Author Topic: zagrejao stolicu  (Read 2002 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Falcon_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 162
    • View Profile
zagrejao stolicu
« on: 18/September/2011 »
evo posto sam i ja nov na forumu da se predstavim
Zovem se Bojan  zivim u Novom Sadu i imam 30 god ..
posto sam odlucio da idem na brod (nista me vise nemoze odvratiti od toga ) :)  odem ja kod Ivana i kazem mu da zelim da budem kuvar .. imam 5 god iskustva  najvise u talijanskoj kuhinji i engleski mi ide bas dobro nemam problema sa time ..e sad on mi je dao materijal sta sve da proucim  pa da mu se javim za mesec dana ..naravno ja vec u prvih 5 dana nisam dizao d*** sa stolice  i presao sam brdo specijaliteta ..pa me zanima dali bi bilo pametno da sve to spremim kuci pa da uslikam  dali je to koj plus ?..e posto nisam par zadnjih godina radio nigde u kuhinji  preporucio mi je da se zaposlim negde pa makar i volontirao da oni vide da sam i dalje u tom poslu ...raspitao sam se malo i mogu da upadnem u hotel sa 5 zvezdica  da radim kao pomocnik u kuhinji..imam jos mesec dana pa bi mi dobro dosao neki savet  ostalo mi je sve jasno  posto sam procitao ceo forum za ovih nekoliko dana ,sefu sve cestitke za forum  :uzdravlje:
dali bi mogao imati neki problem to sto nisam radio par zadnjih godina  a ja ocu da se ubacim na 3 cook 

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: zagrejao stolicu
« Reply #1 on: 18/September/2011 »
Ne vidim zašto bi bio problem što nisi imao posao?  :hmm:
Da si ga imao, vjerovatno ga ne bi tražio, ne?  :waiting:

Slike tvojih specijaliteta mogu samo pomoći, ali u tom slučaju spremi se da o svakoj slici i svakom specijalitetu na slici znaš sve izraze na engleskom, jer oko toga će se voditi razgovor.
Personally, mislim da ti to nije neophodno za dobiti posao, pogotovo 3rd cook, a imaš 5 god. iskustva u Talijanskoj kuhinji.
However, ako želiš ostaviti utisak, i dobiti najviše što možeš dobiti, onda se moraš istaći ispred svih ostalih mucajućih kandidata; "iskustvom" (pravim i izmišljenim), slikama, objašnjenjima ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Falcon_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: zagrejao stolicu
« Reply #2 on: 18/September/2011 »
Hvala na brzom odgovoru ,upravo tako, to sam imislio da objasnjavam svaku sliku i svaki specijalitet jer nemam problem sa engleskim ..uvek je dobro cuti sefa  :uzdravlje:

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: zagrejao stolicu
« Reply #3 on: 18/September/2011 »
Nisam kompetentan ali evo da bubnem koju recenicu  :pad:


Ne vidim razloga zasto bi to bio problem,jedino ako ti se iskustvo to jeste znanje nije izbrisalo iz memorije,a sumnjam.

Iskustvo imas,bez obzira jesi li bio nezaposlen zadnjih mjesec dana ili zadnjih godinu....

Jedino mozda da se zaposlis pa da se vratis u top formu,ne znam,nisam poslodavac ali ne bi trebalo to da predstavlja neki problem.

I posalji nam razglednicu kada se zaposlis  :money:
\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: zagrejao stolicu
« Reply #4 on: 18/September/2011 »
Njima je dosta bitno da si skoro radio ili radis odnosno da nemas "rupe" izmedju zaposlenja.
Ja ti preporucujem da prepravis CV i napises da i sada radis kao kuvar, pretpostavljam da mozes da dobijes fiktivnu preporuku iz nekog hotela ili restorana.
Slike tvojih jela su svakako plus, narocito ako mozes dobro da ih objasnis. To su trazili svim kuvarima koje poznajem.