskustva sa pravljenjem koktela i da imas bazu receptura poprilicno dugacku vec sada pa da mozes lako da se priviknes i naucis 200-250 standardnih koktela jer ako nenapravis dobro i musterija se zali brzo ce poceti bar menadzer i ostali da ispituju tvoje znanje koktela a da nepricam da moras da znas engleski kao da ti je prvi jezik. Ja sa UFBS tj bar utility i posle 6 meseci sam naucio svasta jeste da sam znao brdo koktela da napravim i ranije ali kada vidis da sve radis sa uncama i da ti pola koktela nisu isti kao na obali zbog brodskih propisa o kolicini alkohola u jednom picu sve znanje pada u vodu. Veruj mi bolje budi bar stuward u princess nego bartender, zaradjivaces skoru istu kintu a neces imati stalan pritisak na sebi jer ti nisu bitni ni stocktake ni usph ma samo da vidis prvo kako je, ali ni tu poziciju neces lako dobiti :D... srecno

Offline maca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Vrste koktela
« Reply #5 on: 05/October/2011 »
Imas Frozen coctails- one koje se prave u blender(smrznute), imas milion tipova Martini coctails (najpoznatije- Martini (dzin ili votka) Cosmopolitan, Lemon drop, Chocolate martini, Apple martini, Pomegrante cosmopolitan...... i imas koktele koje se sluze On the rocks - u casa sa led, a ima i shutere koje se sluze bez led, kao na primer, imas B-52 koktel-on the rocks, a imas  i B-52 shot.

Offline lazzar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: Vrste koktela
« Reply #6 on: 05/October/2011 »
ok, hvala na informacijama.
Bully ja pokusavam da odem za bar utilty

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Vrste koktela
« Reply #7 on: 21/February/2012 »
Imas Frozen coctails- one koje se prave u blender(smrznute), imas milion tipova Martini coctails (najpoznatije- Martini (dzin ili votka) Cosmopolitan, Lemon drop, Chocolate martini, Apple martini, Pomegrante cosmopolitan...... i imas koktele koje se sluze On the rocks - u casa sa led, a ima i shutere koje se sluze bez led, kao na primer, imas B-52 koktel-on the rocks, a imas  i B-52 shot.

Ma u principu se kokteli dijele ili po spiritnim bazama:
- Vodka, Gin, Brandy, Whiskey, Rum & Tequila cocktails
Ili se dijele po okusu:
- Fruity, Creamy, Strong, Bitter, Refreshing...
Mogu naravno i po načinu pravljenja:
- Blended (Frozen), Shaken, Builded, Layered
Po čaši u kojoj se prave:
- Rocks, Long Drinks, Martini, Shooters, Specials
Ili po vremenu kad se piju:
- All day cocktails, Before dinner, After dinner...

U principu to ovisi od bara kako će oni podjeliti koktele u ponudi...

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Vrste koktela
« Reply #8 on: 21/February/2012 »
u sustini mislim da je nemoguce otici direktno na poziciju bartendera tj jedino da imas toliko iskustva sa pravljenjem koktela i da imas bazu receptura poprilicno dugacku vec sada pa da mozes lako da se priviknes i naucis 200-250 standardnih koktela jer ako nenapravis dobro i musterija se zali brzo ce poceti bar menadzer i ostali da ispituju tvoje znanje koktela a da nepricam da moras da znas engleski kao da ti je prvi jezik. Ja sa UFBS tj bar utility i posle 6 meseci sam naucio svasta jeste da sam znao brdo koktela da napravim i ranije ali kada vidis da sve radis sa uncama i da ti pola koktela nisu isti kao na obali zbog brodskih propisa o kolicini alkohola u jednom picu sve znanje pada u vodu. Veruj mi bolje budi bar stuward u princess nego bartender, zaradjivaces skoru istu kintu a neces imati stalan pritisak na sebi jer ti nisu bitni ni stocktake ni usph ma samo da vidis prvo kako je, ali ni tu poziciju neces lako dobiti :D... srecno

Shta si mi ti perspektivan za popi***t. Budesh daleko doguro u zivotu...

Svi koji idete na brod, pucajte na sto vecu poziciju sto mozete. Bolji zivot bolja lova. :). Kojih 250 koktela morash znati. Imash nekih 40/50 koji se prodaju ko ludi a ovo ostalo ako bude tu i tamo se proda koji...nebitno a mislim da svi znaju koi najvise idu...

Svaka tebi cast ako nakon 6 miseci nisi znao pretvorit litre u unce...shta se tice bar stock to svaki bartender drzi pod kontrolom i nikad niko nije imo problem zbog toga...nekad su znali stavit al samo da ih obrukaju malo pred drugim barmenima pa ih ovi malo zezaju...za USPH su svi odgovrni i isto ko shta ce naj**** barmen, naje*a ce i bar waiter i bar boy...i asst bar manager koi cekira to i bar manager sa fnb/om koi cekira to jutro i svi oni od hotel direktora koi ocito ne radi dovoljno jak supervision i hotel direktor od staff kapetana i kapetana...sve ima svoju hijerarhiju i svi zbog tog po lampi dobiju i ja sad na proslom brodu nikad nismo imali problema zbog toga. Svi su svoj dio shta se tice usph odradili kak treba jer nikom se ne ostaje u baru nakon shta ga zatvorimo i tamo cisti josh 2/3 sata ak se nemora. Prvi put se napravi sve kak treba i kolko puta nas manadjer ne cekira jer zna da radimo to kako treba. Pritisak je tu na brodu ocesh necesh shta god radio...negdije vise negdije manje al ko barmen u svakom slucaju manje.

Shta se tice podjele relativno su dobro objasnili ovo na forumu.