Author Topic: Par nedoumica i nekih gluposti ...  (Read 2526 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Par nedoumica i nekih gluposti ...
« on: 27/September/2011 »
Pozdrav ljudi,
Zovem se Pedja, 86 god. iz Beograda sam, i kao svi budući moreplovci imam dosta (verovatno) glupih pitanja na koje nadam se, će neko odgovoriti...

Pa da počnem.
Kao i većini, najveći problem je bio koju agenciju kontaktirati, i da sad ne bih davio koja me je ‚‚ispalila'' a koja ispala korektna, reći ću samo da sam se odlucio na Kouzon.

E sad... Hteo sam aplicirati za mesto A/V tehničara ali su mi na prvom interv. odmah rekli nešto u fazonu, tesko ćes dobiti taj posao... kao težak je glavni interv.
Iako sam već radio na dve domaće TV stanice (Fox, SvetPlus) kao montažer i pri tom sam na završnoj godini Visoke el.teh. škole, smer Audio i Video tehnologije -.- ... Plus da pomenem da sam radio u privatnoj štampariji, kao grafički editor, i u još jednoj privatnoj firmi takodje kao graf. editor. Elem nabavio sam i pisma preporuke, poneo diplomu završenog kursa za 3d animaciju u 3DStudio Maxu (osnovni i srednji nivo), i imam odličo znanje za rad na preko 5 programa vezanih za obradu slike i video materijala (Adobe Premiere, Edius, PhotoShop, SonyVegas, 3dmax, maya .... etc.) na kraju dobijem negativan odgovor... Smorio sam se ko pas, prosto rečeno.

Ponudjen mi je posao printera, ali posto Kouzon po prvi put šalje ljude na tu poziciju na Royal, nisu tačno znali šta bi bio moj posao, niti šta bi bila pitanja na glavnom interv. Ostali ljudi na interv. su dobili dosta materijala da se pripreme, a ja sam ko siroče izašao sa brošurom od 10 pitanja koja će mi biti postavljena na prvom razgovoru....
 Pri tom interv. se sastoji iz dva dela, u prvom treba da ostavim dobar utisak na predstavnicu firme, naravno obučen u odelo kao da konkurišem na mesto direktora (ali nema veze) i drugi deo u kom bi verovatno preko skype-a bio ispitan o tehničkom poznavanju tog posla, naravno isto u odelu  oT ...
Da li neko zna nešto više o ovom poslu, tom glavnom intervjuu od kog mi se diže kosa na glavi, i slično. U prevodu pomagajte ljudi ko Boga vas molim :) Hvala unapred

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Par nedoumica i nekih gluposti ...
« Reply #1 on: 27/September/2011 »
Mislim da si vise nego dobro kvalificiran za a/v tehnicara, ne daj se tek tako nagovoriti.
Printer je ok posao, ali ja sam vidjao samo filipince na tom poslu. Dobra strana je da nemas kontakta sa gostima, nema stresa. Radis na izradi flyera, postera, obavijesti, reklama ... vjerovatno par tisuca komada dnevno.

Neka se javi neki a/v, ali mislim da je taj posao dosta bolje placen, a i vidis ljudi, dok kao printer ne izlazis is sobe koja smrdi na kemikalije i papir.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Boki83

  • Registered
  • *
  • Posts: 86
    • View Profile
Re: Par nedoumica i nekih gluposti ...
« Reply #2 on: 27/September/2011 »
Mislim da si vise nego dobro kvalificiran za a/v tehnicara, ne daj se tek tako nagovoriti.
Printer je ok posao, ali ja sam vidjao samo filipince na tom poslu. Dobra strana je da nemas kontakta sa gostima, nema stresa. Radis na izradi flyera, postera, obavijesti, reklama ... vjerovatno par tisuca komada dnevno.

Neka se javi neki a/v, ali mislim da je taj posao dosta bolje placen, a i vidis ljudi, dok kao printer ne izlazis is sobe koja smrdi na kemikalije i papir.
Pozdrav!
Radim kao A/V na Carnivalu, evo drugi ugovor i slažem se sa Šefom da se ne daš tek tako odgovoriti. Jeste da je malo teže upasti, ali budi uporan. Ja sam agenciji rekao "želim ovu poziciju i niti jednu drugu", što možeš i ti, ipak ćeš da im tutneš u džep između 400 i 800 evra...
Mislim da print shop nije za tebe, po mom iskustvu sa broda, Entertainment Tech pozicija ti daje nabolji odnos rad-zarada-slobodno vrijeme, a ti imaš sve preduslove da se zaposliš kao jedan.
Počećeš sa 1800$ prva ti mjeseca, onda će ti nakon evaluacije (pozitivne, nadam se  :deda: ) povećati na 2200$ i retroaktivno isplatiti razliku. Plus što imaš oko 50$ za rad sa grupama i 120-150$ za snimanje i montiranje svadbi  :party:
Ne daj se pokolebati i samo guraj u A/V, trenutno fali tehničara.

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: Par nedoumica i nekih gluposti ...
« Reply #3 on: 27/September/2011 »
Kouzon tebi nudi poziciju za koju im trebaju ljudi. Cudi me da ti nisu ponudili asst waitera  :rolleyes:
Ne odustaj od zeljene pozicije, ocigledno si dovoljno kvalifikovan i sigurno mozes da "upadnes" samo pokusavaj i dalje, druge agencije, kompanije, online itd... samo polako i strpljivo... sve je moguce  ::yes::

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Re: Par nedoumica i nekih gluposti ...
« Reply #4 on: 01/October/2011 »
Hehehe hvala na pomoci, inace ponudili su mi i posao konobara al sam rekao da me to ne zanima ...
Zeleo bih da odradim prvi ugovor bar u tom Print shopu, kako god, pa onda Boze zdravlja i pameti, gledao bih da se prebacim u A/V dep. otom potom...
Jel ima neko uopste sa nasih prostora da je radio ovaj posao printera? :sljac:

Offline Boki83

  • Registered
  • *
  • Posts: 86
    • View Profile
Re: Par nedoumica i nekih gluposti ...
« Reply #5 on: 02/October/2011 »
Hehehe hvala na pomoci, inace ponudili su mi i posao konobara al sam rekao da me to ne zanima ...
Zeleo bih da odradim prvi ugovor bar u tom Print shopu, kako god, pa onda Boze zdravlja i pameti, gledao bih da se prebacim u A/V dep. otom potom...
Jel ima neko uopste sa nasih prostora da je radio ovaj posao printera? :sljac:
Ja bih radije sačekao poziciju. Ne bi bio prvi koji je pokušao da se prebaci iz odjeljenja, nije tako jednostavno kao što se misli.