Author Topic: Vacation 2 mjeseca?!?!?  (Read 7063 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Vacation 2 mjeseca?!?!?
« on: 30/September/2011 »
Pitanje za Šefa i veterane,

da li je moguće produžiti ugovor bez odlaska s broda, ili tražiti vacation kraći od 2 mjeseca...?
Once a sailor, always a sailor.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Vacation 2 mjeseca?!?!?
« Reply #1 on: 30/September/2011 »
Naravno.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mixy

  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
Re: Vacation 2 mjeseca?!?!?
« Reply #2 on: 30/September/2011 »
A dali je moguće nakon završetka ugovora reći: ja bih tek za 4-5-6 mjeseci na brod opet, a ne nakon dva odmah?
Da nakon prvog ugovora dobijes odmah datum ukracaj za drugi ugovor, ali ne nakon 2 mjeseca, nego nakon 4-5-6, ako me shvaćate...  ;D
Ne sanjaj svoj život, živi svoj san..

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Vacation 2 mjeseca?!?!?
« Reply #3 on: 30/September/2011 »
Naravno.

Znaci odmor je tu radi djelatnika ne radi tvrtke, njima vjerojatno vise odgovara da ostanes duze... Thanks, Chief  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Vacation 2 mjeseca?!?!?
« Reply #4 on: 30/September/2011 »
A dali je moguće nakon završetka ugovora reći: ja bih tek za 4-5-6 mjeseci na brod opet, a ne nakon dva odmah?

 :neceici:

U tom slučaju ispadaš iz rotacije, a znaš i sam da neki čekaju ko zapete puške i po 8 mjeseci da upadnu.
Osim toga, ako ostaneš duže od nekih 3 mjeseca (uz opravdani, najavljeni i odobreni razlog), kada te ponovo primaju, opet si "newhire".

Znači, produženje ugovora ok, to im odgovara, ali produženje odmora  no;;;
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mixy

  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
Re: Vacation 2 mjeseca?!?!?
« Reply #5 on: 30/September/2011 »
:neceici:

U tom slučaju ispadaš iz rotacije, a znaš i sam da neki čekaju ko zapete puške i po 8 mjeseci da upadnu.
Osim toga, ako ostaneš duže od nekih 3 mjeseca (uz opravdani, najavljeni i odobreni razlog), kada te ponovo primaju, opet si "newhire".

Znači, produženje ugovora ok, to im odgovara, ali produženje odmora  no;;;

Ahaaa...a to me zanimalo, pošto mi je ukrcaj 2.11. znači ako Bog da tu sam u 5.mjesecu.
A ja nebih odmah nakon 2 mjeseca na brod opet, jer sam student, i pokušao bih što više položiti do 10-og mjeseca, pa onda bih oper na brod  :D  ::yes::
A znači ispadam iz rotacije, to sam i mislio, a onda za drugi put kada budem išao, moram opet na intervju ići ili??
Smiješno pitanje to za drugi put, a još nisam ni prvi ugovor odradio,al me to jako zanima :D
Ne sanjaj svoj život, živi svoj san..

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Vacation 2 mjeseca?!?!?
« Reply #6 on: 30/September/2011 »
Ne moraš ići ponovo na interview, ali da sam ja kompanija, uzeo bih prije newhire nego nekoga tko je već pokazao tendenciju da mu stvara glavobolju iskakanjem iz rotacije.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mixy

  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
Re: Vacation 2 mjeseca?!?!?
« Reply #7 on: 30/September/2011 »
Ahaaaa...hvala puno na odgovoru Šefe, pravi ste  :uzdravlje:
Ne sanjaj svoj život, živi svoj san..

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Vacation 2 mjeseca?!?!?
« Reply #8 on: 13/November/2011 »
Ja sam tražio da mi produže vacation za nekih mjesec dana ali su me odbili. Sad bi bio jedini naćind aim se javim mailom i izmislim neku katastrofu tipa uginuo pas ili brat se ženi? Koliko sam skužio po nekim pričama, to prolazi.

Offline Maci84

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Odg: Vacation 2 mjeseca?!?!?
« Reply #9 on: 15/January/2012 »
ja mislim da to veoma zavisi od pozicije na kojoj radis i kakav je obrt radnika.
ja radim za princess, kao purserka, i kod nas to nije veliki problem.
razlog, zato sto se ljudi jako cesto menjaju, jednostavno posao je tezak i vrlo naporan, moras mnogo toga da istrpis od gostiju pa kolega i menadzera i mnogi daju otkaze. novi ljudi stalno dolaze sto jos otezava situaciju jer moraju da nauce posao. na primer kada je moj brod bio u Aziji mi smo nedeljno imali ljude koji su davali otkaz i to samo moj department, da ne spominjem ostale. immigration tera svakog u ludnicu. stvarno moras znati mnogo toga i raditi jako puno sati, i onda su tu jos i putnici koji pojma nemaju sta se desava, ali ne bi procitali ono sto im se posalje u sobu pa smaraju najzesce i prave silnu dramu oko svega. i ljudi pucaju, sta je tu je.
sada vidim da kompanija uzima nazad cak i ljude koji su bili dali otkaz pre godinu dana i zele da se vrate nazad jer je tolika potraznja za purserima.
prosto neverovatno ali kompanija ce te kontaktirati vec cak i 3 nedelje tvog odmora sa ponudom da ako hoces nazad oni mogu sutra da ti daju brod. nije problem. a to isto i znaci da najverovatnije nikada neces dobiti brod koji su ti namenuli kada odlazis kuci i koji ti pise na papiru. a posto kompaniji trebaju ljudi, pokusava biti fleksibilna, pa mozes traziti extended leave bilo da si na brodu ili kuci.
nadam se da ce ovo nekom koristiti
Never regret...
If it's good -
it's wonderful
If it's bad -
it's experience.