Author Topic: Evo i mene kod vas, a i mnostvo pitanja [mesar na brodu]  (Read 9890 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline GoranKac

  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
 Za pocetak pozdrav svi dobrim moreplovcima i mirno vam more zelim!

 Ja se zoven Goran.Imam 24 godine iz Kaca sam,okolina Novog Sada.
 Razmisljam da odem na brod da radim pa bih pre toga hteo da svima vama postavim nekoliko pitanja na koje se nadam da ce te mi odgovoriti,i odma da pohvalim sajt i Sefa koji ga je uradio da je predobar i prekoristan.

 Trazici posao preko SafeCruses agencije iz Beograda,jel kako sam cuo dosta je dobra i dosta je ljudi islo preko nje.
 Ja sam Mesar (Butcher) po struci. Znaci zavrsio sam skolu za to i radim,znaci imam vec 4-5 god. iskusta,a inace sam u tom poslu ceo zivot (tata mi je Mesar isto). Ja bi i na brodu konkurisao za mesto 3-2-1 Mesara na brodu. Inace sto se tice Engleskog on mi jako dobro ide i sasvim dobro ga pricam.

 Pa sam hteo da vas pitam dali neko moze da kaze kakvi su uslovi Butchera na brodu,kolko radi dnevno sati,kakvoj se plati mu nadati? Najvise bi voleo da mi odgovori neki Mesar koji vaec to radi na brodu.

 To je to za sada pa se nadam odgovorima i nadam se da previse nesmaram sa pitanjima!!

 Hvala svima unapred na pomoci
 

Offline blazzoni

  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: Evo i mene kod vas, a i mnostvo pitanja
« Reply #1 on: 02/October/2011 »
pozdrav gorane...

evo ovako da pocnemo... ja sam pre nekih mesec dana dosao sa broda gde sam isto radio kao butcher, tacnije assistant butcher i mogu ti reci da se radi ali isplati se.

radilo se izmedju 10-12h, uglavnom ti radno vreme dosta zavisi od dvog sefa i njegove organizacije.sam posao mesara se puno razlikuje od posla kod nas. po meni posao mesara na brodu nije toliko kompleksan kao ovde.plata verovatno zavisi i od kompanije ali recimo na princess cruises plata assist.butchera je 920 dolara, 3rd butcher ima nekih 1500, dok 2nd ima oko 1800 dolarqa mesecno.

ovo je bilo ovako u nekim kratkim crtama jer sam u zurbi...a ti pitaj ako te sta konkretno zanima... poz
Nista vise nije isto
Nikad nece biti kao sto je bilo ranije

Offline GoranKac

  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
Re: Evo i mene kod vas, a i mnostvo pitanja
« Reply #2 on: 02/October/2011 »


Pozdrav blazzoni.
 Drago mi je sto si tako brzo odgovorijo na moja pitanja, i to posebno ti posto sam video da si i Butcher na brodu.
 Ti si bio assist. butcher na brodu to je jedna ispod pozicija od 3dr Butcher jel tako?
 Jel mi mozes molim te reci koje su bile tvoje preporuke i znanje (dali si zavrsio za mesara,kolko si imao radnog iskustva kod nas i kakav ti je bio Engleski) sa kojim si konkurisao za posao,i dali si ti to mesto bas trazio ili na kraju dobio?

 zzz  :)

Offline blazzoni

  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: Evo i mene kod vas, a i mnostvo pitanja
« Reply #3 on: 02/October/2011 »
evo ovako...nisam zavrsio za mesara, ali sam radio taj posao nekih 5 godina a u isto vreme studirao na elektro faksu.zavrsio faks i nastavio da radim kao mesar  u jednoj mesari u komsiluku, pozicija mesara mi nije bila primarana kada sam konkurisao...trazio sam neku poziciju koja je bliza mojoj struci ali mi je receno da u tom trenutku nisu imali nista za mene odlucio sam da idem kao mesar pa onda nakon par odradjenih ugovora pokusam da se prebacim na neku drugu poziciju. sto se tice preporuka imao sam samo jednu iz mesare u kojoj sam radio i to je bilo sve od preporuka koje sam imao. finalni razgovor nije trajao dugo i uglavnom su to bila pitanja vezana za fimu u kojoj sam radio i o poziciji na kojoj sam bio. zbog radnog iskustva i mog engleskog jezika(koji je bio i vise nego dobar za poziciju za koju apliciram) receno mi je da bi mogao ici i na vecu poziciju ali da u oni u datom trenutku mogu da mi ponude samo assist. butcher. ja sam to prihvatio jer da nisam ko zna dal bi na kraju otisao na brod.sigurno bih se predomislio i verovatno zalio do kraja zivota...ovako, super je sve ispalo i eto za mesec dana krecem na novi brod...a jesam se raspisao a nigde veze  :yahoo:
Nista vise nije isto
Nikad nece biti kao sto je bilo ranije

Offline GoranKac

  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
Re: Evo i mene kod vas, a i mnostvo pitanja
« Reply #4 on: 02/October/2011 »
U svom prvom postu koji si napisao ovde u mom topicu rekao : Posao mesara na brodu nije tako komleksan kao kod nas?! Dali bi mi mogao obajsniti sta si tim hteo da kazes?
 I sta si tamo na brodu radio tacno kao mesar,koje poslove sa mesom ?
 Reci mi molim te kako tamo dobijate meso sta da ocekujem ( francusku obradu-pa vi dalje panglujete i secete,junece cereke pa isto panglujete i dalje secete, secenje kockica sa gulase,secenje snicli,pravljenje cevapa,rostilj kobaja,rolovanja pilica ili prasica) sta od ovoga ili nesto drugo?!! Posto kako kaze jedan moj kolega: kada mi date noc i komad mesa ja samo nemogu da vam napravim sneska belica a sve ostalo drugo znam  :sprda:!!
 Ja cu imati bar dve tri preporuke i to iz malo vecih firmi.
 Neznam dali bi bas prihvatio mesto assi Butcher jel mi je malo mala plata,ali za 3rd Butcher bi prihvatio.
 
 Reci mi dali postoji mogucnost napredovanja kada vide da dobro radis na 3rd-2nd i 1 Butcher/

 Izvini sto te ovako davim sa pitanjima !!

zzz drug

Offline blazzoni

  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: Evo i mene kod vas, a i mnostvo pitanja
« Reply #5 on: 02/October/2011 »
  Reci mi molim te kako tamo dobijate meso sta da ocekujem ( francusku obradu-pa vi dalje panglujete i secete,junece cereke pa isto panglujete i dalje secete, secenje kockica sa gulase,secenje snicli,pravljenje cevapa,rostilj kobaja,rolovanja pilica ili prasica) sta od ovoga ili nesto drugo?!!

takva pitanja su i mene mucila...nema tamo francuza ili cereka...sve je to vec iseceno i spakovano u kutije, naravno i zamrznuto.na nama je da to odmrznemo i onda se dalje secka na kao sto si rekao kockice za gulas, rezance, snicle...panglujes pilicem, buteve i manje vise to je to...nema tu klanja, cepanja na pola ili nesto tome slicno  ;D

moj posao kao asistenta je uglavnom bio da izvadim meso is hladnjace i prebacim sve ne police za odmrzavanje, bilo je tu i seckanja mesa( u pocetku za posadu),pripremao raznjice,hamburger, kasnije kada je dosao lik sa nizom pozicijom on je preuzeo moje poslove a ja sam dobio da pripremam cufte i mesni rolat i stvari koje je radio treci mesar pre mene(a koji je u medjuvremenu otisao kuci). jedan period mog ugovora sam proveo i na piletini(mozda nekih mesec dana), tu se uglavnom panglaju kao sto rekoh pilici ali u zavisnosti od menija nadju se tu i curke, patke...

u mesari na brodu imas, ajde da se tako izrazim, tri sekcije - meat(govedina, svinjetina, jagnjetina), poultry(zivina) i fish(samo ime kaze - riba). e sada gde ces ti da radis zavisi od sefa, gde ce te staviti...

a da, umalo da zaboravim...pravio sam i cevape ali samo za svoju dusu, i dusu zemljaka :D normalno to se kao radilo u tajnosti...
Nista vise nije isto
Nikad nece biti kao sto je bilo ranije

Offline GoranKac

  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
Predpostavio sam ja da je to sve u zamrzivacima i da se odledjuje i onda dalja obrada.

Rekao si da je posle tebe na brod dosao i jedan mesar nize kategorije od tebe i da si ti onda poceo da radis poslove od 3rd butcher.
Reci mi dali su ti onda povecali platu kolko je imao 3rd butcher ili ti je ostala tvoja od assist butcher?
 Jesi li ti prosao sva ta tri odeljenje (meet,poultry i fich) i ako jesi de ti je najbolje bilo?
Recimi molim te koje su nacionalnosti 2 i 1 butcher na brodu? Jel posebno neke mesare cene ili ne?
 U tih 10-12 radnih sati kolko imate pauze i od kada ste pocinjali da radite ujutru pa do kada?
Ti si u tvojoj prvoj turi na brodu bio u Aziji ako se nevaram da sam tako procitao negde,da ti je polazna luka bila Hong Kong?

 Cim ima nasih ljudi sa Balkana nema sanse da to prodje bez nekakvog rostilja za cevapima  :pop:!!

  zzz
 

Offline GoranKac

  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
Pozdrav svim moreplovcima  :)!!

 Sada sam se cuo sa Djordjetom iz Safe Cruises agencije i rekao mi je da ga nazovem posle 12 Oktobra da zakazemo popricamo i zakazemo razgovor. Rekao mi je da vezbam Engleski,ja sam rekao da vezbam preko Marlins testova ali mi je rekao da to meni nije tolko potrebno posto cu ja necu raditi sa gostima nego kolegama da vezbam strucne nazive u poslu Butchera na brodu.

 Pa sam hteo da pitam dali zna neko jel ima neki program sa strucnim nazivima na Engleskom da mogu da vezbam ??

 Hvala unaprd na pomoci .  :yeah:

zzzz

Offline blazzoni

  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
--
ja jesam radio poslove koje je pre mene radio treci mesar ali meni je plata ostala ista...u sustini mi nismo imali neku preterano preciznu podelu ko ce sta raditi...radilo se ono sto ti je u tom trenutku rekao sef da odradis...mesec dana pre kraja mog ugovora mi smo u butcher shop-u imali jednog 1st buthcer-a, dva assistant butcher - a i jednog assistant trainee i naravno jednog coveka manje posto je jedan nas covek povredio kicmu i poslali su ga kuci...tako da 3rd butcher -a jedno vreme nismo imali a 2nd butcher nije bio kod mene za vreme celog mog ugovora. na ribi je bio i first, second i third...sto se tice nacionalnosti kod mene su to bili filipinci, jedino je jedno vreme na poziciji 1st butchera na ribi bio meksikanac...

sto se tice sekcija gde sam radio, nisam radio jedino na ribi( ako izuzmem pomoc oko utovara :D ),nekih mesec dana sam proveo na piletini ostalo je bilo na mesu...nekako mi je to meso lakse palo, ipak sam sa time bio upoznat a i pruzalo mi je vise mesta za muvanje okolo, odnosno zabusavanje.piletina je laksa za raditi malo ali mene ubija da stojim u jednom mestu svo vreme...tako da se nisam odusevljavao njome :D
Nista vise nije isto
Nikad nece biti kao sto je bilo ranije

Offline frantix

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
  • xexexexe move you ass bitch
    • View Profile
nimalo lak posao vec  cepam treci sad ugovor sad i promovisan na poziciju 2 butcher ,Najgore je loading .tj punjenje magacina ,puno filipinaca ljubomornih na nas Evropljane .Da kazem uopsteno ako je dobar sef dobar zivot ako los sef los zivot jako jednostavno.
rolliin bro positive

Offline GoranKac

  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
nimalo lak posao vec  cepam treci sad ugovor sad i promovisan na poziciju 2 butcher ,Najgore je loading .tj punjenje magacina ,puno filipinaca ljubomornih na nas Evropljane .Da kazem uopsteno ako je dobar sef dobar zivot ako los sef los zivot jako jednostavno.

 Znam druze da nije nimalo lak posao mesara sto ovde kod nas,a posebno tamo na brodu kao sto ti kazes!
 Ali mora se raditi,i kada znam da tamo radim za lepu paricu i jos putujes i vidis sve i svasta odma je lakse malo,a i kada znam da skoro taj isti posao ovde kod nas radis za mizernu platu od 20-25 000 din mesecno,i da nema nikakvog napredovanje ,to znam da znas sigurno na sta mislim.

 zzzz  :pop:

Offline blazzoni

  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
nimalo lak posao vec  cepam treci sad ugovor sad i promovisan na poziciju 2 butcher ,Najgore je loading .tj punjenje magacina ,puno filipinaca ljubomornih na nas Evropljane .Da kazem uopsteno ako je dobar sef dobar zivot ako los sef los zivot jako jednostavno.

zoki, mojne plasis coveka, ako si ti izdrzao, izdrzace i on  :party: :sprda: :sprda: :sprda: :sprda:
Nista vise nije isto
Nikad nece biti kao sto je bilo ranije