Author Topic: kako zatražiti preporuku??  (Read 4010 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline brijac

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
kako zatražiti preporuku??
« on: 30/September/2011 »
pošto sam čuo da je dosta veliki plus na interview-ima ako imaš kvalitetnu preporuku od bivšeg poslodavca,malo sam se zamislio..poslodavac mi je strani državljanin i u dobrim smo odnosima,gleda me kao ambicioznog,sposobnog radnika,dvaput me unaprijedio,nagradio za inovaciju...ali..!?
kako doći do njega i objasniti mu da želim ići raditi na brod i da bi mi dobro došla njegova preporuka,a ako ne uspijem,onda bih nastavio raditi kod njega??
ako ste imali slične situacije,molio bih vas za savjet..drugo je kad daješ otkaz,pa tražiš preporuku ako si ok s šefom,al ovo mi je malo nezgodno..

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: kako zatražiti preporuku??
« Reply #1 on: 30/September/2011 »
bogami nezgodno ...  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: kako zatražiti preporuku??
« Reply #2 on: 30/September/2011 »
napisi sam i sredi da ti neko lupi pecat ili ga sam udari.... diverzantske fore :D  ::bin-laden::
Once a sailor, always a sailor.

Offline brijac

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: kako zatražiti preporuku??
« Reply #3 on: 30/September/2011 »
napisi sam i sredi da ti neko lupi pecat ili ga sam udari.... diverzantske fore :D  ::bin-laden::
rađe bih se odrekao preporuke nego muljao..mislim da mogu i na pošten način uspjeti...naravno pomoglo bi mi kad bih čuo još koje mišljenje ...

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: kako zatražiti preporuku??
« Reply #4 on: 30/September/2011 »
postujem tvoj stav ali danas je malo tko 100 posto posten.... ako bas zelis, mozes objasnit situaciju, zelis vidjet svijeta putovati bla bla bla, i zamolis najljepse za preporuku... nema ti druge... sretno  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: kako zatražiti preporuku??
« Reply #5 on: 01/October/2011 »
Pokreni pricu sa sefom o tome kako planiras da napustis zemlju ukoliko ti se ukaze prilika. Vidi sta on misli o tome i probaj kroz pricu da skontas kakvo je stanje. Zatim, ne odmah, vec par dana kasnije, mu reci kako si odlucio da pokusas i kako bi ti znacilo da ti pomogne na taj nacin. Istakni da ti je OK kod njega i da kod nas ne bi trazio drugi posao, al da jednostavno smatras da ne mozes imati u ovim uslovima onakav zivot kakav zelis.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced