Author Topic: Mene zanima zašto je preko EP agencije trošak oko 1200€  (Read 2779 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Borko82

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Pozdrav svima. Toliko informacija da ne znam odakle da pocnem. Prvenstveno me interesuju troskovi odlaska na brod. Dosta toga sam procitao ali to su bile pretezno informacije vezano za EP agenciju. Ja verujem da je Sinisa pionir u ovom poslu i svi kazu da je najbolji u tome. Ali mene zanima zasto je preko EP agencije trosak oko 1200eura a preko nekih agencija u Beogradu,cini mi se preko SC i Dejana jeftinije...oko 700eura? Moze i preko PP,ako je stvar delikatna :). Posto sam ja iz Beograda zanima me ako moze neko ko je isao preko Dejana ili SC da mi kaze kakvi su tu troskovi i vezano za Avio kartu,cuo sam da neka od tih agencija,tj da kompanije placaju,refundiraju kartu?! Isao bi na Carnival za prvi ugovor,Bar Department. Toliko za sada,pozdrav i mirno more :)

Offline FlyFlyFly

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Isao bi na Carnival za prvi ugovor,Bar Department. Toliko za sada,pozdrav i mirno more :)

Carnival ne plaća kartu, prilikom prvog ugovora to jedino radi Princess. SafeCruise je pouzdaniji i jeftiniji od SeaAgencije. Moj lični savet je da izbegavaš SeaAgency, neprofesionalni su i bahati. Uzgred SafeCruise ja, kako je meni rečeno, deo EP, tako da je to sigurno dobitna kombinacija.

A što se ukupnih troškova tiče, iščitavanjem foruma doćićeš do cifre u rasponu od 650 do 1000 evra (preko Srpskih agencija). SafeCruise je ubedljivo najjeftiniji i nemaš razloga da ideš u Zagreb i daješ duplo više novca, kada ćeš u Beogradu dobiti istu uslugu i uštedeti priličnu svotu.

Offline banex23

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
I mali dodatak Safe cruise radi ukrcaj na Princess,a za Carnival/Royall radi EP i SEA Agency.Sea Agency je bas ok,a Dejan vlasnik je lud ko struja i njegov posao je da trazi nove ljude i dovodi ih na iterviju a posle svu komunikaciju sa poslodavce tj. cruise kompanijom preuzima EP i svi papiri ti stizu na potpisivanje u Beograd u Sea Agency.Jesu skuplji a ti malo prosvrljaj po forumu i vidi zasto ali kako Princess placa kartu za dolazak do mesta ukrcaja nekapiram sta naplacuju 600 eura.U tih 1000 eura ulazi i karta do Majamija i provizija agencije,a za razlike izmedju Carnivala i Princess-a trazi po forumu.Pozdrav....

Offline Borko82

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
huuh...sada cekam nekog treceg pa da bude 2:1 za nekog he :). Ljudi hvala u svakom slucaju,ali vidim ja da bez 1000evra nema sanse da planiram put. A za odabir agencije cu se dobro informisati.

Offline Estera

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Mozete li mi pojasniti kakav je to tecaj u pitanju za pomorsku knjizicu i koliko dana traje?

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Mozete li mi pojasniti kakav je to tecaj u pitanju za pomorsku knjizicu i koliko dana traje?
Tečaj traje 1 dan radiš ga u Šibeniku ili Rijeci Ili Zagrebu
Ništa posebnog
S dobivenim certifikatom ideš u Rijeku u lučku kapetaniju vaditi pomorsku
Tečaj košta 803kn i pomorska 70kn
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]